Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu arada Kanal İstanbul konusu da gündemdeyken "Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları" serisini okumanızı tavsiye ederim. İlk 3 kitap John Perkins'in kendi elinden, son kitap ise başka biri tarafından yazıldı. Her ne kadar kitabın ısmarla bir ürün olduğunu düşünsem de, gelişmekte olan ülkelerle ilgili kilit bilgiler veriyor.

Malum yapılacak bir çok şeyi önce yabancılardan duyuyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 68392

Son düzenleme:
fizigin-krizia458b997e40dc9d4a06359cb45086c27.jpg

select.php

ZO181g.jpg

41abvFTA3HL._SX323_BO1,204,203,200_.jpg

0000000357561-1.jpg

sanatin-oykusuc583f66a0fef651ba6ae9da669f1974f.jpg

(ps: hedef değil öneridir)

Gogol- palto ve thomas more ütopya önereyim.su an arthur schopenhaure askin metafizigini okuyorum.adam sadece karamsar değil,kitapta kadınları bi hiç yerine koyacak nerdeyse..ben alexander dumas- monte kristo kontunu cok begenmistim.victor hugo bir idam mahkumunun son günü de güzeldir.sartre bulantı ağır gelse de varoluşçluga bi giriş bu kitap..bunları önereyim

Stoa felsefesine ilgi duyanlar için cicero de fato ve marcus aurelius kendime düşünceleri onereyim.bu kitaplarda konuya guzel deginilyo..platon sokratesin savunmasi ve şöleni de şiddetle tavsiye ediyorum

Gogol- palto ve thomas more ütopya önereyim.su an arthur schopenhaure askin metafizigini okuyorum.adam sadece karamsar değil,kitapta kadınları bi hiç yerine koyacak nerdeyse..ben alexander dumas- monte kristo kontunu cok begenmistim.victor hugo bir idam mahkumunun son günü de güzeldir.sartre bulantı ağır gelse de varoluşçluga bi giriş bu kitap..bunları önereyim

Schopenhauer 👍

Bu arada Kanal İstanbul konusu da gündemdeyken "Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları" serisini okumanızı tavsiye ederim. İlk 3 kitap John Perkins'in kendi elinden, son kitap ise başka biri tarafından yazıldı. Her ne kadar kitabın ısmarla bir ürün olduğunu düşünsem de, gelişmekte olan ülkelerle ilgili kilit bilgiler veriyor.

Malum yapılacak bir çok şeyi önce yabancılardan duyuyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 68392
Açıkçası bir Kanal İstanbul muhalifi olarak söylemem uygun değil gibi gözükse de abla saçmalamış zira ben küçükken rahmetli Ecevit ilk defa 1994 yerel seçimleri öncesi Kanal istanbul fikrini ortaya attı herkes bunamış demişti rahmetli Ecevit'e hatta babam manyaklaşmış bu demişti. Erdoğan da çok beğenmiş olacak ki bu projeyi Refah Partisinden hiç eleştiri gelmemiş Erdoğan Seçimleri kazanmıştı sonraki süreç malum. İlk defa Erdoğan çılgın proje diye bir şeyden Hıncal Uluç'a bahsetti 22 Eylül 2010... Hayır bunlar da yazıldı eğer bu abla gibi kitap okunacaksa hiç okunmasın ki bence okumuş gibi yapıyor ya da sadece aynı görüşteki hoşuna giden şeyleri okumuş bu yaşına yahut daha kötü art niyetli.

Bence abla cahil zira 1994'te büyük ihtimalle flörtleşiyordu kaçırmış 2010'da da gazete filan okumuyordu galiba... Nükleer santraller konuşuluyordu ayrıca İstanbul Havalimanı da 2000lerin taa ilk yarısında Üçüncü Havalimanı adı altında Göktürk'e mi açılacak diye konuşulmaya başlanmıştı.

