Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hegel'den Önce Hegel'den Sonra , Tom Rockmore - Fiyatı & Satın Al | idefix
Marx Okumak

(y):ka:😋🤌

Şu anda okuduğum kitap mükemmel .. Psikolojiye ilgi duyanlar okuyabilirler ..

Çoklu kişilik bozukluğu ile alakalı..

Okuma hızım son 10 Yılda hiç değişmedi haftada 2 kitap...
20210503_181654.jpg

George Orwell'in Hayvan Çiftliği ve 1984 romanlarını okumak, ülkemizde vergi ödemek ve askerlik yapmak gibi zorunlu bir vatandaşlık ödevi sanırım. Daha kitapları ilk aldığımda dakika bir, gol bir kasiyerler tarafından bu zamana kadar okumadığım için hor görülmüştüm. 'Siz hala okumadınız mı?' Vallaha okuyamadık bacım, kusura bakma. Halbuki okuma yazmayı ilk söktüğümüzde elimize hemen bir Orwell tutuşturmaları gerekiyordu.

images.jpeg.jpg

Mükemmel hatta bazen sarsıcı tespitler içeren çok iyi bir kitap. Egitim sistemi, medya, din (özellikle hristiyanlik) çok ciddi elestirilerde bulunuyor.

Bir de alıntı atalım

"Dışarıdaki kiliseler, dev dinlerin uzaktaki fabrikalarında üretilen yalanları insanlara satan mağazalardır"

Kizil ile kara ve dostoyevski kumarbazi bitireli cok oldu da arada bikac kitap daha okudum sanirim ve onlari hatirlamiyorum.ama şu an zweig okuyorum.bilinmeyen bir kadinin mektubu,amok kosucusu guzeldi simdi satrancin son 9 sayfasi kalmis,onu bitircem.sonra sirada charles dickens iki sehrin hikayesi var
Iki sehrin hikayesi de guzeldi.aylar oldu bitireli.acikcasi okumadigim klasik kalmadı gibi.oguz atay,vedat türkali falan da okuyup bitireceğim bu dosyayi.misir tarihi,uzay bilimi okumak istiyorum.gen bilimi uzerine kitaplar var daha

Üst Alt