# Christian Luyindama - Sayfa 321 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben eskiden top oynarken bizim takimda da böyle azman biri vardi.

Ya dünyanin en iyi stoperi gibi oynuyordu ya da dünyanin en kötü stoperi gibi. Adamin ortasi yoktu. Bunun da yok.

Umarim kendini toparlar, sevdigim bir fussballcimiz.

Sanıyorum birlikteliğimiz sona erecek bu transfer döneminde.

18/19 sezonu devre arasında bize transfer olana kadar ligin ilk devresinde 18 maçta 21 gol yiyip 4 mağlubiyet almıştık. Devre arası Serdar Aziz ve Maicon şutlanıp Marcao+Luyindama ikilisi alındı. ikinci devre şampiyonluğun kesinleştiği Sivas deplasman mağlubiyeti hariç maç kaybetmemiş idik. Son maçı saymazsak 15 maçta yenilen gol sayısı ise 11 idi.

luyi-marc.jpg

Sonraki sezon ise Ş.L. performansı hepinizin malumu. Kıvırmadan söylemek gerekirse Marcao madara olurken kendisi yardırıyordu. Büyük ihtimalle de P.l. yapcaktı o devre arasında. Transferinden tam olarak 1 sene sonrasında yani.

Sonrasında malum sakatlık, atletik özelliklerini kaybetmesi ve öz güven kaybı neticesinde oyuncu bitme noktasına geldi ama şu transfere kazık falan denmesi tam manasıyla saçmalık. Eğer bunu diyen kişi PSG maçı sonrasında falan da yazdıysa benzer şeyleri forumda saygı duyarım, onun dışındakiler gözümde zırvadır. Messi'yi de alsan sakatlanabilir, özellikle hız-atletizm özellikleri bu kadar ön planda olan bir isim ise o cüsseyle aynı şekilde geri dönmesi çok zordur. Öncesinde kronik bir sakatlığı olsa, oyuncu yaşlı olsa ön görülebilir bir risk denilebilirdi transferi için ama bunu tahmin etmek mümkün değil. Sakatlığı sonrasındaki süreç daha iyi yönetilebilirdi, bunu söyleyebiliriz sadece.

Geçen sene kampa bariz şekilde şişman gelmişti. Bu sene öyle bir sorunu yok daha hızlı form tutar. Ama bu tarz büyük adamlar maç oynamadan formda kalamazlar o yüzden yedek stoper olarak kalması bana çok anlamlı gelmiyor.

Gitmeli ama

Kötü olduğu içinmi
Bireysel hatanın adresi olduğu içinmi
Afrikalı olduğu içinmi
Dosta korku düşmana güven verdiği içinmi

Takım arkadaşı mevzuya tutuşmuşken kız gibi seyrettiği için

Üst Alt