#3 Çağlar Birinci - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#3 Çağlar Birinci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Çağlar Birinci

Hayırlı olsun, güzel transfer. Balta'yı stoperde de kullanabiliriz artık.

A2 takımındaki oyuncuların gönderilmesini de olumlu buluyorum, zira 91-92 jenerasyonunun önü açılmış oldu böylece.

Baltayı stoperi alıp Çagları hoca sol bekte oynatıcak...

Semih te Serdar gibi kiralık gitseydi güzel olurdu

1985 doğumlu oyuncu Denizlispor'dan Galatasaray'a transferi gerçekleşen bir isimdir.Trabzonspor alt yapısından yetişmiş kendisi.

İlk A milli maçına Dünya Kupası Eleme Grubu'nda Belçika'ya karşı sahaya çıkmıştır.

Şöyle başlıyalım Çağlar'ın özelliklerinden bahsetmeye.Zamanında Fatih Tekke'ye muhabirlerden biri sorar:"Alt yapıdan beğendiğiniz bir oyuncu var mı?"

O da "Bir tane vardı ama onu da Denizlispor'a yolladılar"diyerek Çağlar'ı kastetmiştir.

Kafa toplarına çıkma stilini ilginç buluyorum ben şahsen Çağlar'ın öncelikle.Hoş bu rakipler için de kendi takımı içinde tehlike..Bu maç özetinde görüldüğü gibi...

(1.19'dan itibaren)

Zaman zaman stoperde oynayabilen bir isim.Hakan Balta'dan daha hareketli olduğunu söyleyebiliriz.Ancak üzülerek söylemeliyim ki Volkan Yaman'dan fazla bir artısını göremiyorum..

Aşırı adam kaçırıyor,defansif yönü Caner Erkin'den daha zayıf düşünün gerisini.Maalesef kendisini transfer etmek için gönderdiğimiz; Murat Akça,Erhan Şentürk,Semih Kaya ve Serdar Eylik'in bu şekilde gönderilmesi üzücü..

Dediğim gibi çok üstdüzey bir solbek değil,ofansif yönü daha baskın.Ama gel gör ki bu adam bana göre Türkiye'nin en iyi 2-3 solbekinden biri.Bu da Türk futbolundaki solbek krizini ortaya çıkarıyor.

İşin ilginci sadece bizde değil Avrupa'da da yaşanan bir solbek krizi var.Lahm,Evra,A.Cole dışında üst düzey bir solbek söyleyebilirmisiniz mesela?

Her neyse konumuz Çağlar,bana göre Hakan Balta'yı kesebilecek bir oyuncu değildir.Ben oyunzekası üstdüzey bir yabancı transferi beklerdim şahsen o mevkiye.

Bir de ilginç bir tesadüfe rastladım.Galatasaray'ın aldığı solbekler hem küme düşen takımlardan oluyor.Eleştiri amaçlı söylemiyorum bunu gerçekten ilginç bir tesadüf.

Hakan Balta,Volkan Yaman,Orhan Ak ve son olarak Çağlar Birinci hep küme düşen takımlardan Galatasaray'a geldiler.

Parlak konuşmak istiyorum bu transfer hakkında ama zorlanıyorum,ABD-Türkiye milli maçında Çağlar'ı alıcı gözle 1 kez daha izlemiştim ve Amerika'nın attığı 2 golde Çağlar'ın kanadından gelmiş.Donovan orayı resmen otobana çevirmişti.Ben de bu transferde yanılmadığımı anladım görüş bakımından.

Emre Güngör ve Uğur Uçar 1 milyon dolar,Çağlar Birinci 1,5 milyon dolar ve 4 futbolcu ediyor Adnan Sezgin'e göre.İlginç buda.

Herneyse son olarak şunu söylemeliyim;Çağlar Birinci Galatasaray'a hayırlı olsun,İnşallah Hakan Balta eski performansını yakalar da Çağlar da iyi bir yedek olarak katkı sağlar..

Cevap: #3 Çağlar Birinci

hadi be çağlar inş rotasyon için iyi bi alternatif olursun. Seni Denizlispor da iken beğenerek izlerdim. Umarım başarılı olursun

Sol beksiz ülkemizde alınabilecek en iyi adamdı ama ederinden fazlası verildi diye düşünüyorum. Defansif yönünü geliştirirse belki H.Balta'yı keser ama zor.

Bu Rijkaard Çağlar'a ne zaman şans verecek merak ediyorum. 5 dk bile izleyemedim ben bu çocuğu.

Bence 2. Hakan Ünsal olmaya aday bir oyuncu yavaş yavaş takıma alıştırılmalıydı.

Bu Rijkaard Çağlar'a ne zaman şans verecek merak ediyorum. 5 dk bile izleyemedim ben bu çocuğu.

Bence 2. Hakan Ünsal olmaya aday bir oyuncu yavaş yavaş takıma alıştırılmalıydı.

hemen rijkaard a hücüm ... adam neyini oynatiyor caglar simdiye kadar sakatdi önce biraz arastirin ondan sonra eger yeri ise ben rijkaardi anlamiyorum diye laf atin ...

hemen rijkaard a hücüm ... adam neyini oynatiyor caglar simdiye kadar sakatdi önce biraz arastirin ondan sonra eger yeri ise ben rijkaardi anlamiyorum diye laf atin ...

Cumaliciğim bir Semih Tasar, bir de Emre Okan var onlara cevap vermeye tenezzül etme arkadaşım. Birinin burnu akar Rijkaard'a sallar biri kabız olur Neskeens'e sallar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt