GSC Analiz - 2021/2022 Sezonu Kadro Yapılanması - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bedava Caulker rotasyon için müthiş hamle olur bizim için. Üstelik adam daha 29 yaşında

3 stoperimiz var biri sakar, biri gamsız biri penaltı uzmanı.

Herkes atıp tutuyo şöyle olsun böyle olsun o gelsin bu gitsin diye ama gerçektende kimse geniş kadro,ilk 11,takım yapısı,maliyet gibi şeylerden bahsetmemiş,ben bahsediyim

Navas,salih,abubakar beleş bunları alalım

Alanyalı berkanı 3-4e alalım taylanı italyaya 3-4e çakalım

cengiz ve trezegeyi kanatlara kiralayalım totalde 2ye

luyindamayı kiralayalım 1e cagneyi 6ya satalım elde 5 kalsın

marcaoyu 12ye satalım elde 17 olsun

2 tane song tomas kıvamında birbiriyle uyumlu uçuk bonservisi olmayan cebi yakmayacak stoper alalım bunlara toplam 8 verdik diyelim elde kaldı 9m

Solbeke umut meraşı 3e,ortaya başağın kullanmadığı berkayı 3e,stoper rotasyonunada sassuolonun kullanmadığı kaanı 3e alabiliriz ve para bitiyo

şuana kadar

Muslera,okan
Navas,yedlin
Asd,asd,kaan
meraş
Berkay,salih,berkan,kılınç
Cengiz,trezege,kerem
Abubakar,mohamed,oğulcan

18 oyuncu oldu zararsız ziyansız çöplerden arınmış kadro

geriye 1 tane scout transferi as solbek,orta sahaya defansif özelliği güçlü scout bi ön libero ve atacak attıracak oyun aklı olacak tempo belirleyecek hem orta sahayı 3leyecek hemde forvete destek olup ileriyi 2leyecek bir tane scout transferi lazım

bu 3 adamıda kiralık + zorunlu satın almalı scout transferi yaparsak milyonlarca euro zarara girmeyip riski aza indirip hem aslı hem rotasyonlu bir kadro edinmiş oluruz,sene sonuda luyiyi satıp o parayla bu oyuncuların bonservislerinin bir kısmını karşılayabiliriz

Kadroda sonraki seneler içinde yaş itibariyle bize dönüşü olabilecek topçularda var,yabancı zırvalığı gelirse patlamayacağımız rahatça ilk 11e yazabileceğimiz 3-5 türk isimde var

toplamda 18 oyuncu oldu,3-5 isimde altyapıdan 3.kaleci,bartuğ ,emin olur

Yine kanada barış alper yılmaz falan deniyo solbeke çağatay deniyo bu şekil 2-3 ismide ya tutarsa diye rotasyona dahil edebiliriz 3-5m ödemeden

ilk 11
muslera
Navas-asd-asd-asd
Cengiz-salih-berkan-trezege
Asd-abubakar/mohamed

Hepsinin ayağı iyi,ıqları bize yetecek,ileri hattan 5 ismin duran top kullanabileceği bir 11 oldu,ne tamamen bebelerden oluşuyo nede moruklardan iki nesildende oyuncular var,gençlikse gençlik tecrübeyse tecrübe,

sub:eek:kan,yedlin,kaan,meraş,berkay,kılınç,ön libero,kerem,abu/mohamed,oğulcan ve hücuma 1-2 rotasyon

gerektiğinde kaanı içeri atıp stoperi 3lü yapabileceğimiz,maçına zorluğuna göre iki orta sahanın arkasına süpürücü bir ön libero koyabileceğimiz,forveti 1den ikiye rahatça çıkarabileceğimiz bir kulübemizde oldu

kanatların ikiside topu tutabilen,çalım atıp adam eksiltebilen,koşu atabilen,hareketli oyuncular,zaman zaman içeriye azda olsa ortada açarlar,kanatların az orta açmasınıda navas ve diğer solbekin rahatça tolere edeceği bir bek rotasyonuda oldu

kadrodaki çöplerin çoğunun kontratı bitiyo hepsine bay,feg,falcao ve babelinde 1 senelik kontratları var ama takımdan kovdum gidin transfer görüşmesi yapın dedim,ilk seneki sözleşmeleri bizden ne kadar eksikse o kadarını fesih bedeli olarak onlara verip az zararla kurtulmaya çalışmak lazım,kalmaları takım yapısına,maaş yapısına zarar bu isimlerin

maliyet olarak domalmadığımız,transfer olarakta uçmadığım bir kadro yapmaya çalıştım

transfer ihtiyacımız her mevkiye var ve hepsine herkesin istediği 5-10luk scout transferleri yaparsak götü toparlayamayız bidaha,öyle bi parada yok zaten

Vallaha iş bilen yönetici olduğu zaman 40 taksitle yahut bedelsiz olarAk kiralama ile fayda sağlayacak oyuncu bulunuyor.

