#3 Felipe Melo - Sayfa 67 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Brezilya liginin seviyesi bizim PTT 1. Ligle anca denk. Melo orada toplamda 50 kusur maça çıktı. Gelirse doğru düzgün tatil yapmadan gelecek belki de. Ki 34-35 yaşında Onu da göz önüne alin arkadaşlar.

Melo orada toplamda 50 kusur maça çıktı. Gelirse doğru düzgün tatil yapmadan gelecek belki de. Ki 34-35 yaşında Onu da gBrezilya liginin seviyesi bizim PTT 1. Ligle anca denk.öz önüne alin arkadaşlar.

recep-tayyip-erdogan_668856.jpg

Brezilya liginin seviyesi bizim PTT 1. Ligle anca denk. Melo orada toplamda 50 kusur maça çıktı. Gelirse doğru düzgün tatil yapmadan gelecek belki de. Ki 34-35 yaşında Onu da göz önüne alin arkadaşlar.

buna katılmak mümkün değil, brezilya ligi türkiye ligini top diye oynar. türk ligi 650 milyon euro değere sahip üstelik çoğu katar ligine gitme yaşında sönmüş yıldızlardan oluşuyor. brezilya ise 850 milyon euro bir çok genç yıldız ve yıldız adayı barındırıyor.

ingilizlerin bulduğu bir oyun olmasına rağmen dünya genelinde takımlara baktığınızda neredeyse her takımda bir ya da bir kaç brezilyalı var. yani bu adamlar oyuncu ihraç ediyorlar avrupaya. sürekli bir gidiş var. yani sürekli bir gidiş var ise demek ki bu kaliteli yıldızların yarısından fazlası daha önce kendi ülkesinde top oynuyordu. flamengonun 17 yaşındaki santraforu lincoln 5 milyon euro değerinde. sanıyorum ki 18 bilemedin 20 yaşında avrupaya gidecektir. onlar oyuncu ihraç ettiğine göre demek ki kaliteli oyuncularla futbol oynanıyor. biz oyuncu ithal ediyoruz ama bu ithalat da %90 oranında bitmiş isimlerden oluşuyor. üstelik lig değerimiz daha düşük olmasına rağmen oyunculara ödediğimiz para çok daha fazla.

tekrarlıyorum, brezilya serie a türkiye ligini top diye sektirir

buna katılmak mümkün değil, brezilya ligi türkiye ligini top diye oynar. türk ligi 650 milyon euro değere sahip üstelik çoğu katar ligine gitme yaşında sönmüş yıldızlardan oluşuyor. brezilya ise 850 milyon euro bir çok genç yıldız ve yıldız adayı barındırıyor.

ingilizlerin bulduğu bir oyun olmasına rağmen dünya genelinde takımlara baktığınızda neredeyse her takımda bir ya da bir kaç brezilyalı var. yani bu adamlar oyuncu ihraç ediyorlar avrupaya. sürekli bir gidiş var. yani sürekli bir gidiş var ise demek ki bu kaliteli yıldızların yarısından fazlası daha önce kendi ülkesinde top oynuyordu. flamengonun 17 yaşındaki santraforu lincoln 5 milyon euro değerinde. sanıyorum ki 18 bilemedin 20 yaşında avrupaya gidecektir. onlar oyuncu ihraç ettiğine göre demek ki kaliteli oyuncularla futbol oynanıyor. biz oyuncu ithal ediyoruz ama bu ithalat da %90 oranında bitmiş isimlerden oluşuyor. üstelik lig değerimiz daha düşük olmasına rağmen oyunculara ödediğimiz para çok daha fazla.

tekrarlıyorum, brezilya serie a türkiye ligini top diye sektirir
Alakası yok. Brezilya ligi arkadaşın dediği gibi tempo olarak çinle katarla falan kapışır. Futbolcu değerleriyle oyun temposu arasında nasıl bir bağ kurdun anlamadım? Takım boyları 60-70 metreye çıkan, ortasahaların 30 metre karede top oynadığı bir ligten bahsediyoruz. Al bizim selçuk u herhangi bir brezilya takımına koy hiç sırıtmaz emin ol

Böyle net bir yorumda bulunduğuna göre yıllardır Brezilya ligini takip ediyor olman lazım yoksa işkembeden mi sallıyorsun.

