Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
0001702073001-1.jpg
Henüz dörtte biri bitti fakat şimdiden söyleyeyim, wwii meraklısı olanlar varsa kaçırmasın. İşin İtalya tarafı benim açımdan her daim dalga konusu olmuştur savaşta komik derecede başarısız olmalarından dolayı. Dönem İtalya'sını , savaşa doğru nasıl gidildiğini, Almanların İtalyanlara bakışını çok güzel anlatıyor Ciano'nun günlüğü.
İtalya için dalga konusu demişken ; komutanlarıyla harita inceleyen Hitler'e haber gelir. Haberde İtalyanların savaşa girdiklerini öğrenip İtalyanları halletmek için bir tümen yollayın der. Hayır führerim bizim yanımızda savaşa girdiler tepkisini aldıktan sonra , o zaman iki tümen yollayın emri verir.

Gündüz eğitim; gece savaş sesleriyle, savaşın ortasında geçen bir çocukluk. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 20. Yy. nin en kanlı döneminden bir dünya yıldızının çıkacağını düşünmek hayalperestlik gibi gelse de bunu başaran biri vardı.

Novak Djokovic - Kazanmak için Varım! (Martı Yayınları)

Novak Djokovic kariyerini kendi dilinden anlatıyor. Samimi bir otobiyografi. Tenis kariyerinin hemen başında, maçlarda ezici üstünlüğü varken her şeyin alt üst olduğu basit hatalarla geriye düştüğü günlerin sebebini; onu sevmeyenlerin mütemadiyen alay ettiği, Roddick ile karşılaştığı, hatta Roddick’in bile dalga geçtiği 2008 yılındaki maçta nelerin yaşandığı ve o maçın sağlığında bir dönüm noktası olduğunu anlatıyor. Bu süreçte nasıl zirveye çıktığına yönelik anlatılar ve yaptığı diyetler doğrultusunda sağlıklı yaşam için önerileri var. Bu önerileri profesyonel bir sporcu olmamama rağmen mümkün olanları uyguluyorum ve gözle görülen değişimi görüyorum. Bir kariyer özeti dışında sağlıklı yaşam önerilerinin olduğu bir kitap olarak da görebilirsiniz.

Çin Kültür Devrimi, Devrimci Araştırmalar Grubu ile ilgili görsel sonucu

kültür devrimi için mühim bir kitap okuyalım

Şu ana kadar okuduklarım :

Memleketi Ben Kurtaracağım - Gülse Birsel : Şans vereyim dedim de cık olmamış.

Halil Cibran - Ermiş : 53 sayfalık kısa bir kitaptı, başarılı.

Şule Gürbüz - Kambur : İlber hocanın önerisi üzerine aldım ve beğendim, yazarın bu kitabı 18 yaşında yazdığı düşünüldüğünde anlam kazanıyor, tabii "bu ne lan" diyenler de olur kitabı okuyunca.

Ediz Altun - Atların Plakası Olmaz : Yazarın ilk kitabı, plaza hayatı yaşayan bir gencin başına gelenler anlatılıyor, edebi yönü zayıf olsa da kitap akıyor, müthiş bir iş değil ama okumaya değer buldum.

Bach - Martı : Bence biraz abartılıyor bu kitap, iyi hoş da ekstrası yok.

Şermin Yaşar - Gelirken Ekmek Al : Hikaye kitabı, çok iyi hikayeler var başarılı.

Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler : Kötü.

Jack London - Beyaz Diş : Başarılı.

Monte Kristo Kontu'ndan sonra nispeten ince kitaplara dönmüştüm şimdi Fedailerin Kalesi Alamut ile devam edeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 69785
Henüz dörtte biri bitti fakat şimdiden söyleyeyim, wwii meraklısı olanlar varsa kaçırmasın. İşin İtalya tarafı benim açımdan her daim dalga konusu olmuştur savaşta komik derecede başarısız olmalarından dolayı. Dönem İtalya'sını , savaşa doğru nasıl gidildiğini, Almanların İtalyanlara bakışını çok güzel anlatıyor Ciano'nun günlüğü.
İtalya için dalga konusu demişken ; komutanlarıyla harita inceleyen Hitler'e haber gelir. Haberde İtalyanların savaşa girdiklerini öğrenip İtalyanları halletmek için bir tümen yollayın der. Hayır führerim bizim yanımızda savaşa girdiler tepkisini aldıktan sonra , o zaman iki tümen yollayın emri verir.
Fransızlar da farklı değil. Hatta bugün bile durum değişmedi. 3 efsane askerleri var ikisini vatan hain ilan edip üçüncüsünü edemediler :) Petain, Napoleon ve De Gaulle...

Şu ana kadar okuduklarım :

Memleketi Ben Kurtaracağım - Gülse Birsel : Şans vereyim dedim de cık olmamış.

Halil Cibran - Ermiş : 53 sayfalık kısa bir kitaptı, başarılı.

Şule Gürbüz - Kambur : İlber hocanın önerisi üzerine aldım ve beğendim, yazarın bu kitabı 18 yaşında yazdığı düşünüldüğünde anlam kazanıyor, tabii "bu ne lan" diyenler de olur kitabı okuyunca.