2 senedir paylaşıyorum geçen yıl 15 maç 18 gol 12 asist , bu yıl 10 maç 7 gol 3 asist , millet akintolayi daha çok beğeniyor

CPH2067 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Renktasim futboldan anladığına kanaat getirdim valla. Akintolayi bundan çok begenmekte futbola ihanet. Daha demin 90 dakika maçını izledim. Eleman tas gibi. Belki Onyekuru kadar hızlı değil ama daha teknik resmen 10 numara gibi top dağıtıyor. Çok iyi asistleri var. Çalım var bitiricilik gayet iyi vs. Feghouli nin gelişmiş versiyonu ve sol kanat. Hiç yoktan beyni var. Tekniği baya yüksek. Hızıda hiç fena değil. Hem kapalı savunmaları açıyor hemde kontrada baya etkili. Bize ilaç olacak bir adam. Japon ligide bizimki kadar sert. Kesinlikle şu adami Utkucan a birileri iletsin.

Renktasim futboldan anladığına kanaat getirdim valla. Akintolayi bundan çok begenmekte futbola ihanet. Daha demin 90 dakika maçını izledim. Eleman tas gibi. Belki Onyekuru kadar hızlı değil ama daha teknik resmen 10 numara gibi top dağıtıyor. Çalım var vs. Feghouli nin gelişmiş versiyonu ve sol kanat. Hiç yoktan beyni var. Tekniği baya yüksek. Bize ilaç olacak bir adam. Japon ligide bizimki kadar sert. Kesinlikle şu adami Utkucan a birileri iletsin.
teşekkür ederim kardeşim, ben önerdigimde , Japonya ligi 100 kişiye çalım atıp gol atılan lig Avusturya 5, ligiyle kiyaslayanlar falan oldu , adam dediğin özellikleri taşıyor feghoulinin aldığı maaşın 5te birine oynar , tutar tutmaz o ayrı konu ama 5 kuruş zarar etmezsin

Oyuncuyu bilmiyorumda bizim ligden daha boktan bi lig varsa oda japonya ligidir

haftada 3-4 japon ligi maçlarını seyrediyorum,topçular öyle mallarki japonlar akıllıdırı sildiler bende
Valla Türkiye liginden kötü mü değil mi tam bilmiyorum ama ikiside sert ortak yanı bu. Sert ligde is yapıyorsa mücadele ediyorsa ve tekniğinde anlattık faydalı olmaması için hiçbir sebep yok. Bak videosunu paylaştım izle istersen renktas cidden asistleri çok çok iyi. Çalımlari bir Ronaldo değil tabiki ama bizim takımda kimsenin yapamadığı ve çok ihtiyacımız olan top taşıma işini ve kapalı savunmaları açma işini gayet iyi yapıyor. 1-2m Euro'ya biter. Kaleci fatih ile boşa kulüpte duran bir adam daha gönder al bunu ne kaybedersin ki.

teşekkür ederim kardeşim, ben önerdigimde , Japonya ligi 100 kişiye çalım atıp gol atılan lig Avusturya 5, ligiyle kiyaslayanlar falan oldu , adam dediğin özellikleri taşıyor feghoulinin aldığı maaşın 5te birine oynar , tutar tutmaz o ayrı konu ama 5 kuruş zarar etmezsin

Aynen öyle. Ya scout ekibine ulaşabilen yokmu koca forumda. Videosunu göndersin baksınlar ne olur ki ya. Gerçekten yokmu scout ekibine ulaşıp öneri yapabilecek kimse ? Bana çok denk geliyo yaptığım iş gereği bu defa kim denk gelirse direk ismini vericem valla. Ama ulaşabilen varsa şunu bi göndersin ya

Oyuncuyu bilmiyorumda bizim ligden daha boktan bi lig varsa oda japonya ligidir

haftada 3-4 japon ligi maçlarını seyrediyorum,topçular öyle mallarki japonlar akıllıdırı sildiler bende
Hulk Japonya 2 ligi , Edin Dzeko Teplice , Drogba Le Mans Guingamp, Lewandowskiler falan örnekler saymakla bitmez uzağa gitmeye gerek bile yok herkesin ölüp bittiği Kerem gözümüzün önünde, yetenek yetenektir , lig asla kıstas değil bana göre kıstas olsaydı şuan trabzondaki Afobe 45 gol 10 asistle oynardı keza 11e giremeyen Lewis Baker Chelsea orijinli