sent via GSC

Alakası yok. Brezilya ligi arkadaşın dediği gibi tempo olarak çinle katarla falan kapışır. Futbolcu değerleriyle oyun temposu arasında nasıl bir bağ kurdun anlamadım? Takım boyları 60-70 metreye çıkan, ortasahaların 30 metre karede top oynadığı bir ligten bahsediyoruz. Al bizim selçuk u herhangi bir brezilya takımına koy hiç sırıtmaz emin ol

melo gittiğinden beri palmeirası izliyorum. brezilya ligini izlemediğin belli, selçuk denen eleman brezilya 2. liginde bile kadroya giremez.

bana bi söyleyin ya. hadi sadece güncel hafızanızı zorlamanız için bu seneden sorayım, fenerbahçe-trabzon maçı dışında tempolu bir maç oldu mu bu ligde hiç? oyunculara 3er milyondan kontrat yapılıyor da brezilya liginin temposu beğenilmiyor. adamın biri çıkıp selçuk'u oraya koysak sırıtmaz diyor. e burda da oynuyor işte. ben diyorum ki orada küme düşen takımda bile forma giyemez. tempoyu geçtim kalite yok. katar liginin temposuzluğuna dem vuruluyor, brezilya serie A'sı yerden yere vuruluyor. dışardan biri okusa türkiye ligi, ingiliz premier ligle kapışıyor sanar. yan pas geri pas, geri pas yan pas, kaleciye pas. bekleyerek top oynanıyor türkiyede. katar ligi kadar temposuz ama katar liginden biraz daha kaliteli.

ben türkiye ligi ile brezilya ligini karşılaştıranın aklından şüphe ederim, kusura bakmayın

Brezilya ligi şova yönelik bir lig daha çok, fazla tempolu da değil bu konuda da haklılar.

Kalite farklı bir olay ama.

"Brezilya liginin seviyesi bizim PTT 1. Ligle anca denk. "

şu cümleye yönelik eleştirilerimi doğrulttum, tempo konusunda da tempolu bir lig olduğunu öne sürmedim. türkiye sanki çok mu tempolu argümanını ortaya attım. brezilya ve türkiye lig maçlarını izlediğiniz zaman ne kadar benzer olduğunu görüyorsunuz. ikisi de durarak oynanıyor

Selçuk Brezilya liginde kadroya giremezmiş, nerdeyse her yaz geceleri izin dönemimde maçlarını takip ederim bizim ligler tatildeyken.

Yahu Selçuk Brezilya liginde star olur be. Çoğu takım üst üste üç pas yapmaktan aciz, Selçuk gibi en azından ayağında top tutacak adam çoğu takımın çehresini değiştirir. Brezilya liginde ne teknik ne taktik vardır. Kör dövüşü sonrası bir takım kazanır. maçın ardından da kavgaların çıkması tekmeler tokatların havada uçuşmasi sıradan bir olay değildir. Tempo hak getire, çoğu kaleci topu oyuna Musleradan beter sokar. Topu bir takım doğru düzgün ayağında tutamadığı için takım boyları sürekli uzar ve takımlar bir arada düzgünce oynamaktan acizdir. Bizde hangi takımlar defansif hangi takımlar hücuma yönelik oynar en azından bellidir.

Hakemler desen bizim Fırat, Cüneyt ve Halis yanlarında padişah gibi kalır. Hiçbirinde bir standart yoktur. Bir maçta bileğini kırana sarı kart vermezler, ötekinde formasindan çekti diye kırmızıyi yapıştırırlar. Ceza sahası dışında apaçık pozisyonlara penaltı çalarlar, kalenin içinde dans eden topa kaleye girmedi derler. Brezilya ligi hakemleri burada olsa ülkede infial çıkardı o derece iddialiyim.

Brezilya'nin ülke olarak hali ortada, suç oranları tavana değmiş kimsenin can güvenliği yok, herkes oradan bir şekilde gitmek istiyor. Bizim liglerde hangi futbolcunun Avrupa'ya gitmek gibi bir hayali var? Ülke düzgün, kaos yok, güneş/tatil var. Vergi düşük, şehirler güzel. Avrupa'ya futbolcu göndermiyor diye burası leş denemez gitmek istemiyor çünkü kimse.

Üst Alt