Kanal İstanbul'a itirazım Yunanistan tüm ordularını AB ordusu kapsamında lağv ederken özellikle Makedonya'yı da kontrol eden tüm kuzeydeki, attika'daki birliklerini ortadan kaldırmışken Trakya'daki birliklerini arttırdı yani aslında ordusunu küçültmek yerine hem tassarruf edip Makedonyayı da tanıdıktan sonra ve Arnavutluk ile Bulgaristan da NATO sisteminine girince tüm gücünü bize çevirdi;

Selanik'teki 3.Ordu, Meriç kıyısından Rodoplara kadar uzanan 4.Ordunun büyüklüğü 80.000 civarında yani onların 2 koloordusuna karşın bizim de birinci ordumuzun önemli bir kısmı avrupa yakasında üstüne üstlük 15.000 kişilik bulgarlar da var. Kanal istanbul geçince kanalın batısında kalan birinci ordu birlikleri düşünce askeri varlığımız 60.000e düşüyor bu da demek oluor ki yeni bir kolordu teşkil etmeliyiz kanal istabulun batısında peki para var mı yok?

Askeri tarihimiz incelenmediği için pek bilinmez kararlı her ciddi güç çapulcu da olsa balkan devleti gibi eğer kalabalıksa yani sayıca bizden üstünse rahatlıkla İstanbul önlerine gelebilirler misal;

Cesur Mihail'in İstanbul Seferi pek bilinmez ama meriçi aşar aşmaz 2.5 günde istanbula dayandı, edirneyi yağmaladı

93 Harbinde Ruslar yeşilköye kadar geldi

Birinci Balkan Harbinde Çatalca'da o da zar zor Yakup Cemil'in İstanbullu mahkumları takalarla denizden çıkarması sonucu durdurabildik

Kurtuluş Savaşında en ufak bir savunma hattı bile kuramadık ellerini kllarını sallayarak mütareke imzalanmadan bile önce İstanbula girdiler

İkinci Dünya Savaşında 10.000'in üzerinde şehit verdik :) hani savaşa girmemiştik değil mi ;) Onda da Çakmak Hattını kurmasına rağmen Fevzi Çakmak 1.000.000 askeri Tkyaya yığdık diye Naziler bize saldırmadı soran olursa İnönü'nün diplomatik becerisiyle savaşa girmedik :) Halbuki binlerce şehidi hastalıktan, soğuktan ve açlıktan verdik....

Kanal İstanbul savunmamızı zayıflatır cephe arkasında da bir hazırlığımız yok yani Arnavutları ve Türkleri silahlandırdık mı hayır ama onlar PKK ile FETÖ ile işbirliği içerisinde.

Tanker trafiği hikaye. Ama muhalefetin dediği rant işi de hikaye rant elde edilecek çokça yer bulunur. Kanal İstanbul rantabl değil kimse geçiş ücreti ödemez bekler 2 gün istanbul boğazından geçer.

Möntro tartışmaya açılmazz zira çanakale, istanbu ve marmara adları zikrediliyor sadece olan şu olur kanal istanbul möntro kapsamında değil derler amerikalılar buradan geçmek ister ama çanakkaleden geçemedikten sonra ne işie yarayacak ki? Bu rusların lehine bile olabilir ama onlar da sonuçta marmaradan çıkmayacak mı?

Benim itirazım bu kadar paranın boşuna harcanmasına yoksa çevresel olarak da bir zarar olmaz Küçükçekmece gölünün yok olması dışında... Bunlar bilimsel olarak ortaya konulmuyor boş boş konuşuluyor ne Türkiye buradan bir rant elde edilebilir ne de yapılsa felaket olur. ade milyarlarca dolar kaybederiz ve en önemlisi bir sonraki Türk-Yunan Savaşında elimizi çoooookkk çoooook zayıflatırız.

Nçizane tavsiyem kitap okuma hedefi koymayın zira kitap okuma bir iş değildir günlük rutininize döndüğünde zaten okursunuz. İnsanımızın kitap okumamasının altında öğğretmenlerin bu dandik yaklaşımı da var maalesef. Zaten insanımız tembel okumak hususunda.

Hayır hiç okuma alışkanlığım yok diyorsanız da hangi konuda ilginz varsa o konuda kitaplar okuyarak başlayın belli bir hedef koymayın ki caymayaınız ilk 3-4 kitaptan sonra ki bunları çok uzun zamanda da okuyabilirsiniz atmayın ya da vermeyin kitaplarınızı dizin baktıkça şevk gelir sonra günlük rutininiz olur tavsiyelerim bu kadar.... Ha bir de kurgu roman filan okuyacaksanz yeni kitap almayın şevkiniz kırılır klasikleri okumadıysanız onları bitirin bir de uyarlamasını filan zilediyseniz onları da okumayın böylece şevkiniz artar, hevesiniz kırılmaz.

Üst Alt