Aynen öyle. Ya scout ekibine ulaşabilen yokmu koca forumda. Videosunu göndersin baksınlar ne olur ki ya. Gerçekten yokmu scout ekibine ulaşıp öneri yapabilecek kimse ? Bana çok denk geliyo yaptığım iş gereği bu defa kim denk gelirse direk ismini vericem valla. Ama ulaşabilen varsa şunu bi göndersin ya
bizim gördüklerimizi , profesyonel olarak scoutlarin gördüğünden eminim

Hulk Japonya 2 ligi , Edin Dzeko Teplice , Drogba Le Mans Guingamp, Lewandowskiler falan örnekler saymakla bitmez uzağa gitmeye gerek bile yok herkesin ölüp bittiği Kerem gözümüzün önünde, yetenek yetenektir , lig asla kıstas değil bana göre kıstas olsaydı şuan trabzondaki Afobe 45 gol 10 asistle oynardı keza 11e giremeyen Lewis Baker Chelsea orijinli

Ya bro zaten öyle o lig bu lig kıyas edilmez oyuncu bakarken yeteneğe bakılır. Adamlar bizim ikinci ligden aldıkları adamları Premier ligde ilk 3 teki takımda yada Fransa'da şampiyonluğa oynayan takımda oynatıyor. Bu lig kıyas olayı çok saçma.

Futbolcu öğütme makinesi gibi işleyen sistemde en kral oyuncuyu da getirsen en geç 4 5 ay içinde o oyuncuyu da çöpe çevirirsin. Son 3 4 senemiz tamamen bunu yaşamakla geçti. O yüzden kimin gittiğinin veya kaldığının bir önemi yok. Saracchi'nin yerine Van Aanholt gelince Ankaragücü'ne yenilen takım Şampiyonlar Ligi takımına dönüşmeyecek bir anda.
Tovbe tovbe

Diğer ülkeler ve ligler ayrı...Ülkemizde büyük takımlar haricindekilere yolu düşen, CV sinde büyük Avrupa kulüplerinden birisi yazmayan her futbolcu ''Çöp oğlu çöp'' tür. Bunu 'vizyon' sahibi her GSC mensubu bilir. Yeri gelmişken bu mutlak gerçeğe vurgu yapmamak olmazdı :emrah: ...

Valla Türkiye liginden kötü mü değil mi tam bilmiyorum ama ikiside sert ortak yanı bu. Sert ligde is yapıyorsa mücadele ediyorsa ve tekniğinde anlattık faydalı olmaması için hiçbir sebep yok. Bak videosunu paylaştım izle istersen renktas cidden asistleri çok çok iyi. Çalımlari bir Ronaldo değil tabiki ama bizim takımda kimsenin yapamadığı ve çok ihtiyacımız olan top taşıma işini ve kapalı savunmaları açma işini gayet iyi yapıyor. 1-2m Euro'ya biter. Kaleci fatih ile boşa kulüpte duran bir adam daha gönder al bunu ne kaybedersin ki.
Reis ben topçuya iyi kötü demedim ligin kalitesinden bahsettim sadece,lig kötü diye içinde iyi topçu olmayacakmı tabikide vardır

Diğer ülkeler ve ligler ayrı...Ülkemizde büyük takımlar haricindekilere yolu düşen, CV sinde büyük Avrupa kulüplerinden birisi yazmayan her futbolcu ''Çöp oğlu çöp'' tür. Bunu 'vizyon' sahibi her GSC mensubu bilir. Yeri gelmişken bu mutlak gerçeğe vurgu yapmamak olmazdı :emrah: ...
eksik yazmışsın, sekidika, Ndao,akintola, tarzı oyuncularda Ronaldo Messi ayarındadır bu forumda

Muslera

Yedlin Luyindama Marcao Transfer-1

Transfer-2

Kerem Gedson Transfer-3 Onyekuru

Mostafa​

1. Linnes, Şener, Saracchi, Etebo yol ver gitsin. Satabilirsen eğer Falcao para kazandırsın aksi durumda karşılıklı fesih...

2. Diagne elden çıkart zarar ettik zaten belki 3-5M EUR kazanç sağlar.

3. Donk, Arda, Ömer Bayram 1+1 yıllık imzala. Uygun maaş ile Emre Akbaba, Emre Taşdemir 2+1 yıllık imzala.

4. Onyekuru ve Mostafa bonservisi al, Gedson ve Halil opsiyonlu kiralık eğer mümkünse 2 yıl :)

5. Yedek olarak stoper ve libero alınabilir.

6. Luyindama ile özel ilgilen eski formuna kavuştur.

NOT: Aynı yapılanma seneye Feghouli ve Babel ile yapılacak. 2 yıl sonra ise duruma göre Emre Akbaba, Donk, Ömer Bayram 3'lüsünden 2'si için yap.

NOT 2: Eğer ilk 11'e kamp öncesi 3 iyi transfer gelirse başarı gelir ama Avrupa'da zorlanabiliriz...

Üst Alt