#25 Leo Franco - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#25 Leo Franco

Cevap: Leo Franco Analizi!

Kendisini çok seviyorum..Top oynadığımda kaleye geçtiğimde hep Leo Franco derdim kendime..Gelmesine en çok ben sevindim sanırım.. :)

Kaleciler şarap gibidir yıllandıkça güzelleşirler:):):).Yani bu söz açıklamıstır umarım herşeyi :):):).

Bazı isimlere dikkat ediyorum. Mesnetsizce bok atmalar, abuk subuk kıyaslamalar ve beneztmeler falan. Nedense hep aynı ağızlardan çıkıyor.

Leo iyi transferdir. Daha doğrusu kimilerinin anlayacağı dilden konuşayım. Son 4 FM'de de oyunun iyi kalecilerinden olmayı başarmıştır. Atletico'nun tek maçını izlemeden kötü kaleci, aşırtma gol yiyor diyenlere söylemek istiyorum, Leo spektaküler kurtarışlar yapmaz, çünkü atlamaya zıplamaya ihtiyaç duymaz. Çok iyi bir yer tutma yetisi vardır. Top hep kucağına gelir. Ama refleksleri iyidir. Gerekirse köşeden planjonla da top çıkarır. Yan toplarda güçlüdür, oyunu geriden yönetir. Defansla iletişimi kuvvetlidir. Büyük takım kalecisidir. Yıllardır Atletico kalesini korumuştur. İyi transferdir, çok iyi transferdir. De Santchis 3 se Leo 5 dir. Hayırlı olsun...

Franko'ya camur atan kac kisi acaba son 5 sene icinde bu adamın bir kac 90 dakika macını izledi merak ediyorum? Tafi-Mondi karısımı bir kaleci aldik, daha ne istiyosunuz?

Bu arada deplasmandaki Mallorca macının bahsini surekli getirenler birde Ali Samiyen'deki macı konussunlar. 5 tane atacagımız takıma Leo sayesinde 2 tane atabildik :)

Franko'ya camur atan kac kisi acaba son 5 sene icinde bu adamın bir kac 90 dakika macını izledi merak ediyorum? Tafi-Mondi karısımı bir kaleci aldik, daha ne istiyosunuz?

Bu arada deplasmandaki Mallorca macının bahsini surekli getirenler birde Ali Samiyen'deki macı konussunlar. 5 tane atacagımız takıma Leo sayesinde 2 tane atabildik :)

Tafo-Mondi karışımı kaleci,Dünya'nın en iyi kalecilerinden biri sınıfına girer.Sen biraz uçtun bence.

Demek ki bizim yeni transferimiz Leo Franko'da dunya capinda bir kaleci imis :)

Leo Francon bi Taffarel degil ama dunya capinda bir kaleci.10 seneden fazla bir sure Ispanyada oynuyor oynadigi takimlar iyi takimlar hayir niye begenilmiyor anlamiyorum herkes 10 sene onceki 3 asirtma golunu konusuyor ondan baska mac izlemistir elestirenlerin cogu.

Bizim maçta 3 tane aşırtma gol yedi diye hava toplarında kötü olacak anlaına gelmemeli.Bizimkiler çok iyiydi ve avladılar Leo Franco'yu :)

Önceden takip ederdim çok iyi kaleci olmadığını biliyordum fakat son senelerde Atletico Madrid'te çok iyi maçlar çıkardı.Lyon'dan büyük umutlarla alınan Coupe'yi benche oturttu bir daha da kaleye geçmesine izin vermedi.Çok üst düzey bir kaleci olmayabilir ancak De Sanctis'den kötü olduğunu da düşünmüyorum.Bonservisi elinde ve yaşıda bir kaleci için olabilecek en iyi yaş.Çoğu kaleciler en verimli dönemini 31-35 arası geçirirler.Umarım Leo da takımımıza güç katar.Ben şahsen umutluyum Leo'dan

affedersiniz ama 9 yil önceki maci örnek gösterip bir oyuncuya bok atmak tek kelimeyle ahmakliktir. hele hele bu oyuncu yillar gectikce seviye atlayan kaleciyse. kaleciler özellikle 30 yas sinirindan sonra sinif atlar, her yil üstüne koyar. Biz Leo'yu en iyi zamaninda almis durumdayiz. 3 yil son derece büyük katki verir sonra bakariz duruma.

su ana kadar onun gidisinden memnu olan bir tane bile atletico taraftari görmedim. hatta yeni sezon kadrolarinda hepsi ispanya nin en büyük kaleci yetenegi olan Asenjo'yu Leo Franco'nun arkasina yaziyor kadro kurarken. bu adam laf atan 100% futboldan anlamiyordur. okadar.

Bu arada Atletico Coupet'yi de satmış 1 milyon €'ya PSG'ye. Leo olmasaydı o da iyi bir tercih olabilirdi.

# 25 Leo Franco

Asıl adı; Leonardo Noeren Franco

20 Mayıs 1977 San Nicolas doğumlu…

Kariyerine Arjantin’in İndepentiente takımında başladı.

Henüz 20 yaşında İspanya’nın Merida takımına transfer oldu.

Daha ne olduğunu anlamadan kendisini İspanya’nın Real Mallorca takımında buldu.

1998 ve 2004 yılları arasında İspanya Liginde 151 maça çıktı.

Real Mallorca takımı onun olduğu sezonlarda tarihinin en parlak günlerini yaşadı.

2 kez İspanya Ligini 3. sırada bitirdiler.

1 kez 5. oldular.

Leo ve Galatasaray'ımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.. Başarılar..

1672__192leo-franco-gsda.jpg

Üst Alt