2019/2020 Kadromuz Nasıl Olmalı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2019/2020 Kadromuz Nasıl Olmalı?

Nagatomo ile Mariano tel tel dökülürken Linnes'i son haftalarda cok az kullanmamasi insani killandiriyor ama.
Valla benim de o çok garibime gitti niye böyle inat etti o konuda bilmiyorum ama bence ikisinide değiştirecek. Belki Naga’yı 1 yıl daha kullanabilir Linnes ile değişmeli ama mariano kesin gitmeli. Clde her maç yarma şeftali yaparlar onu

Yok mu soyle butcemize uygun cakma bi Bobby Firmino
Reis geçen seneden beri bazen maçlarını takip ettiğim Joelinton vardı Hoffeneim 'de oynayan geçen sene gerçekten izlediğimde bu adamda yetenek olduğunu anladım bir merkez forvet oyuncusunda olması gereken her şey vardı herifte fizik gücü yerinde hızlı, yetenekli topla ilişkisi gayet iyi skor üretebiliyor hem gol atıyor hem attırabiliyor pas alıp gol atmasını da biliyor gelip topu kullanıp pas atarak arkadaşlarının gol atmasını da sağlıyor

Tabi bu sene 11 gol 9 asist yapmış şampiyonlar ligi bundesliga vitrini filan derken Brazilya pasaportlu olunca da adamın piyasa değeri 35 mil.€ 'yu gördü 1 sene içinde

Bu kadar dolu dolu forvet oyuncuları zor gelir üstüne düşerse top clas oyuncu olur ama ne kadar geliştirir özelliklerini ne kadar zirveye taşır orasını bilemem

Sonra Gomis gittikten sonra Samatta Samatta diye tutturdum şimdi Genk elini öpene 20 mil.€ bonservis ile satar

Reis geçen seneden beri bazen maçlarını takip ettiğim Joelinton vardı Hoffeneim 'de oynayan geçen sene gerçekten izlediğimde bu adamda yetenek olduğunu anladım bir merkez forvet oyuncusunda olması gereken her şey vardı herifte fizik gücü yerinde hızlı, yetenekli topla ilişkisi gayet iyi skor üretebiliyor hem gol atıyor hem attırabiliyor pas alıp gol atmasını da biliyor gelip topu kullanıp pas atarak arkadaşlarının gol atmasını da sağlıyor

Tabi bu sene 11 gol 9 asist yapmış şampiyonlar ligi bundesliga vitrini filan derken Brazilya pasaportlu olunca da adamın piyasa değeri 35 mil.€ 'yu gördü 1 sene içinde

Bu kadar dolu dolu forvet oyuncuları zor gelir üstüne düşerse top clas oyuncu olur ama ne kadar geliştirir özelliklerini ne kadar zirveye taşır orasını bilemem

Sonra Gomis gittikten sonra Samatta Samatta diye tutturdum şimdi Genk elini öpene 20 mil.€ bonservis ile satar

Alabilecegimiz var mi demistim ben de zaten reis

Muslera
Linnes - Luyindama - Marcao - Nagatomo
Fernando (daha iyisi geliyorsa gidebilir)
Transfer (oyunu iki yönlü oynayabilen-çok kalite bir box to box) - Belhanda (daha iyisi geliyorsa gidebilir)
Feghouli - Transfer (pas oyununa katılabilen-zor deplasmanlarda ve Avrupa maçlarında top taşıyabilen çok kalite bir santrafor) - Babel

Diagne'yi satıp doğru tipte santrafor şart. Diğer çok kalite 8 numara transferini nasıl yapacağız bilemiyorum. Daha Luyindama'dan gelecek -5 de var. Bu yeni Nijeryalı çocuğun gelmesi Luyindama'nın opsiyonun kullanılmayacağını düşündürdü bana ama sanırım Luyindama'nın opsiyonu zorunluydu. FFP'ye uydurmak için 3'ü önden ödediler diye hatırlıyorum. Şu içine ettiğimin FFP'sini en azından ŞL'ye direkt giden takımlar için biraz esnetmeliler. Hakikaten adaletsizliği daha da arttıran bir şey olup amacından saptı olay. Neyse, bir şekilde kiralık miralık uyduracağız artık. Burada pas oyununa katılan, ince pasları gören ve her şeyden önce birebirde kolay yenilmeyen 8 numara şart. Çok klişe örnekler olarak Trabzon ve 11-12 Selçuk'u ya da 96-2000'nin Bücür Emre'si gibi. Ligde yedek kulübesi en zayıf takımlardan biriyiz heralde, oraya da bir iyileştirme şart. O yüzden ligden düşen takımlardan iş yapabilecek 2-3 tane yerli oyuncu anında kapılmalı. Bu nedenle Taylan Antalyalı, Emrah Başsan, Furkan Soyalp gibi oyunculara olurum var. Ama kesinlikle Avrupa'da açık oyunda fark yaratacak bir 11 kurmalıyız seneye. Sadece fizikle işi götürmeye çalışınca Avrupa'da fark yaratacak marjınız çok daralıyor. Seneye içerde dışarda, ligde Avrupa'da kazanırken de kaybederken de 12-13 gibi keyif veren bir Galatasaray görmek istiyorum. Bu sene kazandığımız çok deplasmanda dahi döktüğüm kurdeşenler 3-4 yıl çalmıştır ömrümden.

ümit davala küçük hakan hagi patrick viera hakan şükür olursa kadrado uefa kupasını aliriz yada sl de çeyrek final oynariz

Bu sorunun cevabı için önce oyun tarzımızı seçmemiz lazım.

Oynanacak oyun ile oyuncu profilleri arasında fark olunca en iyi isimleri de alsan olmuyor.

Pasalic lanis hagi ve ortalarında fernando reges olabilir . Esiti de gelebilir reges giderse . Ortasahalarımız yaşlı genç ve dinamik oyuncular lazım

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Herkesin atladığı bir nokta var, bizim önce çok kaliteli ve yabancıları ilk 11 konusunda geçebilecek, takımda sırıtmayacak en az 5-6 tane yerli oyuncu bulmamız lazım. Yabancı transfer sayıklıyoruz ama o kolay, bir şekilde ilk 11 kurarız da, yerlileri napacaz asıl? Yerliler tamamen ıskarta bizim.
Bi Emre Akbaba vardı idare edecek, o da başlamadan sezonu kapattı.
Şenerle, Gökhan Töreyle, Emre Morla falan olmaz aman diyim sakın öyle şeyler aklından geçirmesin yönetim.
Yönetime sesleniyorum; Gidin Cengiz'i mi mi alıyonuz, İlkay'ı mı kiralıyonuz, Mesut Özil'e mi yalvarıyonuz napıyonuz bilmem. Biraz uçuk gibi gelebilir ama unutulmasın ki bu takımda Snijder, Drogba aynı anda oynadı.
Bu sene boru gibi takım yapmamız lazım.

07e26dc5620ac117672fa474d95a1eed.jpg
şöyle bi kadro kursak uefa kupasını alırız şampiyonlar ligindede en az çeyrek final oynar bu kadro

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt