2020-2021 Sezonu Kadro Önerileriniz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2020-2021 Sezonu Kadro Önerileriniz

Sezonun bitimine 10 hafta kala yeni sezon planlamasi simdiden baslamalidir. FFPnin son senesine girdigimizi düsünürsek elimizi Kiralik+zorunlu Satis Opsiyonlu hamleler güçlendirebilir:

Sözlesmesi bitecek olan güncel Kadromuzun futbolculari:

Mario Lemina (kiralik)
J.M. Seri (kiralik)
Henry Onyekuru (kiralik)
Florin Andone (kiralik)
Mariano
Nagatomo
Ryan Donk

Selcuk Inan

Bu futbolcular arasinda özellikle Lemina, Onyekuru ve Ryan Donk kesinlikle takimda tutulmalidir. Ryan Donk sorunsuz uzatilir. Asil sorunlar Henry ve Lemina da basliyor. Bu iki oyuncuyu kiralik+satin alma opsiyon zorunluyla almamiz cok kolay olmayacak. En azindan birisini bu secenekle takima kazandirmak zorundayiz. Bu tercihi Henry ile kullanmak daha dogru oldugunu düsünüyorum. 1 sene kiralik ve FFP sonu 12 Milyon EUR opsiyonlu bir teklif sunulabilir. Lemina ise bir sene daha kiralanmalidir. Kiralama bedeli yüksek tutulabilir (1,5-2 milyon civari)

Jean M. Seri icin ayri bir parantez acmak istiyorum. Oyuncunun kalitesi kesinlikle Süper Ligin üzerinde. Yanliz cok istikrarsiz bir futbolcu oldugunu düsünüyorum. Opsiyonunu zaten kullanamayacagimiza göre bu oyuncudan vazgecip alternatiflere yönelmek daha dogru olur.

Elden cikarilmasi gereken futbolcular:

Sener Özbayrakli
Younes Belhanda
Ryan Babel
Jimmy Durmaz

(Sofiane Feghouli)
(Mbaye Diagne)

Listenin ilk 4 sirasindaki futbolcularin bize hic bir sekilde katki vereceklerini düsünmüyorum. Özellikle Belhanda ve Babel yüksek maaslari nedeniyle bir türlü elden cikarilmalidir. Istenilen Bonservisi düsük tutup Maaslarindan kurtulmak en dogru opsiyon olur. Jimmy Durmaz takimda tutmak mantikli degil gönderilmelidir.

Feghouli ve Diagne konusuna gelince. Ikisi de yüksek teklif gelmedigi halde takimda tutulmalidir. Diagne den forvet hattinda Andone den aldigimiz verimi alabiliriz. Sezona Falcao, Diagne ve Adem üclüsüyle girebiliriz.

Sözlesmesi bitecek olan yerli futbolcular:

Mert Hakan Yandas
Emre Kilinc

Ikisi de alinmalidir. Sezonun en iyi yerli futbolculari arasinda olan bu iki futbolcuyu bulundugumuz FFP sikintisinda kaptirmak tam anlamiyla aptallik olur. Emre Kilinc, Feghouli, Heny ve Sekidika kanat rotasyonu bu ligin fazla üstünde olur. Mert Hakan Yerli orta saha rotasyonu konusunda kacinilmaz bir hamle olacaktir.

Sözlesmesi bitecek olan yabanci futbolcular:

Nampalys Mendy
Charles Aranguiz
Thomas Meunier (Maasi sikintili)
Jemerson
Robin Knoche

Nath Clyne

Bu Liste yanlis anlasilmasin. Yapilan planlamada özellikle sag bek, merkez Orta Saha/DOS ve stoper bölgesini güclendirmeliyiz. Bu Listedeki oyuncularin hepsini almak zaten mümküm degil ama birazdan yazacagim Doldurulmasi gereken Pozisyonlar konusundaki aciklari bu oyuncularla doldurabiliriz.

Doldurulmasi gereken Pozisyonlar:

Sag Bek
Merkez Orta Saha
Def. Orta saha

Scout hamleleri veya Sözlesmesi bitecek olan yabanci futbolcular ile doldurulabilir.

