#28 Franck Ribéry | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Franck_Ribéry_20120611.jpg

Franck Bilal Ribery
Orta Saha​
Galatasaray​
7 Nisan 1983, Boulogne-Sur-Mer, Fransa 'da doğdu. Fransız Müslüman futbolcudur. Futbol kariyerine US Boulogne başladı. Olympique Alès, Stade Brestois 29, FC Metz, Galatasaray, Marsilya (Olympique de Marseille) derken şimdi Bayern Münih (München) de devam etmektedir.​

Moderatör tarafında düzenlendi:
riberygalatassaraylr9.jpg

Franck Bilal Ribery

Müslüman olan ve (Bilal) adını da alan Franck Bilal Ribery maça dua etmeden başlamıyormuş diye basından takip ediyoruz Ribery 1999 da normal okul çalışmalarını yapmayı reddettiği ve diğer çocuklarla sürekli kavga ettiği için Lille Futbol Akademisinden atılır, bu arada dinini değiştirir ve İslam dinini seçer.

riberyytmw7.jpg

Bilal adını alarak İslam ı seçen Franck Bilal Ribery İslam'ı seçmesinide şöyle değerlendiriyor ; "Bir çocukken bütün zamanımı müslümanlarla geçirdim, bu benim tercihim, kimse bana bunu seç diye söylemedi , sebeplerimide kendime saklıyorum"

Rİbery başka bir ropörtajında "Çok zor bir hayatım oldu, Zihnimde aradığım barışı İslamda buldum" diye bu konuyu açıklıyor..

frankribery22te0.jpg

Ribery'i ; onun ilk hocalarından Jose Pereira onu anlatıyor; "Franck çok iyi bir futbolcu ama onu kaynayan bir süt tasını izler gibi izlemek zorundasınız , o sokakdan gelmiş bir çocuktur"

ribery4nb1.jpg

Galatasarayımız'dan Ayrılma Öyküsü ;

Franck Ribery 'nin bu hızlı takım değişimlerinde temel sebep ise finansal problemler kontrata sadık kalınmamasıdır. Franck Ribery Metz'den de finansal problemler nedeniyle ayrılır ve Galatasaray'a gider , ilk büyük başarıları İstanbul'da gelir. Galatasaray taraftarı onu hızından dolayı Ferraribery diye tanımlarlar. Ancak Finansal açıdan sicili hiç de iyi olmayan Galatasaray macerasıda bir kaç ay sürer ve tecrübeli bir kontrat uzmanı ve çok akıllı olan Ribery parasının ödenmemesini bahane ederek ve İstanbul'dan istediğini alarak (başarılı olarak) Marsilya'nın yolunu tutar. Galatasaray 22 yaşındaki büyük bir yıldızı elinden kaçırmıştır ve daha sonra değeri 30 milyon Euro'ya çıkınca hatasını dahada çok anlayacaktır. Franck Ribery bu konularda çok akıllıdır ve İtirazlar boşunadır , reddedilir.

alıntıdır...

İhanet yok.Profesyonelce yapılmamış bir sözleşme ve profesyonelce davranmış bir futbolcu var.Bosmon Yasaları diye birşey var.

Cevap: Franck Bilal Ribery !

Insallah bir gün Ali Sami Yen'e veya Türk Telekom Arena'ya takimiyla deplasmana gelir ama aleyhine tezahurat yapmayiz. Aksine maç öncesi veya sonunda "FerraRibery, Scarface" tarzi tezahurat yapmamiz lazim çünkü suç tamamen bizde. Sen Fifa'ya, CAS'a gidip tek kurus alamiyorsan, maalesef esegini saglam kaziga baglamamissin demektir.

Cevap: Franck Bilal Ribery !

Solda Arda, Sağda Ribery.

Olmadı, olmayacak nabalım sağlık olsun. Ben Ribery'e değil Canaydın denilen ve GS'ın başında olduğu dönemde ne yaptığını çok merak ettiğim adama kızıyorum ! Kimse bana çıkıpta beyefendiydi falan filan diye bahsetmesin.

Üst Alt