2018 Dünya Kupası Elemeleri Maç Takip Başlığı - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 Dünya Kupası Elemeleri Maç Takip Başlığı

bu penalti aynen jansen in serdar a yaptigi faulun kopyasi

kendi sahanda 5 yemek nedir , irlanda sagol eglendirdin bizi bu aksam , gecen seneki gibi buffonla kutlarsiniz artik kucak kucaga

harika bir futbolcu
Kral.

a2235b1b76fa4a2bd05cbc9ff6cc2f0a.jpg

sent via GSC

Hazirlik maclarini biraz degerlendirelim , olabildigince internet uzerinden takip etmeye calistim

oncelikle kosova git gide guclenen ve inatciligi artan bir takima donusme yolunda ilerliyor , vedat in yine skor kaydettigi macta kadrosunu buyuk olcude degistiren letonya karsisinda 3 kez yenik duruma dusmesine ragmen son 5-10 dakikadaki gollerle 4-3 kazandilar , bundan sonraki elemelerde hangi gruba duserler bilinmez ama baya puan koparabilecek bir takima donusmusler

Slovakya , dunya kupasini kil payi kaciran takimlardandi ve yine beklentinin uzagindaki norvecle oynadi , bolum bolum takip edebildim ama iki takim da son derece yavas , yavan ve isteksiz oynadilar , lobotka uzatma dakikalarinda dudanin pasinda plase ile skoru belirledi , skrtel ve durica da sure aldi . Norvec ise bilindigi gibi tac atislari , duran toplar derken umudunu yine akan oyundan uzak tercihlere baglamisti

Kosta rikayi devirip dunya kupasina giden panama , galler ile karsilasti , galler penalti kacirdi izledigim dakikalarda , ikinci yarida lawrance muthis bir slalom gol atti , uzatmalarda bu kez harika bir ara pasi ile panama esitledi ve mac bitti . Iki takimin da savunmasi baya delik desikti ve skor baya dusuktu oyuna gore . Galler gecen avrupa sampiyonasinda fena degildi ama eleme grubunda hatirlarsiniz son macta evinde irlandaya yenilip play off u kacirmislardi . Galler i genel olarak begendim ama futbolun dogrularini uygulasalar da kadro kaliteleri yetersiz kaliyor

Amerika bildiginiz gibi . Takip edenler bilir , uzun zaman sonra kolay cikilabilecek kontenjani olan konfederasyonda hayal kirikligi yarattilar , ve yine defans yine kaleci faciasi . Zaten tum grupta bunun sikintisini cekmislerdi , mc kennie ile one getiler , portekiz savunmasinda ferreira ve neto guven vermediler , elini kolunu sallaya sallaya atti amerika forveti , manuel fernandes iyiydi portekizde , gol de resmen sacma sapandi , antunes isimli oyuncu sol caprazdan kaleciye nisanladi , bacak arasindan yumurtlayan kaleci donup yetisemeyince mac 1-1 bitti , portekiz yine grupta da elenebilirim ama finale de yuruyebilirim dengesizliginde

Avusturya uruguay macinda guzel futbol ve keyifli hucumlar izledik , acik oynayan takimlardi .. sabitzer ters tarafa plase ile macin basinda one gecirdi takimi , cavani tam bir cavani kafasi ile golu kaydetti . Ardindan 3-4 tane net pozisyon kacirdi uruguay ama ayni 2014 elemeleri son macinda kadikoyde robbenden yedigimiz golum kopyasini yediler ve maglup oldular, avusturya kazandi ama ne seyircisi maca ilgi gosterdi ne de takiminda bir duzelme var , bir cikis yakalamislardi ama 3-4 sene surdu . Kotu durumdalar

Izlanda , katari tercih etmis hazirlik maci icin , klasik bir at-yat sistemi ile oynadilar , adamlar almanyayla da oynasa luksemburgla da oynasa mantaliteyi hic degistirmiyor , banttan biraz baktim , katar klasik herkes hucum herkes defans mantigi ile oynuyor , izlanda ise bu kez biraz daha kanat organizasyonlari deniyor gibi gorundu cunku iyi takim olmalarina ragmen akan oyunda kanatlari cok calismiyordu , onu denemisler , son dakikada atti katar fakat izlandanin yedigi gol hic izlandaya yakismadi , adam ceza alaninda aldi indirdi duzeltti vurdu , bir adam kapatamadi , bu sekilde giderlerse sonuncu olur donerler