2020/21 sezonu kadromuz:

Kaleciler:
Muslera
Okan Kocuk
Berk Balaban

Defans:

Christian Luyindama
Marcao
(Ryan Donk)
Ahmet Calik
Stoper Transferi
Martin Linnes
Marcelo Saracchi
Emin Bayram
Süleyman Lus
Sag Bek transferi
(Ömer Bayram)

Orta Saha:

(Ömer Bayram)
Mario Lemina (kiralik)
Emre Akbaba
Mert Hakan Yandas
Taylan Antalyali
DOS Transferi
Merkez Orta saha transferi

Atalay Babacan

Forvet/Kanat:

Radamel Falcao
Mbaye Diagne
Adem Büyük
Henry Onyekuru (kiralik+zorunlu opsiyon)
Emre Kilinc
Sofiane Feghouli
Jesse Sekidika

Unuttugum konular veya futbolcular olabilir. Olduysa da özür dilerim spontane gelisen bir planlama oldu. Herkezin görüsüne saygim vardir. Birlikte tartisalim konusalim.

Saygilar.

acik konusmak gerekirse leminayi tekrar kiralamak problem olmaz ama onu tekrar almali miyiz? sakatligi sebebiyle cok mac kaciriyor yoksa efsane bir oyuncu

onyekuru konusu bence imkansiz.

seri ve andone ile uzatilmaz. belhande satilmaz, diagneyin maasini oder yine kiralariz.

yepyeni bir takimla tekrar baslariz

Bence Feghouli kalmali, RM gibi oynuyor olması presten kurtulmada cok fayda sagliyor, Falcao ile de iyi anlasti.

Kesin satilmasi gerekenler Maicon, Diagne ve Belhanda.

Gitmesi gerekenler Mariano, Nagatomo.

Bonus Porto’nun Telles’i satması.

Muslera

X Luyi Marcao Saracchi

X Yandas Lemina

Feg Falcao Kuru

Gecen 4-1-4-1 yazmistim bazi arkadaslar ona takilmis, 4-3-3 olarak da boyle olabilir.

Kuru ve Lemina kritik. İlk 11’de 3 yeni oyuncu. Marcao satilirsa yerine Ujfa tarzı bir stopr olabilir.

Bu arada post cok detayli olmuş ama renk degisikliklerinden dolayi Tapatalk’da yarisi okunmuyor.

kadroda marianoyu yazmayip 4 senedir vasati asamayan linnesi yazmak icin hangi yasak maddeler kullandin renktas sormasi ayip degilse

Ayip degil renkdas. Linnesi ilk 11 icin düsünmedim zaten. Yeri degistirilmesi gereken futbolcu Mariano oldugunu düsünüyorum. Linnes hem sag hem sol bek alternatifi olarak Yedekte veya tribünde tutulmasi acisindan yazdim. Maasi Marianodan düsük zaten. Yanlis anlamis olabilirsin.

Ayip degil renkdas. Linnesi ilk 11 icin düsünmedim zaten. Yeri degistirilmesi gereken futbolcu Mariano oldugunu düsünüyorum. Linnes hem sag hem sol bek alternatifi olarak Yedekte veya tribünde tutulmasi acisindan yazdim. Maasi Marianodan düsük zaten. Yanlis anlamis olabilirsin.

He tmm.
Yedek için de gereksiz olur bence sol bek dışında az çok iş yaptığı mevki yok. Adamı 1 kere tribüne yolladık severleri ahi var ahi var diye diye kulaklarımızı çınlattı

Marianonun maaşını düşürüp yedekte oturtmak daha mantıklı olur. Zaten mevcut haliyle 3 kulvarda oynayacak durumda değil artık.

He tmm.
Yedek için de gereksiz olur bence sol bek dışında az çok iş yaptığı mevki yok. Adamı 1 kere tribüne yolladık severleri ahi var ahi var diye diye kulaklarımızı çınlattı

Marianonun maaşını düşürüp yedekte oturtmak daha mantıklı olur. Zaten mevcut haliyle 3 kulvarda oynayacak durumda değil artık.

Bak Bu olabilir. Maasini düsürüp Rotasyona almak ve Linnesi yollamak da güzel bir fikir.

