#18 Berkan Kutlu - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kosuyor caliskan vs ama o kalite yok yani bize seviye atlatacak o nuanslari yapacak yetenek yok. Gelisir mi ? Evet. Suan haliyle sanmiyorum. Yani ornek olarak, o pasi verememesi cok buyuk bir eksiklik. Buyuk takim oyuncusu o kadar rahat pozisyonda 2 arkadasinin arasina o pasi atmali. Basit dumduz pas ya. Yani umarim sasirtirsin bizi Berkan. Taylan'dan umudum yok yasi geregide ama sende hani bir parca sans var.

Çok koşması büyük avantaj yani belli ki ciğersiz bi oyuncu bu çok önemli bi özellik ,kötü olan durum ise ekonomik oynamayı öğrenmesi lazım ve pozisyon almasını nerde durması gerektiğini felan öğrenirse o eksik yanlarını düzeltecek güce sahip olacak.

Mesela sağa sola ileri geri o kadar koşmasından dolayı kaptığı topları aktarmakta o anlık yorgunluktan dolayı ne kafasını kaldırabiliyor ne pas atabiliyor.onun çok koşup basıyor olması sadece topa ve topun olduğu oyuncuya odaklı olmasına sebep oluyor kafa yukarıda veya saha görüşünü engelliyor.

Fernando gibi duracağı yeri ne zaman koşmalı ne kadar koşmalı ne zaman dinlenmeli daha az eforla rakibe baskı felan ayarlamalarını öğrenip uygulayabilirse çok seviye atlar.

Bunun için bence özel eğitim almalı hoca tutmalı.

GALATASARAY iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu yilin acik ara en iyi transferi. 6 numara'nin olmadigi, Taylan'in her mac daha nasil kotu oynarim diye firsatlar kolladigi bir donemde, iki kisilik oynuyo her mac. Bu kadar kosan ve hemen her seferinde hizli ve dikine oynamaya calisan adamin pas hatalari olmasi cok normal. Gedson olmamisken, Berkan'da olmasaydi super ligde yaklasik 18-20 puan gerideydik, AL'de de bu kadar puanimiz olmazdi kesin.

Son düzenleme:
Faydalı oynamaya devam ediyor orta sahada Gedson'la oynasa acayip bir takım çıkabilir ortaya. Yinede devreye kadar Taylan-Berkan ve Cicaldau üçlüsü oynamalı çünkü takımın en ideal oyun formatı ve oyun şekli bu kadro yapısıyla çıkıyor. Berkan'ı orta sahada tek 6 numara olarak oynatınca ön taraftaki pres katkısını alamıyoruz.

Gerçekten futbol tarihinde bu işin nirvanası ne acaba ? hani atıyorum geçmişte bir oyuncu X km ile rekoru elinde tutuyor diye bir istatistik var mı geçmişte ?

Çünkü Berkan böyle devam ederse Guinness yetkililerini stada çağıralım şu adamı rekorlar kitabına alsınlar 😄

Ya buna bı bakıyorum rakibin sol köşe bayrağının orada press yapıyor iki saniye ağzıma bişe atıp ekrana bakıyorum herif bizim sağ köşe direğinde press yapıyor. Maşallahı var herifin, biraz ürkek hala bir tık patlama yapması ile bunu elimizde tutma şansımız yok. Baya baya vrimli bir herif.

Çok iyi gerçekten bunun gibi bir yerli daha bulsak orta sahaya muhteşem olur.

Şu an yapmamız gereken şeyler belli. Bir tane daha Kerem bulmak bir tane daha Berkan bulmak bir tane de düzgün bir yerli stoper bulmak. Yabancıların emsallerini bir şekilde buluyoruz ama şu yerlileri bir bulabilsek. Sol bek ve forvette bulabilsek ah ah.

Üst Alt