2018 Dünya Kupası'na Gidecek Takımları Tanıyalım: Almanya | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 Dünya Kupası'na Gidecek Takımları Tanıyalım: Almanya

a3bQ0U.jpg

2018 Dünya Kupası öncesinde son şampiyon Almanya'ya göz atıyoruz.

Almanya 2018 Dünya Kupası'nda hangi grupta?

ZosBU3.jpg

5ZtPqZ.png

Almanya'nın 2018 Dünya Kupası fikstürü

Lcko8b.jpg

BfisfF.png

Almanya'nın kadrosunda kimler var?

6t1V41.jpg

Kaleci: Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Paris Saint-Germain)

Defans: Jerome Boateng, Mats Hummels, Joshua Kimmich, Niklas Süle (Bayern Münih), Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach), Jonas Hector (Köln), Marvin Plattenhardt (Hertha Berlin), Antonio Rüdiger (Chelsea)

Orta saha: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Emre Can (Liverpool), Julian Draxler (Paris Saint-Germain), Leon Goretzka (Schalke 04), İlkay Gündoğan, Leroy Sane (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Thomas Müller, Sebastian Rudy (Bayern Münih), Mesut Özil (Arsenal)

Forvet: Mario Gomez (Stuttgart), Timo Werner (Leipzig), Sandro Wagner (Bayern Münih), Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach)

Almanya'nın muhtemel 11'i

FWDwOI.png

Not: Manuel Neuer'in sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası'nı kaçırma ya da kadroda yer alsa bile yedeğe çekilme ihtimali bulunuyor.

Teknik Direktörü: Joachim Löw

joachim-low-germany_39lrvs35zbvz1auzmb1gmjg88.jpg

2006 Dünya Kupası'nda Jürgen Klinsmann'ın yardımcılığını yapan Joachim Löw, Klinsmann'ın ayrılmasının ardından geçtiği Almanya ile müthiş bir istikrar yakaladı.

2014'te Dünya Kupası'nda elde edilen şampiyonluğın yanı sıra, 2008'de Avrupa Şampiyonası'nda final, 2010'da Dünya Kupası'nda yarı final, 2012'de Avrupa Şampiyonası'nda yarı final ve 2016'da Avrupa Şampiyonası'nda yarı final, bu istikrarın göstergeleri.

Yıldız oyuncusu: Mesut Özil
mesut-ozil-germany-euro-2016_1f5vyybe7ow1u1fdnpu3uvqq8v.jpg

Joachim Löw'ün hücumdaki en önemli oyuncusu Mesut. Almanya'nın bir türlü istikrarlı bir santrfora sahip olamıyor olması, Mesut'u daha da değerli kılıyor.
Türk asıllı Alman yıldız, milli formayla çıktığı 88 maçta 22 gol attı.

Almanya kaç kere Dünya Kupası'na katıldı?
JB7Hgl.jpg

Almanya, Rusya'da düzenlenecek turnuvayla birlikte 19. defa Dünya Kupası sahnesinde yer almış olacak.

Dünya Kupası'na katıldığı yıllar: 1934, 1938, 1954, 1958, 1962, 1966, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014, 2018

Almanya'nın Dünya Kupası'ndaki en büyük başarısı ne?
H03kxB.jpg

Turnuva tarihinin en başarılı takımlarından biri olan Almanya, daha önce 18 defa katıldığı Dünya Kupası'nda 4 şampiyonluk yaşadı.

Almanya'nın şampiyon olduğu yıllar: 1954, 1974, 1990, 2014

Almanya'nın Dünya Kupaları'ndaki en golcü oyuncusu kim?
oK79Kt.jpg

Almanya'nın Dünya Kupaları tarihinde en fazla gol atan oyuncusu, Miroslav Klose.

Dünyanın en büyük futbol organizasyonunda 4 kez forma giyen (2002, 2006, 2010, 2014) Klose toplam 16 golle sadece Almanya'nın değil, turnuva tarihinin de en golcü futbolcusu unvanına sahip.

GOAL

Adamların hemen hemen her mevkileri şahane hem ilk 11 hem rotasyon anlamında.

O değilde bu Neuer'e ne oldu bu kadar, Dünya Kupası'na da mı yetişemiyor?

Daha Reus da var.

Turnuvaya kadar sorun yaşamazsa o da dahil olacak kadroya. Neuer'i de kesinlikle götürür Löw bence.

