2023-2024 Sezonu Sistem ve Taktik Sohbet Başlığı - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2 yabancı tribüne gitmeli; Donk-Nagatomo olur.

Genel olarak da bu şekilde oynarız diye düşünüyorum.

----------------------Muslera---------------------
---------Luyindama-----------Marcao-----------
Mariano--------------------------------Ömer
-----------Nzonzi-----Seri(Lemina)---------------
------------------------------------------------------
-----Feghouli-------———-------Belhanda---------
------------------------------------------------------
-- --——Falcao-------Babel(Andone)-------------

İlla kanatlarla oynayacağız diye bir zorunluluk yok ki ? geçen senelerdeki gibi kanatları efektif kullanamıyorsan merkezden saldırmayı deneyeceksin
İşte orda o

(1) top ile dikine sprint yapan yok

(2) dikine risikli pas atan yok

Hep laylaylom Selçuk İnan varı garanti paslar.

Evet Kanatlar istedim gibi oynamıyor, ama orta saha da çok statik ve " Garantici "

Mevzu Babel - Feg değil, klasik 4-3-3 yani üç 8 numara veya 6 numara önünde 2 tane 8 numarayla 4-3-3 oynayabilecek takım yok bu ülkede.
Bizim oynadığımız sistem kesinlikle 4-3-3 değil zaten dediğin gibi kimse sahada böyle oynamıyor bu ligde bizim sistem 4-1-4-1 'e benzer ama kanatların işlemediği bir 4-1-4-1 bir sistemi hı asimetrik olarak Feghouli daha merkez orta saha gibi Babel daha ileride serbest rolde ama 4-3-3 diyemeyiz buna kağıt üzerinde 4-3-3 sistemi olabilir ama 4-3-3 oynamak için gereken hiçbir şeyi yapamıyoruz ki sahada

Mevzu Babel - Feg değil, klasik 4-3-3 yani üç 8 numara veya 6 numara önünde 2 tane 8 numarayla 4-3-3 oynayabilecek takım yok bu ülkede.

Başakşehir bilindik tipte 10 numara olmadan Emre-İrfan-Mossoro'yla oynuyordu esasında. Tabii İrfan-Emre'nin ikisini de 6 numara gibi kullanıp verimli top çıkarmaya uğraşınca hücumda da sadece Visca'nın ayağına bakan ve komik sayıda gol yemesine rağmen skor bulamadığından 8 puandan şampiyonluk veren bir takıma dönüştüler. Yine de şüphesiz ligin 2-3 yıl boyunca en sağlam pas takımı oldular. Bence hocanın da yapmak istediği bu ve 2 yıldır ilk defa eline doğru nüve geçti ama saha yerleşimi konusunda felaket olduğumuz için Başak'ın çok daha düşük profilli oyuncularla yaptığı verimli pasın yanında bile geçemiyoruz şu an için. Yine de sezonun ilerleyen zamanlarında pek umudum olmasa da daha iyi bir pas takımına dönüşebiliriz ama hücumda da takım halinde hareket edemezsek iyice kısır bir takım olma yolunda ilerleyeceğimiz kesin gibi.

Başakşehir bilindik tipte 10 numara olmadan Emre-İrfan-Mossoro'yla oynuyordu esasında. Tabii İrfan-Emre'nin ikisini de 6 numara gibi kullanıp verimli top çıkarmaya uğraşınca hücumda da sadece Visca'nın ayağına bakan ve komik sayıda gol yemesine rağmen skor bulamadığından 8 puandan şampiyonluk veren bir takıma dönüştüler. Yine de şüphesiz ligin 2-3 yıl boyunca en sağlam pas takımı oldular. Bence hocanın da yapmak istediği bu ve 2 yıldır ilk defa eline doğru nüve geçti ama saha yerleşimi konusunda felaket olduğumuz için Başak'ın çok daha düşük profilli oyuncularla yaptığı verimli pasın yanında bile geçemiyoruz şu an için. Yine de sezonun ilerleyen zamanlarında pek umudum olmasa da daha iyi bir pas takımına dönüşebiliriz ama hücumda da takım halinde hareket edemezsek iyice kısır bir takım olma yolunda ilerleyeceğimiz kesin gibi.
Onlar asimetrik 4-2-2-2 oynuyorlardı, 4-3-3 oynadığını sanıyordu Avcı.

Sol kanat daha ofansif olmasına rağmen sürekli sol içte oynaması gereken Mossoro veya x oyuncunun açıklarını kapamak için oraya kayıyordu, bu yüzden Robinho ile o açığı kapatmaya çalıştılar ama bu da ofansif etkilerini sınırlandırdı.

İlk çözmemiz gereken sorun yavaş oyun. Çok yavaş düşünüyoruz, yavaş oynuyoruz. Topsuz alanda çok hareketsiz kalıyoruz. Rakibi bozamıyoruzki hiç. Bruma gibi rakibin içinden geçmek veya Rodrigues’in Gomis’le yaptığı ikiye birler gibi aksiyonlar olmadan bu yavaşlıkla zor pozisyona gireriz bu ağır oyunla.

Ortadaki 3 adam gol atmayı tamamen en uçtaki ve kanatlardaki adama bırakmış vaziyette. Bekler de ben geride dururum hücumu ortadaki 3 adam organize etsin, asisti onlar yapsın banane kardeşim benim işim mi hücum modunda.

Fatih Terim’li Galatasaray’ın ceza sahasına bu kadar az adam soktuğu bir dönem hatırlamıyorum. Bana çok garip geliyor bu oyun ve kabul edemiyorum.

Takım oyun kurmaya o kadar endeksli ki ceza sahasına girmeyi hiç düşünmüyor. E nasıl gol atacaksın bu şekilde? Bunu çözmemiz lazım ama birden oturacak gibi değil. Bu şekilde kısır oynayacaksak geçen sezonun ikinci yarısı gibi çok az gol yemeliyiz.

Üst Alt