29 Ekim Cumhuriyet Bayramı | Tartışma Konusu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...Tüm illerde yarın yapılacak 29 Ekim geçit törenleri iptal edildi...

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yarın yapılacak geçit törenleri, tüm illerde Başbakanlık!!! genelgesiyle iptal edildi.
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Kimsenin yıkamayacağı, kimsenin yıkmaya gücünün yetemeyeceği Cumhuriyetimiz'in kuruluşunun 88. yılı kutlu olsun. Cumhuriyet düşmanları da çatır çatır çatlasın.bayrak.jpg
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Zaten Cumhuriyet Bayramlarını kokteylerle,partilerle çılgınca eğlenerek kutladığımız için iptal edilmiş.Böyle bir zihniyet nasıl olabilir?

Bunun tek amacı halkı tek yürek haline getiricek ortak paydalara izin verilmemesidir.Sürekli birlik beraberlik mesajları verenlerin nasıl ikiyüzlü olduğunun kanıtıdır.
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Ulan bu ne saçmalık haftaya da kurban bayramı var onuda iptal mi ediceksiniz
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Cumhuriyetimizin 88.yılı kutlu olsun. Her daim payidar kalsın.Cumhuriyeti babalarının malı sananlar, herkes düşman ilan edenler ve küçücük dünyalarına sıkışıp kalanlar bugünleri görüp çatlıyor:)
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!YÜCE ATATÜRK'TEN VE KURDUĞU LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDEN HİÇ HOŞLANMAYAN MUHTEREMLER, CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNU KUTLATMAMAK VE CUMHURİYET DEVRİMLERİNİ UNUTTURMAK İÇİN DEPREMİ BİR FIRSAT OLARAK KULLANIYORLAR!!! YUH OLSUN ONLARA!!!!Yoruma katılmamak elde degil.. Siyaset yapmak istemiyorum ama ülke elden gidiyor gibi.. Neyse..
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Neyin mantığına gel Cumhuriyet Bayramı dediğin Rio karnavalı mı iptal ediyorsun depremi bahane edip bunu yapıyorlarsa aynı kafaların Kurban Bayramını da iptal etmeleri gerekir iki yüzlülük değilde ne yaptıklarıKurban Bayramını sanki devlet emretmiş de devleet iptal edecek. Komik olmayın. Şu devletle, Atatürk ile cumhuriyet ile ilgili herşeyi dinle karşılaştırıp durmayın. Kaybeden savunduğunuz şeyler olur çünkü. iyi niyetle söylüyorum. Bu halk müslüman ve siz haklı olduğunuz konu da bile dini sokup milleti kızdırırsanız alacağınız cevap: "dünyaya gelip geçmiş bütün insanlar, devletler, rejimler, ilkeler, zler yeler bir tarafa dinimiz bir tarafa" olur.
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Van depremi var diye her lafında ağzından demokrasiyi eksik etmeyen anticumhuriyetçi beylere iptal için fırsat oldu.
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Nice 88 yıllara inşallah. Çok daha modern, gelişmiş, özgürlükçü bir Cumhuriyetimiz olur. Herkes bizi örnek alır. İnsan hakları, demokrasi denildiğinde, barış denildiğinde akla güzel ülkemiz gelir.
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Herkesin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.Yaşasın bağımsız TÜRKİYE CUMHURİYETİ!!
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Herkesin Cumruriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlarım..Atamızın dediği gibi '' Cumhuriyet'i biz kurduk yaşatacak ve yükseltecek olanlar sizlersiniz.''Daha modern , daha özgür , daha çağdaş , daha bağımsız bir Cumhuriyetimiz için..!
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Törenlerin iptal edilmesi tamemen saçmalıktır. Yaşansın Türk milleti...
 
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!Şimdi konuşcam ama yanlış anlaşılmaktan korkuyorum.Bu tür törenleri halkın organize etmesi lazım. Çin-K.kore gibi çocukları stadyumlara koyup çeşitli kareografiler yapmaları (öğretmenlerin zorlamalarıyla) , dakikalarca tören yapılması, bu törenlerde her sene aynı şeylerin söylenmesi, hemen hemen aynı şiirlerin okunması, yine stadyumlarda askeri geçitin yapılması, hiç hoş olmayan bir hava yaratıyor.Zaten ülkede toptan bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Başta bu tür törenler gibi. Biz bu tür günleri bayram havasında yaşamıyoruz, aksine zorla törenlerde sırada ve ayakta bekletilen öğrenciler, protokol kavgasına tutuşan, askeri-sivil-bürokratik ve siyasal idareciler... Bu bayramı halktan başka herkes kutluyor. Belkş bunları söylediğim için tepki göreceğim ama durum malesef bu.

Öte yandan cumhuriyet yani cumhurun egemen olduğu sistemde, cumhurun ön planda olması lazımken, seçilmişler ve atanmışların ön planda olması beni çıldırtıyor. Artık devletin bu törenlerden tamamen çekilmesi, bayramın gerçek sahibi olan halka geri geri verilmesi lazım.

Son olarak, bu tür iptaller yerine, iptale neden olan vahim olaya olan hassasiyetimizi göstermek için, cumhuriyet bayramını bu senelik van'da kutlayabilirdik daha doğrusu anabilirdik. Devletin tüm siyasi liderleri, Ankara'nın bürokratik ve atanmış kişileri Van'a giderek, onlarla bir gece geçirerek, kısacası bayramın gerçek sahipleriyle yan yana gelerek bir gece geçirmesi, sadece anlamlı olmakla kalmaz, uzuuuun senelerden beri yapmaya çalıştığımız toplumsal ve devlet-halk barışması sağlanabilirdi. Heyhat! bunu yapacak hükümet yok, bunu önerecek muhalefet yok, bunu dayatacak bürokratik sistem yok.

Cumhurun bayramı, umarım bir gün cumhur tarafından kutlanır. Jean Jacques Rousseau'nun bir sözü vardır, Atatürk de bu sözü çok sever hatta, meclisin duvarına bile o yazdırır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Ve bu egemenliği bize veren, ülkenin kurucu liderine, ülke bekasını kurtarmak için ölen binlerce vatanın gerçek sahibi olan yalnız ve fakir halkıma, kolu kanadı kırık olsa bile demokrasiyi ve cumhuriyeti armağan ettiği için binlerce kez teşekkür etmek gerekir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt