2018 Dünya Kupası'na Gidecek Takımları Tanıyalım: Almanya - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 Dünya Kupası'na Gidecek Takımları Tanıyalım: Almanya

Irkçılık denilemez bence.

Takımın yarısı aslen yabancı uyruklu adamlardan oluşuyor, mesela Mesut da ülkenin en çok sevilen futbolcularının başında geliyor bazen sahada insanları deli etse de.

Öte yandan malum davete davet edildiği iddia edilen ama katılmayan Emre Can kadroda yer alsaydı o ıslıklanmazdı o da türk asıllı ama işte Mesut ve Ilkay'ın yaptığını yapmadı.

Irkçılık değil bu taraftarların siyasi eleştiri veya protesto diyebiliriz.

Atıyorum bizim Milli takımda Alman asıllı biri oynasa ve böyle bir benzer kaotik siyasi ortamda gidip aynısını yapsa Merkel ile buluşsa falan bizim ülkede nasıl bir rüzgar eseceğini futbolcuya neler söyleneceğini anasından girip bacısından çıkılacağını hepiniz az çok tahmin edebiliyorsunuzdur diye düşünüyorum.

Doğru mu? Tabiki değil ama gerçekler öyle işte maalesef.

sent via GSC

Üstad bana öyle geliyor ne biliyim
Yok emin olabilirsin...Almanya'daki gizli ibne löw'dür...Topçular sağlam...Ama eskiden vardı bir tanesi Hitzslperger...Aha da linki;

Thomas Hitzlsperger: 'I finally figured out that I preferred living with a man'

Eski 10 numara ve sol bekiydi almanların...Ben ibne olduğunu hemen anlamıştım zira çok bakımlıydı ve kaşlarını alıyordu...Katolik olmasına rağmen kiliseye de gitmiyordu...Bunlar yeterli doneydi futbolu bıraktıktan sonra ben bir ibneyim dedi...Linkteki röportajda ingilizce bilmeyenler için özetleyeyim, bir adama ihtiyacım olduğunu ve erkeklerle yaşamak istediğimi fark ettim diyordu...Yani henüz ibne olduğunun farkında değilken ismailenver thomas'ın gizli ibne olduğunu bilmişti :) Şimdiden kadir geceniz mübarek olsun renktaşlar...

Yok emin olabilirsin...Almanya'daki gizli ibne löw'dür...Topçular sağlam...Ama eskiden vardı bir tanesi Hitzslperger...Aha da linki;

Eski 10 numara ve sol bekiydi almanların...Ben ibne olduğunu hemen anlamıştım zira çok bakımlıydı ve kaşlarını alıyordu...Katolik olmasına rağmen kiliseye de gitmiyordu...Bunlar yeterli doneydi futbolu bıraktıktan sonra ben bir ibneyim dedi...Linkteki röportajda ingilizce bilmeyenler için özetleyeyim, bir adama ihtiyacım olduğunu ve erkeklerle yaşamak istediğimi fark ettim diyordu...Yani henüz ibne olduğunun farkında değilken ismailenver thomas'ın gizli ibne olduğunu bilmişti :) Şimdiden kadir geceniz mübarek olsun renktaşlar...
konu ile alakasız üstad ama Galatasaray'ın dogum günü net 1 ekim mi?

,Tehlikeli 1 yakınlaşma
RTX2JFLM_opt.jpg

almanlar bu çomarların kıçına tekmeyi basmalı.reyizlerini çok seviyorlarsa alman vatandaşlığından çıkıp gelip burada reyizlerinin takımı akbilsporda futbol hayatlarına devam edebilirler.

Keramettin admine katiliyorum.

Podolski polonya asilliydi galiba
Polonya almanya iliskilerinin kotu oldugunu varsayalim
Podolski Polonya devlet baskaniyla gorusseydi mesut ve ilkay gibi
Isliklanir miydi?

Bence isliklanmazdi.
Bu tamamen turklere turkiyeye olan nefretin disa vurumu.

Dun cocugu sahaya adim atar atmaz islikladilar ve durmadilar.
Eli ayagina dolasti top geldikce.

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İyi de pkk meselesinin bu konuyla doğrudan alakası yok ki. Alman medyasının yansıtması vs gibi etkenler oradaki pkk bakışını belirliyor ki bu konuda haksızlar zaten.

Ama Erdoğan gibi adamların ülkelerine birçok kez laf eden, dengesiz bir politika yürüten adamdan haklı olarak nefret ediyorlar. Bu yüzden yıllarca kendilerinin Türk'ten ziyade Alman olduklarını belirten oyuncuların (Özellikle mesut) Erdoğan'la beraber olunca tepki çekmeleri normal. Ayrıca "Benim Başkanım" yazılı tişört mevzusu mu ne vardı detayıyla hatırlamıyorum şimdi tepkinin sebeplerinden biri de oydu.

Hem tepkiye haksız desen bile ırkçı demek saçma. Neye göre ırkçı? Türk diye mi ıslıklanıyor bu adamlar? Yıllarca benimsedikleri oyuncu haz etmedikleri bir şey yapınca tepki göstermeleri nasıl ırkçı oluyor?
PKK destekçiliği yapmayı medyanın o şekilde yansıtmasını baz alarak haklı göremem.