Adamların çok iyi kadroları var gerçekten. Bence yine rahat bi çeyrek-yarı final görürler.

En büyük sorunlu bölgeleri forvet gibi gözükse de ön tarafta her adam gol atabilecek ve oyun tıkanmışken çözebilecek kalitede. Mesela bir Müller gerçeği var adama bakıyorsun zerre futbolcuya benzemiyor ama muhteşem işler yapıyor takdir ediyorum gerçekten.

Böyle sezgisi bu kadar kuvvetli olan adamlar hep ayrıcalıktır. Adam öyle ya da böyle topu kaleye sokuyor Beşiktaş maçında da gördünüz en büyük özelliklerinden biri bu ve doğru anda doğru yerde olmak.

Ya da Werner formsuz bu aralar ama form tuttu mu uçar turnuva da herifi durdurmak çok zor.

sent via GSC

Neuer in ayağında platin mi ne vardı sanırım yine oradan sakatlamıştı pek bir bilgim yok bu konuda. Aslında vardı da o kadar zaman geçince tamamen unuttum.

Eğer Neuer yetişmezse bizim oğlan oynasın, bu sezon çok iyi oynuyor Barcelona da.

Ama ne Ter Stegen ne de Leno Milli Takımda iyi maçlar çıkarmadılar bu yüzden Löw pek güvenmiyor bunlara bence. Bu ikili yerine PSG de fazla süre bulamayan Trapp oynarsa hiç ama hiç şaşırmam ben.

sent via GSC

leblebi gibi gol atan santrafor lazım almanyaya. bence werner bile ilk 11 oynamayacak müller oynucak santraforda

klose reis :/

Euro 2004 faciasından beri müthiş bir grafik yakaladılar. Ev sahibi oldukları 2006'dan beri 6 büyük turnuvanın hepsinde en az yarı final oynadılar. "Turnuva takımı" lakabını net şekilde hak ediyorlar.

Bu turnuvada da en az yarı final oynarlar ama sonrası için "özel" oyuncu lazım. Bana göre öyle bir oyuncuları yok. Diğer favorilerde; Griezmann,Neymar,Messi,Coutinho,Hazard vs. gibi yıldızlar var.

Takım oyunu konusunda tartışmasız 1 numara ama bu durum bir handikap gibi duruyor. Bakalım ne yapacaklar..

Eskiden Alman Milli Takimindan hic ama hic haz etmezdim. Son senelerde bu olay biraz geriledi.

Bilmiyorum neden ama son 2 senede sempatik gelmeye de basladilar yavas yavas, artan yabanci kökenli oyunculardan dolayi mi kaynaklaniyor yoksa istikrarin kralini sergiledikleri icin mi bilemiyorum ama antipatik buldugum takim sempatik olma yolunda ilerliyor nedense.

2002 sonrası yaptıkları atılımların karşılığını alıyorlar.Yetenekli,kreatif futbolcular çıkaramayan bir ekolken nereye geldiler.Gerçekten çok iyi bir kadroları var ve final oynayacaklarını düşünüyorum.

Adamlar 2004 Avrupa sampiyonasindan erken elendiler diye, butun sistemlerini degistirdiler. Sonuc : 2006 dan beri her buyuk turnuvada en az yari final

Adamlar 2004 Avrupa sampiyonasindan erken elendiler diye, butun sistemlerini degistirdiler. Sonuc : 2006 dan beri her buyuk turnuvada en az yari final

Sistem değiştirmekle o kadar kısa sürede çözüm alınmaz. Biraz da önceden yapılan yatırımların karşılığı bu.

En önemli nokta da tarihte bile doğru düzgün çıkmayan pırpır kanat adamları çıktı.

Tabii asıl nokta şuki bu takıma başarı getiren temelde iki oyuncu var, Mesut Özil ve Thomas Müller, diğer oyuncuların hiç biri aktif rol alamadı şu ana kadar, tabii bir de Lahm var lakin, artık olmadığı için eklemedim onu.

Özil ve Müller son dönemde ciddi düşüşteler. Bence onların karakterinde winner oyuncu olarak sadece Reus var dolayısıyla Reus'un oynaması çok önemli olacak turnuvada. Sane ve Draxler çok kaliteli oyuncular olsa da takımı sürklase etmek konusunda ben pek güvenmiyorum mesela Werner'i de henüz büyük bir maçta sorumluluk alırken görmedim.

