Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
senin aklında yer etmiş kitaplar diyeyim ,ben araştırma yapıp okumadigim yada ilgi alanım disi gördüklerimi elimine ederim (y)

Roman tarzı

*Hayatın Kaynağı – Ayn Rand
*Yaşam Kullanma Kılavuzu – Georges Perec
*1984 - George Orwell
*Din nedir - Tolstoy
*Utopia – Thomas More

*Genel Osmanlı Tarihi için; Devlet-i Aliyye (4 cilt) – Halil İnalcık
*Osmanoğullarının zevk-ü sefası nasıldı öğrenmek için; Has Bahçede Ayşu Tarab – Halil İnalcık
*Avrupa Krallıklarında neler dönüyordu merak ediyorsan; Hanedan Skandalları – Michael Farqhuar
*Nedir bu 31 mart meselesi diyorsan; 31 mart Olayı – Sina Akşin
* Çanakkale için; Gelibolu 1915 – Erol Mütercimler
*Mondros ve hemen sonrası için;
1918
1919 – Orhan Çekiç
1920

*Biricik müttefiğimizi görmek için; Türk- Amerikan İlişkileri – Fahir Armaoğlu
*Müttefiğimizin öpücüğünü daha güçlü hissetmek için: İkili Anlaşmaların içyüzü – Haydar Tunçkanat
*Ülkelere sızma ve ele geçirme nasıl olur görmen için; Sivil Örümceğin Ağında – Mustafa Yıldırım
*Kadim dostlarımızı öğrenmek için; Hangi Avrupa – Banu Avar & Hangi Batı – Attila İlhan

*Bilimin anlamı üzerine bir sosyolojik analiz için; Bilim Ne değildir – Alper Bilgili
*Siyasi ve ekonomik Sistemlerin çöküşünün ardına dizilmiş bir analiz için; Liberalizmden Sonra – Wallerstein
*Kendinle olan çatışmana bir derinlik katman için; İçsel Çatışmalarımız – Karen Horney
*İnsanlık tarihi ve etkilerini baştan sona okumak için – Tüfek, Mikrop ve Çelik – Jared Diamond

Bonus:

*Etkileyici bir İspanyol içsavaşı hikayesiyle başlayan, toplamda 5 hikaye için; Duvar – Jean Paul Sartre

Roman tarzı

*Hayatın Kaynağı – Ayn Rand
*Yaşam Kullanma Kılavuzu – Georges Perec
*1984 - George Orwell
*Din nedir - Tolstoy
*Utopia – Thomas More

*Genel Osmanlı Tarihi için; Devlet-i Aliyye (4 cilt) – Halil İnalcık

*Osmanoğullarının zevk-ü sefası nasıldı öğrenmek için; Has Bahçede Ayşu Tarab – Halil İnalcık
*Avrupa Krallıklarında neler dönüyordu merak ediyorsan; Hanedan Skandalları – Michael Farqhuar
*Nedir bu 31 mart meselesi diyorsan; 31 mart Olayı – Sina Akşin
* Çanakkale için; Gelibolu 1915 – Erol Mütercimler
*Mondros ve hemen sonrası için;
1918
1919 – Orhan Çekiç
1920

*Biricik müttefiğimizi görmek için; Türk- Amerikan İlişkileri – Fahir Armaoğlu
*Müttefiğimizin öpücüğünü daha güçlü hissetmek için: İkili Anlaşmaların içyüzü – Haydar Tunçkanat
*Ülkelere sızma ve ele geçirme nasıl olur görmen için; Sivil Örümceğin Ağında – Mustafa Yıldırım
*Kadim dostlarımızı öğrenmek için; Hangi Avrupa – Banu Avar & Hangi Batı – Attila İlhan

*Bilimin anlamı üzerine bir sosyolojik analiz için; Bilim Ne değildir – Alper Bilgili
*Siyasi ve ekonomik Sistemlerin çöküşünün ardına dizilmiş bir analiz için; Liberalizmden Sonra – Wallerstein
*Kendinle olan çatışmana bir derinlik katman için; İçsel Çatışmalarımız – Karen Horney
*İnsanlık tarihi ve etkilerini baştan sona okumak için – Tüfek, Mikrop ve Çelik – Jared Diamond

Bonus:

*Etkileyici bir İspanyol içsavaşı hikayesiyle başlayan, toplamda 5 hikaye için; Duvar – Jean Paul Sartre

altı cizililer ePub icin arastiramaya koyuluyorum
Sartre den baya eksik vardi -sozcukler hoşuma gitmisti

eyvallah patron

Hayatin kaynagi nasil bi kitapsa karaborsada bayadir arandim onun icin. Tablet telefon vs üzerindenden okumakta pek yemiyor.

Sinan Cetin onsozuyle diye bir baski var
Bildigimiz Sinan Cetin degildir umarim 🤣

JJ | MP
o reis :asd: herif okumuş beğenmiş sonra kendi yayınevi varmış galiba orada bastırmış. ortalıkta dolanan bi o yayınevinin kitabı var zaten o da karaborsada şuan.
gecen senenin sonuna doğru pegasus mu ne basacaz kitabı demişlerdi fakat kimseden ses çıkmadı daha.

o reis :asd: herif okumuş beğenmiş sonra kendi yayınevi varmış galiba orada bastırmış. ortalıkta dolanan bi o yayınevinin kitabı var zaten o da karaborsada şuan.
gecen senenin sonuna doğru pegasus mu ne basacaz kitabı demişlerdi fakat kimseden ses çıkmadı daha.
önsözle çelişen bir onsozcuyede ilk defa denkgeldim ki onsozcu diye bisi ürettim
------

bu arada tavsiye olarak don kijote (kisot diye sanırım R.N.Guntekin çevirmiş)
Her devre Gore kisisel bakış acısı sunan ,gayet akici bir roman

Üst Alt