İkincisi bu oyuncular Türk değil de daha gelişmiş bir ülke asıllı olsalardı bu tepkiyi göstermezlerdi.

Üçüncüsü bu adamlar Türk asıllı, Erdoğan'ı desteklemeleri Alman düşmanı oldukları anlamına mı gelir?

Arda,Volkan, Emre gibi adamlar Türk taraftarına küfür eden adamlar. Mesutla İlkay bu yüzden ıslıklansa bir şey demezdi kimse.

Keramettin admine katiliyorum.

Podolski polonya asilliydi galiba
Polonya almanya iliskilerinin kotu oldugunu varsayalim
Podolski Polonya devlet baskaniyla gorusseydi mesut ve ilkay gibi
Isliklanir miydi?

Bence isliklanmazdi.
Bu tamamen turklere turkiyeye olan nefretin disa vurumu.

Dun cocugu sahaya adim atar atmaz islikladilar ve durmadilar.
Eli ayagina dolasti top geldikce.

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Türk düşmanlığı değil de liboş olmayan herkese zulmediyorlar...İster neonazi olsun ister müslüman ister rus ister sikh...Şimdi yeni nesil FPÖ gibi faşist partilerin yahudilerle anlaşması bu minvalde değerlendirilmelidir...Yani normalde bir alman ırkçısının yahudilerden nefret etmesi lazım ama liboş olduklarından nefret edilmiyor...Ama ortalama kendi halinde bir fransisken rahipten nefret ederler yalın ayak dolaşıyor diye :)

Bu son olaylar ise tamamen Türkiye'nin 2015'ten beri izlediği doğru dış politikadan rahatsız olmaları...Ne istiyorlar esad'a karşı çıkalım ama devirmeyelim :) Devirmeyecekseniz niye karşı çıkalım ??? Suriye bölünsün diye :) Başka kıbrısı verin, ermenistan işgalini tanıyın, rusya ile düşman olun, iran bölünsün, ırak bölünsün, yemen bölünsün, libya bölünsün, yetmesin cezayir bölünsün, pakistan parçalansın...Neden? Çünkü avrupalılar kimliklerini kaybetti ve nüfusları azalıyor karakter, kimlik ve nüfusu olan tüm memleketlerden nefret ediyorlar; müslüman-hindu aslında çok da fark etmiyor ama en kalabalık olan grup biziz ve komşuyuz...Dahası dinimiz teknik olarak reformasyona kapalı...Madem kktc'yi de peşkeş çekmiyoruz o zaman gayet normal cami kapatmaları, topçu ıslıklamaları...Heidegger'in Almanya'sından Merkel'in Almanya'sına düşmek esas rezillik de neyse...Öyle bakarsak da biz de Ziya Gökalp'in Türkiye'sinden Davutoğlu'nun Türkiye'sine battık da 2.5 senedir çıkmaya çalışıyoruz...Ne diyordu Davutoğlu? Sırplar, ermeniler, rumlar ve farisiler dostumuz :)

,Tehlikeli 1 yakınlaşma
RTX2JFLM_opt.jpg
Yok üstat ikisi de sapına kadar delikanlı...Müller tam bir anadolu çocuğu :) Bastian ise bir sırpın peşine takılmış bir hovarda ama ortalama ahlak seviyesinin üstünde sadece bir para avcısının tuzağında zira ana'nın kariyeri tepetaklak giderken küçük scweini yetişti çetnik kızının imdadına...

konu ile alakasız üstad ama Galatasaray'ın dogum günü net 1 ekim mi?
Üstat alın size çok önemli bir bilgi;

Galatasaray'ın kuruluş tarihleri olarak verilen tarihlerin hepsi doğrudur zira saklansa da bu karışıklığın sebebi o dönemki galatasaray lisesi müdürü olan abdülhamit yanlısı, batı hayranı abdurrahman şeref, jurnalcilerle işbirliği yaparak ingiliz ve rumların tekelinde futbol kalsın diye baya bir uğraşmış, takımımızın kuruluşunu 1904'te engellemiş, şampiyonluk maçından önce ali sami yen'i dövdürtmüş, pazar ligine çıkmadan bizimkileri nazarathaneye aldırmış hatta kaptanımızın ayağını kırdırtmıştır...

Gelelim kuruluşa, zira ali sami yen, celal ibrahim ve emin bülend serdaroğlunun yaptığı başvurular reddedilmiş eften püften sebeplerle en son imzalar ve defterler tamam olunca da beyoğlu mutasarrıflığı yetki alanımız dışın diye şekli red yapmıştır. Bu hiç bilinmez ve saklanır zira o dönem galatasaray lisesi yandığından beylerbeyine taşınmıştır ve bizimkilerin başvurusunu yapacağı yer teknik olarak beyoğlu değil üsküdar mutasarrıflığıdır amaç galatasaray'ın istanbul ligine kaydını bir sene daha geciktirmektir ama son anda başvuruyu moda da oturan ali sami yen yetiştirmiş vetevfik fikret'in de araya girmesiyle lafontaine biraderler ve horace armitage sayesinde başvurumuzun kabul edildiği 1 ekim 1905 olarak tescil edilmiş ve üye kayıtları geçirilmiştir kurucular kurulu olarak...Mevzu bundan ibarettir allah tüm abdülhamit yanlılarının ve batı hayranlarının cezasını versin hürmetler...