Bu turnuvada Almanya'nın kaderini biraz da kura belirler, çeyrekte sert bir takım gelirse elenebilirler.

Sistem değiştirmekle o kadar kısa sürede çözüm alınmaz. Biraz da önceden yapılan yatırımların karşılığı bu.

En önemli nokta da tarihte bile doğru düzgün çıkmayan pırpır kanat adamları çıktı.

Tabii asıl nokta şuki bu takıma başarı getiren temelde iki oyuncu var, Mesut Özil ve Thomas Müller, diğer oyuncuların hiç biri aktif rol alamadı şu ana kadar, tabii bir de Lahm var lakin, artık olmadığı için eklemedim onu.

Özil ve Müller son dönemde ciddi düşüşteler. Bence onların karakterinde winner oyuncu olarak sadece Reus var dolayısıyla Reus'un oynaması çok önemli olacak turnuvada. Sane ve Draxler çok kaliteli oyuncular olsa da takımı sürklase etmek konusunda ben pek güvenmiyorum mesela Werner'i de henüz büyük bir maçta sorumluluk alırken görmedim.

Bu turnuvada Almanya'nın kaderini biraz da kura belirler, çeyrekte sert bir takım gelirse elenebilirler.

Mesela 2014 DK sinda Schweinsteiger Kroos ve Boateng muazzam isler cikarmisti. Hele ilk ikisi
Adamlar zaten kollektif olarak oynuyorlar. Tek tek oyunculari masaya yatirsan, ya da farkli takimlarda oynatirsan bocalarlar. Herifler birbirlerini Tamamliyor.
Dedigin gibi yeni yeni Sane’ler Draxler’lar, yani bireysel oyuncular cikmaya basladi. En iyisi Gotze olabilirdi, ama hem Bayern’e gitmesi, hemse hastaliklarindan dolayi hic oldu

Mesela 2014 DK sinda Schweinsteiger Kroos ve Boateng muazzam isler cikarmisti. Hele ilk ikisi
Adamlar zaten kollektif olarak oynuyorlar. Tek tek oyunculari masaya yatirsan, ya da farkli takimlarda oynatirsan bocalarlar. Herifler birbirlerini Tamamliyor.
Dedigin gibi yeni yeni Sane’ler Draxler’lar, yani bireysel oyuncular cikmaya basladi. En iyisi Gotze olabilirdi, ama hem Bayern’e gitmesi, hemse hastaliklarindan dolayi hic oldu

Bastian ile Kroos iyiler lafım yok da o maçları alacak kritik hamleler önemli bunu Özil ve Müller yaptı genelde tabii bir de Klose ile Lahm.

Açıkçası Götze'ye hep kıl oldum, yazık olan adamı da Reus olarak görüyorum, çok efsane bir oyuncu olabilirdi.

Bastian ile Kroos iyiler lafım yok da o maçları alacak kritik hamleler önemli bunu Özil ve Müller yaptı genelde tabii bir de Klose ile Lahm.

Açıkçası Götze'ye hep kıl oldum, yazık olan adamı da Reus olarak görüyorum, çok efsane bir oyuncu olabilirdi.

Reus zaten Cenabetligin basinda gelir. Her buyuk turnuva oncesi sakatlandi. Korkarim bu senede aynisi olacak (Gundogan ile birlikte). Eger bu ikisi Turnuvaya kadar hazir olurlarsa, asil o zaman show izleriz iste. Reus’un yedegine mesela bak : Sane. Cok absurd bir kadro olusturabilir Almanya ( tabiki Low her zamanki killigini yapmaz ise). Almanlarin bir tek Problemi var, o da sol bek. Aslinda pek Problem yon Philip Max’i alirsa Low. Ama herif tam inatci. Almayinca almiyor.

Bence Almanya yi ileri götüren en büyük ve dogru girisimlerden birisi ülkede yetisen yabanci uyruklu oyuncularin entegre olmasina caba göstermeleri.

Bayagi PR calismasi falan da yapiyorlardi bir aralar bunun icin, televizyonlarda reklamlar falan vardi. Yanlis hatirlamiyorsam kullandiklari slogan da "DFB: Mas integracion" mu neydi. Yani "DFB( Almanya Futbol Federasyonu) : Daha cok entegrasyon".

Üst Alt