Guney kore , sirbistanla mac almis . Sirbistan iyi hucum kotu defans anlayisi ile gittigi kadar gidecek anlasilan, koreye bolca pozisyon verdiler fakat hakemin sacma sapan penaltisi ile geldi gol , bu pozisyon da bana 2008 deki kadikoyde fb kayseri macindaki deivid penaltisini hatirlatti , camurlu formalarla gencleri deplasmanda yendigimiz hafta oynanan . Sirplar dunya kupasinda gruptan cikabilir , ama yedekleri zayif , sakatlik filan olmayip ilk 11 i ideal cikarabildikleri her mac her takima hucumlari sorun yaratabilir , tehlikeli ve cok istekli bir takim

Bize pozisyon vermeyen romanya kendi sahasinda hollandaya 3-0 yenildi . 3 kopya gol diyebiliriz , ucu de sagdan orta ve iki kafa bir ayak . Blind muthis oynadi , babel klasik gollerinden birini atip yine cenkle yaptigi sevinci tekrarladi , depay yine kac kez savunmayi dagitti sayamadim , hollanda hayal kirikligi olmayi 2020 acisindan sonlandirabilir gibi geldi bana , romanya ise ittire ittire oynuyor , gunu gununu tutmuyor , ukraynaya benzetiyorum

Beni sasirtan maclardan biri polonya meksika idi , polonya deyince atak futbol , hucum pres filan akla gelir , kedi gibilerdi meksika karsisinda ve jimenezin soluyla ceza alani icinden vurusuna engel olamadilar , iyi kura cekmezse "geldik de neden geldik" diyecekleri sekilde donebilirler . Asiri kolay bir eleme grubundan geldi polonya , tek rakibi danimarkaydi ondan da 4 yedi , kendi sahasinda ise leva mucizesi hat trick ile yenmislerdi , tum grupta o macin ekmegini kredisini yediler . Sahsen ben polonyayi begenmiyorum , seyirci full du bu arada , takimlarini onurlandirmislar ama ayni galler gibi 2-3 adamin ayagina bakan bir takim. Kabiz uyuz takimlara karsi uyuta uyuta sonuca gidebilirler ama biraz ne yaptigini bilip risk alabilen takim polonyayi perisan eder , hucumlari ile turnuvaya tutunurlarsa tutunurlar

Belcika ve bildigimiz lukaku , firsatci ve guclu . Japonlari cok zorladi ve sonunda bombos kaldigi bir anda golu kaydetti . Belcika saglam oynadi , o firtina havasi yoktu , daha cok "zor duruma dusmeyim once gol yemeyim" mantigi ile oynadi ama boyle yapinca da japonya baya topla oynadi , bu maci kisa sure takip edebildim , ama belcika adina hani bu mac olcu olmaz denir ya , o havada bir durum vardi , ikinci yari zaten oyuncu degisikliklerinden seyredilmez hal aldi , de bruyne ve mertens filan da kenara gelince belcika B takimi izledik bir nevi

Son olarak macaristan asiri soguk oldugunu tribunlerinden anladigim bir havada kosta rikayi yendi , nikolic ceza sahasina sert gonderilen bir topa ayak koyarak kaleciyi yaniltti ama kosta rika bu degil , kesinlikle iz birakacaklardir rusyada , macaristan ise kisitli kadro ve hic bir organizasyonu beceremeyen yapisi ile bize en cok benzeyen takim diyebilirim , bir seye niyetleniyorlar ama olmuyor olmuyor olmuyor , oyuncu da degistirip deniyorlar , ama yok yani , husran bir takim ve ulke , dedigim gibi turkiye gibiler, debeleniyorlar ama sifir basari

bunun disinda

rusya ispanya
almanya fransa
ingiltere brezilya

Gibi maclara zaman kalmadi onlari takip edemedim , artik ozellikle mart ayinda onlarla ilgili de degerlendirme yapariz

Dün İrlanda-Danimarka maçını izledim. Gerçekten arada müthiş kadro farkı var. İrlanda sadece duran topla veya hızlı atakla gol bulabilen bir takım. Teknik kapasitesi çok vasat. Danimarka kadro olarak ezdi. İrlanda yine de başarılıdır.

Dolberg gibi adam daha ortada yok. Tıpkı Hırvatlar gibi Danimarka'da çeyrek final yapabilir. Özellikle defansı çok iyi. Önde Eriksen gibi süperstar var zaten.

31.takım Avustralya olacak. Honduras'ın hocası da Kosta Rika'ya 2014'te çeyrek final oynatan hoca. Enteresan.

Yalnız Avustralya bitmiş. 2006'da İtalya'ya kök söktüren takımdan eser yok. 39 yaşındaki Cahill hala tek gol umutları. Pek bir şey beklemiyorum Dünya Kupası'nda onlardan.

Üst Alt