Tayyiple görüştü diye 2 fussbalcıyı ıslıklamak saçmaydı. Gerçi bunu Özile daha önce de yapıyorlardı. Adam çok maçlarda takımı organize eden adam oluyor abuk sapık sebeplerden dolayı tepki alıyordu. Bu naziler biraz nankör.

Tespitlerin doğru ama eksik...Aynı Erdoğan'ı sevmiyorlar mıydı 2 sene önce? Ne değişti? İç politika mı? Ekonomi mi? Değişen tek şey dış politikamız...AKP kurulduğundan beri ilk kez doğru bir dış politika takip ediyor...2015'ten beri nihayet klasik türk dış politikasına geldiler ve davutoğlunun 2002'den beri süre gelen ihanet politikasından vazgeçtiler...

Libya'da, Yemen'de, Suriye'de, Mısır'da ölen her müslümanın kanı davutoğlunun elinde...Irak ve katar mevzuları farklı...Şimdi erdoğan doğru yola girdi diye eleştiriliyor yine kıbrısı verme gönüllüsü olsun yine şu bakışı atarlar;

Ekli dosyayı görüntüle 23391

Ya zaten Amerika olsun Avrupa olsun bu devletler samimi olmaz ki. Çıkarına bakıyor adam 2 sene önce seviyordu şimdi ters düştü sevmiyor. Biz farklı mıyız sanki?

Alman halkı için de önceden öyle çok sevildiğini düşünmüyorum Tayyip'in ama son olaylardan sonra cephe almaları gayet normal 2 sene önce ne olursa olsun..

PKK destekçiliği yapmayı medyanın o şekilde yansıtmasını baz alarak haklı göremem.

İkincisi bu oyuncular Türk değil de daha gelişmiş bir ülke asıllı olsalardı bu tepkiyi göstermezlerdi.

Üçüncüsü bu adamlar Türk asıllı, Erdoğan'ı desteklemeleri Alman düşmanı oldukları anlamına mı gelir?

Arda,Volkan, Emre gibi adamlar Türk taraftarına küfür eden adamlar. Mesutla İlkay bu yüzden ıslıklansa bir şey demezdi kimse.

PKK desteği tamamen haksız zaten benim de yazdığım gibi.

Mesele bir ülkenin liderini sevmek değil ki. Almanya'yı doğrudan karşısına almış bir liderle beraber olmaları ve dediğim gibi İlkay'ın formasında "Sayın Cumhurbaşkanıma saygılarla" ifadesi vardı. Diyorlar ki siz Almansanız, Almanya'ya karşı tavır alan bu adamı lideriniz olarak göremezsiniz. Hangi ülkede olsa bu tepki olurdu.

Mesela Polonya Almanya'ya karşı böyle bir tavır takınmış olsa ve Poldi de gidip Polonya lideriyle beraber olsa o da tepki çekerdi diye düşünüyorum..

Rüzgar tersine esiyor.
Bugün bir kaç yerde almanya Fetöye karşı mücadele edecek diye haber okudum.
Medyada Erdoğan pompalaması azaldı.
Almanlar Türkiye'de izin yapacaklar bu sene.

Bu insanlar koyun gibi gütmesini bileceksin.
İki üç tane haber iki sıvazlama yetiyor.

Bu arada almanlardan bu şampiyonada birşey beklemeyin.
Takım bazı olaylarlardan sonra mental olarak dipte. Ilk çetin rakipte elenirler.

Gscimbom Mobile

Rüzgar tersine esiyor.
Bugün bir kaç yerde almanya Fetöye karşı mücadele edecek diye haber okudum.
Medyada Erdoğan pompalaması azaldı.
Almanlar Türkiye'de izin yapacaklar bu sene.

Bu insanlar koyun gibi gütmesini bileceksin.
İki üç tane haber iki sıvazlama yetiyor.

Bu arada almanlardan bu şampiyonada birşey beklemeyin.
Takım bazı olaylarlardan sonra mental olarak dipte. Ilk çetin rakipte elenirler.

Gscimbom Mobile
Üstat yarı finale kadar fikstürleri rahat ilk ciddi rakip yarı finalde gelecek yanlış değilsem ya arjantin ya da hırvatistan...Minimum yine final yapacaklar...

Yok üstat ikisi de sapına kadar delikanlı...Müller tam bir anadolu çocuğu :) Bastian ise bir sırpın peşine takılmış bir hovarda ama ortalama ahlak seviyesinin üstünde sadece bir para avcısının tuzağında zira ana'nın kariyeri tepetaklak giderken küçük scweini yetişti çetnik kızının imdadına...
Bastian mı :asd: üstad şu hareketleri sevmediğin biri yapsaydı ne derdin acaba

bastian-schweinsteiger-and-lukas-podolski.jpg

Üst Alt