2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası | 31 Ağustos - 15 Eylül | NTV - Sayfa 32 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sırbistan.. Basketbolda şampiyonluğun en büyük adaylarından. Voleybolda en iyisi. Teniste Djokovic gibi bir efsane çıkardılar.

Futbolda her ne kadar ülke olarak başarılı olamasalar bile pek çok yıldız isim çıkardılar. Vidic,Kolarov,Matic,Milinkovic-Savic,Jovic,İvanovic vs..

Gerçek anlamda sporu seven bir spor ülkesi aranıyorsa adres Sırbistan. Nüfusları sadece 7 milyon.

Para var mı? Yok. Tesis var mı? Hala Tito döneminden kalma.. Ancak başarıyorlar. Bu kadar yakın coğrafya bunu yapıyorsa, araştırmak lazım.
Çıkan sonuç: demek ki altyapılarda aldıkları eğitim kaliteli. Bizimki kalitesiz...

Cedi, Furkan ve duruma göre en ihtiyaç olunan pozisyona devşirilecek Amerikalının yanına aşağıdaki isimlerin 7-8 tanesini iyi seviyeye getirerek eklersek bir şeyler olabilir. Yoksa turnuvalarda bu şekilde devam ederiz. Boldladığım çocuklardan umutlurum. Alperen Şengün'ün NBA yapacağını düşünüyorum hatta.

Ömercan İlyasoğlu
Mustada Kurtuldum
Mert Akay
Adem Bona
Muhaymin Mustafa

Muhsin Yaşar
Tolga Geçim
Alperen Şengün
Şehmus Hazer
Ragıp Berke Atar
Rıdvan Öncel
Yiğit Arslan