Ediz Altun - Atların Plakası Olmaz : Yazarın ilk kitabı, plaza hayatı yaşayan bir gencin başına gelenler anlatılıyor, edebi yönü zayıf olsa da kitap akıyor, müthiş bir iş değil ama okumaya değer buldum.

Bach - Martı : Bence biraz abartılıyor bu kitap, iyi hoş da ekstrası yok.

Şermin Yaşar - Gelirken Ekmek Al : Hikaye kitabı, çok iyi hikayeler var başarılı.

Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler : Kötü.

Jack London - Beyaz Diş : Başarılı.

Monte Kristo Kontu'ndan sonra nispeten ince kitaplara dönmüştüm şimdi Fedailerin Kalesi Alamut ile devam edeceğim.
Ediz de hangi ninnoş diyecektim ki açıklaman izah etti üstat... Hiç teknik kitaplar okuyor musun? Senin branşını hep merak etmişimdir bizim gibi konunun cahillerine dönük bir avami kitap var mı önerebileceğin??? Genel kültür açısından yani?

Ediz de hangi ninnoş diyecektim ki açıklaman izah etti üstat... Hiç teknik kitaplar okuyor musun? Senin branşını hep merak etmişimdir bizim gibi konunun cahillerine dönük bir avami kitap var mı önerebileceğin??? Genel kültür açısından yani?
Her gün okuyorum da fazla teknik ve sözel içerikleri fazla olmadığı için genele hitap etmiyor. Genele hitap eden kitap yazan da çıkmıyor zaten.

Tübitak bir dönem çıkarıyordu bu tarz kitapları ama onlar da bıraktı.

Popüler bilim ve temel bilimler konusunda var genel olarak, teknik mühendislik alanlarında literatür zayıf, bilimsel dergilerin magazin sayılarında bir şeyler çıkıyor bazen maksimum o.

okuduklarım

Marx'ın Felsefesi - Etienne Balibar
Bilimsel Sosyalizmin Doğuşu - Emile Bottigelli
John Lewis'e Cevap - Louis Althusser
Ücret, Fiyat ve Kar - Karl Marx
Antikomünizm, Ülkücü Hareket ve Türkeş - Fatih Yaşlı
Küba Bir Devrimin Anatomisi - Leo Huberman

Okuyucu sıfatıyla zira kadının müşterisi benim, ben şans veririm.

Gayet Ciddiyim! Hala Ciddiyim kitaplarını öneririm. Biliyorsun ki o kitaplar gazete köşesinde yazdığı yazılardan oluşmuştur. Bu iki kitap 2000'li yılların başında yazılmış kitaplarıdır. Toplumun mizah anlayışının bu kadar yozlaşmadığı dönemlerdi. Çerezlik kitaplar. Okumanı öneririm. Öneriden ötesi rica ederim.

Gayet Ciddiyim! Hala Ciddiyim kitaplarını öneririm. Biliyorsun ki o kitaplar gazete köşesinde yazdığı yazılardan oluşmuştur. Bu iki kitap 2000'li yılların başında yazılmış kitaplarıdır. Toplumun mizah anlayışının bu kadar yozlaşmadığı dönemlerdi. Çerezlik kitaplar. Okumanı öneririm. Öneriden ötesi rica ederim.

Okuduğum analizlerde bahsettiğin kitapların daha başarılı olduğunu yazmışlardı zaten, Memleketi Ben Kurtaracağım ise daha az beğenilmiş, o da o dönem Hürriyet'teki köşe yazılarının genişletilmiş versiyonu bir nevi. Güzel bakış açıları vs. var ama farklı bir bakış açısı çok getirememişti.

Aklımda dediğin kitaplar da.

Her gün okuyorum da fazla teknik ve sözel içerikleri fazla olmadığı için genele hitap etmiyor. Genele hitap eden kitap yazan da çıkmıyor zaten.

Tübitak bir dönem çıkarıyordu bu tarz kitapları ama onlar da bıraktı.

Popüler bilim ve temel bilimler konusunda var genel olarak, teknik mühendislik alanlarında literatür zayıf, bilimsel dergilerin magazin sayılarında bir şeyler çıkıyor bazen maksimum o.
Eskiden dergileri vardı evet tübitak yayınlamıyor bazen 10 sene önce filan cep kitapları vardı artık yok. Ama yine de tavsiyeni alabilirim farklı branşlarda artık kitap okuyorum ben hiç değilse referans olarak durur. Kurgu, roman artık okuyamıyorum.

Okuduğum analizlerde bahsettiğin kitapların daha başarılı olduğunu yazmışlardı zaten, Memleketi Ben Kurtaracağım ise daha az beğenilmiş, o da o dönem Hürriyet'teki köşe yazılarının genişletilmiş versiyonu bir nevi. Güzel bakış açıları vs. var ama farklı bir bakış açısı çok getirememişti.

Aklımda dediğin kitaplar da.
Okuma yıllar önce gaflete düşüp almıştım son derece dandik necati şaşmazşla nasıl tanıştığını filan anlatıyor

Üst Alt