2021 UEFA Süper Kupa | Chelsea (6) 1-1 (5) Villarreal | MS | 11 Ağustos | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
UEFA_Super_Cup.png

1582588714822-png.72751
1524776345132-png.21146
1759.png

1628513860335.png

2021 UEFA Süper Kupa Final
Chelsea - Villarreal
Windsor Park, Belfast
11 Ağustos 2021 Çarşamba
22.00

oldukca cekismeli ,tempolu ve guzel bir mac olacagini bekiyorum...

*chelsea gozlemledigim kadariyla bu versusta ozellikle orta saha bolgesinde acik ara favori...
villarreal'in orta saha basta olmak uzere bayagi eksigi var sakatlik vs bakimindan... euro da ispanya milli ile oynayip dinlenmeden akabinde olimpiyatlarda ispanya ile oynayan pau torres bu macta sahada olacak,, bu mac akabinde 2 haftalik ozel izin verilecek- ligin ilk bir kac macini kacirmasina izin vermisler. pau torres kanimca mevcut villarreal takiminin oynadigi bolgede veteran albiol ile beraber bel kelimigi durumunda. cok begendigim bir yetenek ayrica...
*gecen sezon 33 mac oynayip 33unde de 11 cikti, 2 gol 2 asist 2 sari kart gordu, bana gore bir defans oyuncusu olarak dikkat cekici bir istatistik. keza albiol 35 macin 35inde 11 basladi. bugun her ikisi de defansta yuksek efor sergileyeceklerdir - dolayisiyla bu bolgedeki versuslari da ayri bri gozle izleyecegim...

saha ici ; gozlemimine gore ispanyol takiminin ozellikle kante,jorginho'lu orta saha bolgesine bir yanitlari mevcut durumda yok gibi...

ispanyol tarafinda kanimca stoper tandemi ustte belirttigim ikili ile one cikiyor 'chelsea ayni bolge versusunda ...

bu mac ozelinde muthis bir teknik direktorler satranci izliyecegimizi dusunuyorum.
favori hocalarimdan *tuchel kanimca suan en formda hoca, ve cl apoleti ile *chelsea en kompakt takim konumunda.

*kanimca villarreal'in en buyuk avantaji hocalari emery...finallerin hocasi diyebiliriz ozellikle uefa kupasi ozelinde,..
villarreal'e ilk uefasini kazandirdi, * daha once de sevilla ile buralari bir kac kez kazandi.
*villarreal ile ilk uefa finalinden sonra - ilk super kupa finaline cikacak, kanimca kaybedecekleri bir sey yok havasindalar... uefa kupasi kazanimi bayagi morallendirip ozguven getirdi ispanyol takimina, super kupa kazanimi kremasi olacaktir bu basarili mutevazi yolculugun...

*emery hoca genelde 442 oynatan bir hoca. kompakt bir takim dna si tasiyor emery takimlari. son oynadiklari versus leicester ve leeds ada futbolu temsilcilerine karsi bu kurhu ile cikip kanimca pek umut vermediler. ozellikle leicester macinda hayal kirikligi yasattilar izledigim 90 dakikada... leicester'e yenilip leeds ile 2-2 berabere kaldilar bu final oncesinde.

<* diger yandan resmi maclar baz aldigim vakit, farkli bri villarreal-emery goruyorum.... dolayisiyla hazirlik maclarina ters bir performansi pozitif anlamda gorecegimizi dusunuyorum....
*her ne kadar eksikleri olsa da 'villarreal deneyimli hocalari sayesinde her zamanki gibi kompakt takim oyunu ve de ayaga yerden paslasmali klasik villarreal de izledigimiz(riquelme donemlerinden beri) oyununu - *epl arsenal deneyimi de almis olan emery hoca ile - ada futbolunun taktisyen tuchel liderliginde son donemde etkili ve saglam top oynayan takimi chelsea karsisinda - kupayi kazanmak icin ayni ciddiyetle sahaya cikacaklarini bekliyorum.

*her iki takikin hocasi da bir donem *psg takimini calistirdilar.
fransa disinda bu sefer karsi karsiya guzel bir versus olacak iki hoca adina...

* ispanyol futbolu versus alman futbolu olarakta bakabiliriz taktiksel acilimda....
* emery 442 versus 3421/343 tuchel .

mac oncesi 11ler resmilestikden sonra gerekirse ek bir yorum getirebilirim nacizane.

guzel bir final olmasini temenni ediyorum.

chelsea de hakim bakalim neler yapacak, ben hazirlik macinda iyi buldum kendisini...formunu kaldigi yerden devam ettiriyor... bu aksam bolca bindirme ile ispanyollari cok zorlar diye dusunuyorum....

jorginho nun olmayisi kanimca ufakta olsa etkiler. kovacic kante versus kante jorginho denkleminde 2. secim bayagi agir basiyor bir cok yonden kendi adima. bu bolgedeki ikilinin verecegi performans chelsea adina onemli.
chelsea kanat ve on tarafi asiri hizli profillerle bezeli-bunlara werner gibi bogusan, yoran bir forveti de kattik mi ilginc bir kapisma olacaktir bu bolgelerde....

emery hoca kendi oyun kurgusunda ufak bir dokunus ile 442 den 433e kaymis gozlemledigim kadariyla...
bekledigim gibi pau torres olimpiyattan doner donmez hemen 11e girmis,..<>bu oyuncu daha tatil yapmadi sezon bittiginden beri... onceki mesajimda da dedigim gibi,kulubu kendisine 2 hafta ozel izin verecek lig basina yetisemeyecek dolayisiyla...
defanslarinda sistemlerinde onemli yer teskil ediyor modern ispanyol akli ile oynayan stoperlerden...
tecrubeli albiol ile uyumlu bri ikililer bu aksam kendilerinin performansini ayri bir gozle seyredecegim.

*pino secimini surpriz buldum. cok ilginc...

defansta albiol tecrubesi
orta sahada capue tecrubesi villarreal adina sahaya olgun oyun adina yapi taslari olacaktir..

villarreal takimin kanimca ofanstaki herseyi >
*moreno. cok begendigim bir profil. gecen sezona resmen damga vurmust izledigim maclar genelinde. 49 mac hafizam yaniltmiyorsa 31 gol 13 asist...az buz rakamlar degil... stilini cok begeniyorum... bu aksam 3lude bakalim nasil bir performans sergileyecek...

yeni transfer
*dia profil oalrak begendigim genc oyunculardan(24),fransa liginden yeni geldi. gecen sezon reims takiminda cok iyi bri sezon gecirdi izledigim maclarda etkili ,verimli efektif buldum. 45 macta 17 gol ..ondan onceki sezonlari da katarsak ustune koyarak giden bir peak doneminde idi, tam zamaninda aldi villarreal kendisini...
vaktinde bu tarz bir oyuncuyu daha almislardi brusaspor dan... benzer katkiyi alabilirler mi bekleyip gormeli. ozetle dogru bir profil transferi kendi oyun anlayislari adina...
bu aksam ilk onemli macina cikacak yeni takimiyla.

ilk mesajimda da dedigim gibi, hocalarin satranc mucadelesine sahne tarz bir final...
almanya versus ispanya da diyebiliriz.kanimca.

guzel renkli bol gollu cekismeli bri mac olmasini temenni ediyorum.....

Üst Alt