2019-2020 Kadro Planlaması Nasıl Olacak? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2019-2020 Kadro Planlaması Nasıl Olacak?

e1056f13a8304366a4a5473250db5b95.jpg

Bu konuda bir kaç kritik nüans paylaşmak isterim.

Geçen yıl, sezonluk zarar hakkımız azami 20 milyon euro idi. Bu sezon ise bu 10 milyon euro olacak.
Bir sonraki sezonda yani 21-22 sezonunda da UEFA, break-even(kar-zarar dengesi) talep ediyor. Bu ne demek? UEFA anlaşmasından çıkana kadar her sezon maaş bütçesini ve kulüp giderlerini düşürmemiz gerekecek.

Bu sezon geçen sene 21 olan UCL oyuncu kayıt hakkımız 22'ye çıkıyor yani Avrupa'da rotasyon gücümüz ufak da olsa artacak.
Hani diyorsunuz ya neden gurbetçi alınmıyor çünkü gurbetçiler UEFA'nın ülkeden yetişmiş yerli oyuncu Home-grown kuralına uymuyor. Yoksa Şener yerine elbet gurbetçi sağ bek vardır. Ama bu seferde UEFA'nın ülkeden yetişmiş yerli oyuncu talebini karşılamakta zorlanabiliriz. Bunları da hesap etmek gerekiyor taraftarlar bunlara bakmasa da teknik ekip ve idare muhakkak bakıyor.

Bu transferler UEFA sınırlandırmaları doğrultusunda sezon öncesi bütçenin ne olacağı belirlenerek yapılıyor yönetim bunları hesaplıyor.
Daha önce bu yüzden Akbaba transferi sonrası yapılan hesap hatasından Gomis'i satmak durumunda kaldıkları için dahada dikkatli olacaklardır. Yanlış bir şey olduğunu sanmıyorum şuan kulüpte, çünkü üzerinde ki Lise baskısını düşünürsek Mustafa Cengiz her yaptığı hamleyi en az iki kere düşünmek zorunda.

Yaşlandıkça artan maaşlar dalgasının sebebi de çok yüksek ihtimal kulübün her sezon maddi yapısının biraz daha düzeleceği öngörüsüyle oyunculara başlangıçta daha minimum maaşlara inmeleri için sunuluyor.

Hayırlı olsun tekrardan Jimmy ve Şener. Bundan sonra yapılacak hamleler rotasyona değil ilk on bire olacaktır. Oyuncu satışları alınacak oyuncularda belirleyici olacak.

Yerli rotasyonu kalitesi son yapılan transferlerle (eldeki imkanlar dahilinde) baya bir arttı.
Maaş bütçesi de şişmedi.
Sattığın kadar al olayıni esas yabancı transfer matematiginde göreceğiz.
Ben yerli transferde bir kaleci, bir (ya da iki) stoper ve bir orta saha transferi daha bekliyorum.
Bunlar da gerçekleşirse kusursuza yakın bir yapılanma olacak.

Yerli rotasyonu kalitesi son yapılan transferlerle (eldeki imkanlar dahilinde) baya bir arttı.
Maaş bütçesi de şişmedi.
Sattığın kadar al olayıni esas yabancı transfer matematiginde göreceğiz.
Ben yerli transferde bir kaleci, bir (ya da iki) stoper ve bir orta saha transferi daha bekliyorum.
Bunlar da gerçekleşirse kusursuza yakın bir yapılanma olacak.
Dediğin gibi özellikle stoper ve orta saha bölgesine yerli transfer şart.stoper için dortmunda çok fazla şans bulamayan ömeri kiralayabiliriz diye düşünüyorum ve ortasahaya bonservisi elinde az buçuk avrupa deneyimi olan salih uçan hamlesi yapılabilir.

Dediğin gibi özellikle stoper ve orta saha bölgesine yerli transfer şart.stoper için dortmunda çok fazla şans bulamayan ömeri kiralayabiliriz diye düşünüyorum ve ortasahaya bonservisi elinde az buçuk avrupa deneyimi olan salih uçan hamlesi yapılabilir.
Topal, Ömer, Salih üçlüsü gayet güzel olur gibi.

Üst Alt