# Maicon Pereira Roque - Sayfa 159 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bonservisi dışında zararı olmadı.O da yönetimin ve teknik ekibin hatasıydı.Devre arasında lisans çıkarmamıştık istese gitmeyip diğer futbolcular gibi maaşını alır oynamazdı.O ara psikolojik sıkıntıda olmasına rağmen kulübü de kendisini de düşünüp gitti bize kazanç sağladı.4,5-5,5 milyon euro kazandık.Yolu açık olsun..

Berbat stoper, iyi ki kurtulduk

Hocamızın yeni oyun sisteminde çaylaklık döneminin kurbanı olduğunu söyleyebiliriz. En başta hocayı yemeye çalışıp sonra baştacı etmesi ise ilginç bir herif olduğunun göstergesi. Şu an bizdeki zamanına göre 3 yaş daha yıllanmış ama büyük ihtimal bir daha gelse çok daha faydalı oynar, oynatılır. Şu an Fener'de Tisserand'ın yaşadığı sıkıntıların tümünü ilk Terim döneminde de Maicon yaşamıştı. Sonları da benzesin diyelim.

Hocamızın yeni oyun sisteminde çaylaklık döneminin kurbanı olduğunu söyleyebiliriz. En başta hocayı yemeye çalışıp sonra baştacı etmesi ise ilginç bir herif olduğunun göstergesi. Şu an bizdeki zamanına göre 3 yaş daha yıllanmış ama büyük ihtimal bir daha gelse çok daha faydalı oynar, oynatılır. Şu an Fener'de Tisserand'ın yaşadığı sıkıntıların tümünü ilk Terim döneminde de Maicon yaşamıştı. Sonları da benzesin diyelim.

Kapanan takimlarda etkili olabilir, ancak bizim gibi hucuma onem veren takimlarda siritir bence.

Bi ara frikik golu atiyordu diye cok ovuluyordu buralarda

Kapanan takimlarda etkili olabilir, ancak bizim gibi hucuma onem veren takimlarda siritir bence.

Bi ara frikik golu atiyordu diye cok ovuluyordu buralarda

Bizdeki dönemi berbattı ama biz de o dönemler pek savunmayı savunma, hücumu hücum gibi yapabilen bir takım değildik açıkcası. Hücum yapmanın tek geçer yolu ilerde fazla adam tutmak zannettiğimiz için takım boyunu çok uzatıp geride Maicon tarzı kağnı adamlarımızı da çok birebir bırakabiliyorduk rakip oyuncularla. Bilhassa geniş oyun alanında pek rakip oyuncuyu karşılayabilecek maharette bir herif değildi. Bugünkü gibi daha kısa mesafe, takım boyuyla ve en önemlisi takım defansıyla çok daha verimli olabileceğini düşünürdüm. Bazen tam uygulanamayan sistem veziri rezil, rezili vezir gösterebilir. Bizim o yarım sistem de Maicon'u biraz rezil duruma düşürmüş gibiydi.

Santosla Lige iyi başlamış.Taraftarları seviyo.Derbi de iyi oynuyo maçın bitmesine bi 6 dk var.1-1 güzel gidiyodu hakem rakibe tartışmalı bir penaltı verdi ama penaltı pozisyonunda hatası yok.Hatta hocaları kameraya döndü bu maçta futbol yok hakem etkisi var gibi bi şey dedi :D Var penaltıyı verdi oyuncu 2 dk sonra kullandı penaltıyı attı golü :D

O meşhur transfer döneminin en kötü iki transferinden biriydi. Tek bir maçını izleyen herhangi bir futbolsever bile adamın bizde yapamayacak kadar 'hantal' olduğunu rahatlıkla anlardı. En başlarda biraz idare ediyor gibi görünürken, bu sözcüğü kullandım diye epey laf edenler olmuştu...

Adam gayet fit, inisiyatif alan ve takım için özveri de gösteren biriydi ama aşırı hantal idi işte. Hele rahmetli Ahmet Çalık ile oynadığı bazı maçlarda hayatımda gördüğüm en kötü GS defans tandemi olduklarını düşünmüştüm...

Sonra; ''Efendim endamına kurban olduğum Tudor müthiş kadro mühendisi; Cenk Ergün=Monchi vs''...Hala da diretenler var (Bir cümle daha yazmıştım, gereksiz polemik olmasın diye sildim sonra)...

Üst Alt