2022 asgari ücreti - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2022 asgari ücreti

Çalışan insanların ne kadarı asgari ücret ile çalışıyor?
Im April 2019 gab es in Deutschland ca. 1,95 Millionen Beschäftigungsverhältnisse, bei denen als Stundenlohn maximal der Mindestlohn vergütet wurden. Dies entsprach einem Anteil von 4,8 Prozent aller Beschäftigungsverhältnisse in Deutschland.

1,95 milyonmus bu sayi 2019da
Yani calisanlarin sadece yüzde 4,8i

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Im April 2019 gab es in Deutschland ca. 1,95 Millionen Beschäftigungsverhältnisse, bei denen als Stundenlohn maximal der Mindestlohn vergütet wurden. Dies entsprach einem Anteil von 4,8 Prozent aller Beschäftigungsverhältnisse in Deutschland.

Bizde %50 filandır. Almanya bizi kiskaniyi

Türkiyede %48 diyorlar, %42 diyen kaynaklar da var. Ben markette çalıştım pandemide. 2300 müydü neydi 2020de asgari ücret. Şefim benden 100, müdürüm ise 200 tl fazla alıyordu. İstatistiğe baktığın zaman bu insanlar asgari ücret kazanmıyor. Ama sadece 100-200 lira fark var asgari ile.

Emekli desen yine asgariden az alan emekliler bile var, kalanlar da asgari ve o civarlarda alıyorlar.

Kısacası yuvarlak hesaplamalarla ülkenin %70-80'i asgari ücret ve o seviyelerde yaşıyor.

Şüphesiz, coğrafyanın en barbat ülkelerinden birinde yaşıyoruz

Türkiyede %48 diyorlar, %42 diyen kaynaklar da var. Ben markette çalıştım pandemide. 2300 müydü neydi 2020de asgari ücret. Şefim benden 100, müdürüm ise 200 tl fazla alıyordu. İstatistiğe baktığın zaman bu insanlar asgari ücret kazanmıyor. Ama sadece 100-200 lira fark var asgari ile.

Emekli desen yine asgariden az alan emekliler bile var, kalanlar da asgari ve o civarlarda alıyorlar.

Kısacası yuvarlak hesaplamalarla ülkenin %70-80'i asgari ücret ve o seviyelerde yaşıyor.

Şüphesiz, coğrafyanın en barbat ülkelerinden birinde yaşıyoruz
%70 korkunc bir rakam

almanya'da yaşayan uzaktan akrabaların hepsi aynı sürüm. hepsi istisnasız buraya geldiklerinde çikolata ve türevi atıştırmalık getiriyor. sürekli olarak almanya'daki yaşam kalitesi, toplumsal kurallar ve yasaları burayla kıyaslıyorlar. abicim burası orta doğu, burada kan tarihle yaşıt sen ne anlatıyon?

Eski market fiyatlarına baktımda biz bitmişiz,yemek yemek bile lüks hale gelmiş

Almanyada 1 kg muz 1.5 euro bizde 1 kg 20-30 tl

3binle 4binle vasat yaşam bile süremezsin

Yeni gelecek hükümet bu asgari ücret saçmalığına artık bir el atmalı. Bir ülkenin en az %50 si asgari ücret alırmı yav. Baştan aşağı saçmalık. Asgari ücret tanımına uygun şekilde uyanlara verilmeli. Diğer işçilerin ücretleri artırılmalı.

Üst Alt