2018 Dünya Kupası'na Gidecek Takımları Tanıyalım: Fransa | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
n2B3dT.jpg

Avrupa temsilcilerinden Fransa, 2018 Dünya Kupası'nda C Grubu'nda Avustralya, Danimarka ve Peru ile mücadele edecek.

Fransa'nın 2018 Dünya Kupası fikstürü
kylian-mbappe-paul-pogba-france_aqo3w3cav1nj14olfso6ctdc0.jpg

16 Haziran 2018 | Saat: 13:00 Fransa-Avustralya
21 Haziran 2018 | Saat: 18:00 Fransa-Peru
26 Haziran 2018 | Saat: 17:00 Danimarka-Fransa

Fransa'nın kadrosunda kimler var? (23 Mart 2018 kadrosu)
kylian-mbappe-russia-france-friendly-27032018jpg_32lfxohj1m7v1xfcrzje5uulx.jpg

Kale: Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marsilya), Alphonse Areola (PSG)

Savunma: Benjamin Pavard (Stuttgart), Presnel Kimpembe (PSG), Raphael Varane (Real Madrid), Samuel Umtiti (Barcelona), Lucas Digne (Barcelona), Djibril Sidibe (Monaco), Laurent Koscielny (Arsenal), Lucas Hernandez (Atletico Madrid)

Orta Saha: Paul Pogba (Manchester United), Thomas Lemar (Monaco), Corentin Tolisso (Bayern Münih), N'Golo Kante (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Adrien Rabiot (PSG)

Forvet: Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Olivier Giroud (Chelsea), Kylian Mbappe (PSG), Ousmane Dembele (Barcelona), Anthony Martial (Manchester United), Wissam Ben Yedder (Sevilla)

Fransa'nın muhtemel onbiri
france_1p7eyxrx8xydu1ktis80tp4w3m.png

Teknik Direktörü: Didier Deschamps
didier-deschamps-france_fsgzm1t1z1ap14sdgm16ngxki.jpg

2012 yılında Fransa Milli Takımı'nın başına geçen Didier Deschamps, en iyi derecesini Euro 2016'da final oynayarak elde etmişti.

Dünya Kupası'nda alınacak beklenmedik bir derece, onu işinden edebilir.

Deschamps, Fransa Milli Takımı'nın başında şu ana kadar çıktığı 73 resmi maçta 45 galibiyet, 13 beraberlik, 15 de yenilgi aldı.

Yıldız oyuncusu: Antoine Griezmann
antoine-griezmann-russia-france-friendly-27032018_1njnoe75kg7v717uibojf2aufv.jpg

Fransa'da 'takımın yıldızı' sıfatıyla anılacak birçok oyuncu var elbette. Ancak en büyük beklentiler, bu sezon formunu zirveye taşıyan ve adı Barcelona ile anılan Antoine Griezmann'ın üzerinde olacak.

Fransa kaç kere Dünya Kupası'na katıldı?
france-afrique-du-sud-1998_qw47dw08mgkl1i25i9wa0mnj9.jpg

Fransa, tarihinde 14 kez Dünya Kupası'na katıldı.

Dünya Kupası'na katıldığı yıllar: 1930, 1934, 1938, 1954, 1958, 1966, 1978, 1982, 1986, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014

Fransa'nın Dünya Kupası'ndaki en büyük başarısı ne?
lillian-thuram-didier-deschamps-france-world-cup-1998_g5ete4xnfcac12qnfej75nnve.jpg

Fransa, 14 kez katıldığı turnuvada 1998 yılında kupayı kazanarak en büyük başarısını yaşamıştı.

Fransa, Dünya Kupası tarihinin en başarılı takımları sıralamasında ise 7. sırada bulunuyor.

Fransa'nın Dünya Kupaları'ndaki en golcü oyuncusu kim?
just-fontaine_lel30xxpk5u91u70jngv9e6og.jpg

Fransa Milli Takım tarihinin Dünya Kupası'ndaki en golcü oyuncusu, 13 golle Just Fontaine. Fontaine, 13 golünü de 1958 Dünya Kupası'nda atmıştı.

Goal

Ingiltere hakkinda konu acilmalidir. Her ne kadar gecmiste basarisiz kalsalarda iyi kadroyla katiliyorlar bu sene.

Stones
Rose
Walker
Dier
Chamberlain
Alli
Lallana
Lingard
Sterling
Rashford
Vardy
Kane
Welbeck

Hepsi üst düzey formuyla oynuyor an itibariyle. Dünya kupasinin sürprizi olabilirler.

İyi kadro, kötü antrenör. Kendi ülkelerinde Portekiz gibi leş bir takıma kupa veren takımdan pek bir şey beklemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kadar manyak bir futbolcu havuzuna sahipken kupa kaldırmaları lazım aslında.

2016 da olmadı 2018 de olur mu? Muamma bence.

Evet favorilerden biriler ama bilemiyorum. Benim bu kupa da favorim Ispanya.

Geçen Almanya ya karşı ilk yarıda kurdukları üstünlük muazzamdı gerçekten.

sent via GSC

çok sexi bir takım 1 nolu favorim.İlk ciddi rakipleri arjantin olucak eğer onları geçerlerse finalist olucaklarını düşünüyorum

En iyi jenerasyonlarından biri. 2016'da büyük hayal kırıklığıydı açıkçası Fransa. Finalde kaybetmesi problem değil de turnuva boyunca hiç iyi oynamadılar. 2018'de de kağıt üstünde favorilerden biri ama beklentinin altında kalacaklarmış gibi hissediyorum. Almanya, İspanya gibi bir takım bütünlükleri yok.

2016'da hak etmişlerdi ama belki tecrübesizlik,belki beceriksizlik yüzünden kaybettiler. Bu kez çok daha tecrübeliler.

Üstelik Mbappe,Dembele,Rabiot gibi yıldızlar da geldi. Bana göre en büyük favori.

Üst Alt