# Jimmy Durmaz - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Jimmy Durmaz

Feghouli-Belhanda bu haldeyken, Ömer son 3 ay yatmışken, Akbaba 10 numara değilim diye bağırırken bu adamın sakatlık yaşamadığı sezonda iki 90'ı zor oynayabilmesi çok enteresan olay. Ya hocayla kavga etti ya da hakikaten herifin varlığı unutuldu. Dün Ömer kazmalık yapmasa çok güzel bir top çıkarmıştı kenardan, Saracchi'yi mi ne kaleciyle karşı karşıya bırakacaklardı. Herifte kariyer desen kariyer, yetenek desen yetenek var. Bu sezona fazladan bir anlam yüklemeye çok lüzum yok ama şöyle bir herifin bu takım performansında Emre Mor'dan, Selçuk'tan filan daha az süre alması hayret-i mucip bir olay.

Her oyuncu bir kac iyi mac oynayabilir. Bu adam tam bir balon. Isvec milli takimiyla da bir kac macini izlemistim.
Genclerbirligi'nde oynamis, Yunan Ligi'ne gitmis. Fransa'ya gitmis. Hep rezalet performanslar.
Yapmayin arkadaslar...
Hocam 1-2 değil ki kampın en iyisiydi ayrıca hem gençlerde hem Fransa'da çokta rezalet değildi hatta çok rahat rotasyona girebilirdi bence o formuyla bizde ama maşallah facia bile değil performansı

Hocam 1-2 değil ki kampın en iyisiydi ayrıca hem gençlerde hem Fransa'da çokta rezalet değildi hatta çok rahat rotasyona girebilirdi bence o formuyla bizde ama maşallah facia bile değil performansı
Hazirlik kamplari her zaman aldatici olur. Hic bir takim ve hic bir oyuncu hazirlik kampinda yuzde yuzuyle oynamaz.
Hazirlik kampini cok iyi geciren genclerimizi hatirlar misin? Hepsinin sezon baslayinca balonlari patliyordu. Sence neden? Bir ara Emre Colak adi pek duyulmadan A takimda bir hazirlik kampi gecirmisti, hepimiz cosmustuk. O yilin mesajlarini buraya koysak yerli Messi kazandik derdik. Adam teknik, guzel sol ayagi var ama takimlar puan almak icin lige cikinca ve Emre ciddi baski yiyince foyasi meydana cikmisti. Sonra kendisini gelistirmeyince de kariyeri sonup gitti.

Sunu soyliyeyim. Jimmy'nin sol ayagi kotu degil. Ortalama. Bos alan bulursa, duran top bulursa basarili isler de yapabilecegini dusunuyorum.
Sorun o alanlari cogunlukla bulamayacak olmasi. Her seyden once adamin fizigi kotu (core strength), ikili mucadelelerde ayakta duramayacak durumda. (Oyuncularin ikili mucadele vs gibi istatistiklerine bakabilecegimiz bir database var mi?) Topu korumasi kotu. Ofansif bir oyuncu kalcalarini cok iyi kullanamiyorsa, hic bir zaman ust duzeye gelemez. Rahat top kaptiriyor. Defansif olarak tamamen etkisiz.

1 milyon Euro'yu hak ediyor mu?
Bence 250 bin Euro arti 250 bin Euro performans bazli 1+1 sozlesmeyi hak ediyor.
Fransada uc sezonda 83 maca cikmis (50'si ilk 11). 9 gol 6 assist.
Ben boyle adami transfer etmem. 1 milyon Euro asla vermem. 3 senelik garanti sozlesmeye guler gecerim.

Tabii ki hepimiz ayni goruste olmak zorunda degiliz. Sen begeniyorsan saygi duyuyorum. Benim icin her ozelligi averaj alti olan ve oynadigi pozisyona gore bir kac cok onemli ozelligi kotu olan bir oyuncu.

1 milyon maaş alıyor diye fenerliler gibi algı yapmaya çalışanlar var, fark etmiyoruz sanmayın. 745 bin euro almış bu sezon, TL bazında.
Alındığında yerli rotasyonu adına gayet mantıklı bir hamleydi ki hazırlık maçlarında takımın en iyilerinden biriydi bu herif. Sonra ne olduysa amatör topçu gibi performans sergiledi.
Her transfer tutacak diye bir şey yok. Maaşı düşük olduğu için zaten herifi göndereceğiz, olacak bitecek. Amma tantana yaptınız.

Terim düşmanlığı bazılarının iyice psikolojisini bozmuş.

Hazirlik kamplari her zaman aldatici olur. Hic bir takim ve hic bir oyuncu hazirlik kampinda yuzde yuzuyle oynamaz.
Hazirlik kampini cok iyi geciren genclerimizi hatirlar misin? Hepsinin sezon baslayinca balonlari patliyordu. Sence neden? Bir ara Emre Colak adi pek duyulmadan A takimda bir hazirlik kampi gecirmisti, hepimiz cosmustuk. O yilin mesajlarini buraya koysak yerli Messi kazandik derdik. Adam teknik, guzel sol ayagi var ama takimlar puan almak icin lige cikinca ve Emre ciddi baski yiyince foyasi meydana cikmisti. Sonra kendisini gelistirmeyince de kariyeri sonup gitti.

Sunu soyliyeyim. Jimmy'nin sol ayagi kotu degil. Ortalama. Bos alan bulursa, duran top bulursa basarili isler de yapabilecegini dusunuyorum.
Sorun o alanlari cogunlukla bulamayacak olmasi. Her seyden once adamin fizigi kotu (core strength), ikili mucadelelerde ayakta duramayacak durumda. (Oyuncularin ikili mucadele vs gibi istatistiklerine bakabilecegimiz bir database var mi?) Topu korumasi kotu. Ofansif bir oyuncu kalcalarini cok iyi kullanamiyorsa, hic bir zaman ust duzeye gelemez. Rahat top kaptiriyor. Defansif olarak tamamen etkisiz.

1 milyon Euro'yu hak ediyor mu?
Bence 250 bin Euro arti 250 bin Euro performans bazli 1+1 sozlesmeyi hak ediyor.
Fransada uc sezonda 83 maca cikmis (50'si ilk 11). 9 gol 6 assist.
Ben boyle adami transfer etmem. 1 milyon Euro asla vermem. 3 senelik garanti sozlesmeye guler gecerim.

Tabii ki hepimiz ayni goruste olmak zorunda degiliz. Sen begeniyorsan saygi duyuyorum. Benim icin her ozelligi averaj alti olan ve oynadigi pozisyona gore bir kac cok onemli ozelligi kotu olan bir oyuncu.
Beğenip beğenmemek değil hocam sadece bizden önceki sezon Fransa'da yaptıklarına ve kampa bakınca baya baya katkı verir diye düşünüyordum ama maalesef . Maaş olayına hiç girmiyorum bile zaten o hepimizin malumu ...

arda alindigina göre jimmy durmaz herhalde ilk 11 düsünülüyor bu sene

yoksa 1 milyon euro alan oyuncuyu niye tutalim ha?

Üst Alt