He tmm.

Linnes kesinlikle satilmali, yerine daha genc scout transferi gelmeli.

mariano 1+1 (opsiyon bizde) olarak kalmali yedekte, Mariano haftada 1 maci cok rahat kaldirir

Bekler;

Mariano'nun sözleşmesi uzatılmamalı
Linnes'i satmalıyız
Ve Saracchi gibi genç, hızlı, dinamik bir sağ bek almalıyız. Veya kiralamalıyız
Nazım Sangare

Stoper;

Luyindama kalmalı ama 15-20 milyon gibi bir teklif gelirse satılmalı
Marcao kalmalı uçuk bir teklif gelirse o da satılmalı
Ahmet kalmalı
Altyapıdan Işık Kaan ve Emin Bayram'ı rotasyona çekmeliyiz

Ön libero;

Donk 1 sene daha kalmalı ama maaşı düşürülmeli veya performansa dayalı bir sözleşme verilmeli
Geriden oyun kurabilen, diagonal paslar atan Melo, Fernando tarzı bir ön libero

8 numara;

Lemina'nın kalmasını istesem de sürekli sakatlanması endişelendiriyor. Uygun fiyata almaya bakalım olmazsa da önemli değil.
Ömer kalmalı
Çift yönlü, duran topları etkili kullanan bir orta saha (Banega gibi)
Mert Hakan Yandaş
Nuri Şahin (boşta kalacak, birkaç sene idare eder)

Kanatlar;

Onyekuru kesinlikle zorunlu satın alma opsiyonu ile alınmalı
Feghouli'yi satıp yerine aynı tarzda skorer, şutör bir sağ kanat şart
Emre Kılınç
Altyapıdan birkaç genç

Forvet;

Gomis tarzı leblebi gibi bulduğunu atan yamyam bir forvet
Scout bir forvet
Adem Büyük

Gidecekler;

Mariano
Nagatomo
Linnes
Selçuk
Belhanda
Feghouli
Sekidika (kiralık)
Falcao (3-4 milyona teklif varsa satılmalı)
Babel
Diagne (Artık 15 milyona satma hayalleri suya düştüğüne göre 7-8 ne gelirse kabul etmeliyiz yoksa elimizde patlayacak)

Gideceklerden şöyle toplam 25-30 m € civarı gelse manyak bir takım kurulabilir. Maaş bütçesi de açılır baya.

bu yaz isimiz cok zor. takimin su an önemli oyunculari olan onyekuru, seri ve lemina kiralik ve ücünüde almamiz cok zor. üstelik diagne ve babel gibi herifler geri dönecek. malumunuz bizim yönetim oyuncu satma konusunda cok beceriksiz.
ama bunlari simdi düsünmek yersiz. sampiyonluga odaklanmaliyiz

bu yaz isimiz cok zor. takimin su an önemli oyunculari olan onyekuru, seri ve lemina kiralik ve ücünüde almamiz cok zor. üstelik diagne ve babel gibi herifler geri dönecek. malumunuz bizim yönetim oyuncu satma konusunda cok beceriksiz.
ama bunlari simdi düsünmek yersiz. sampiyonluga odaklanmaliyiz
Dogru degil Bayern nasil yarisin içinde gelecek sezonun kadrosunu kuruyorsa bizde simdiden baslamaliyiz.

Diagne,Maicon,Belhanda,Babel 16-17 Milyona yollanmalı. Lemina 3-4 M kiralama bedeli ve 6-7 M zorunlu opsiyonla alınmalı. Onyekuru ise 2 sezonluk 5 Milyona kiralanmalı sonrada 6 M zorunlu opsiyonla alınmalı. Emre ve Mert Hakan gelsin. Mariano 1 sezon daha kalsın sağ ve solu yedekleyecek Linnes'ten daha iyi bir isim lazım. Seri bir sezon daha kiralanabilir fulham çıkmazsa, Donk zaten uzatılmalı. Seri-Lemina-Onye gibi isimlerden kalan parayla bir forvet ve bir bek almalıyız. Kadroyu korumamız lazım ilk kez böyle düşünüyorum.

Üst Alt