#31 Tina Charles | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#31 Tina Charles

Amerika Birleşik Devletleri’nde New York eyaletine bağlı New York City’de 5 Aralık 1988 günü dünyaya gelen Tina Charles, lise kariyerini Christ The King Lisesi’nde geçirdi.

Son senesinde maç başına 26,5 sayı, 14,8 ribaund, 5,2 blok ortalamaları yakalayan Charles, 2006 yılında Connecticut Üniversitesi’nin burs teklifini kabul etti. Ve ABD basketbolunun en başarılı kolej takımlarının başında gelen Connecticut Huskies için oynamaya başladı. 2000'li yılların henüz ilk yarısında dört defa NCAA şampiyonluğu yaşayan Connecticut Huskies, Tina Charles öncesindeki son iki sezonda Final-Four dahi görememişti.

Connecticut, 2006-07 sezonunda ulusal şampiyonadaki en başarılı sekiz takımı arasında yer aldı. Ancak UCONN standartlarına oranla düşük olan bu performans, bir sezon sonra tekrar Final Four ile geri döndü. Sezon boyunca sadece iki maç kaybeden Huskies, Koç Geno Auriemma yönetiminde devam eden iki yılda maç kaybetmedi. Tina Charles, Maya Moore ve Renee Montgomery önderliğindeki Connecticut Huskies, üst üste 78 galibiyet elde etti. 2009 NCAA Final maçında Louisville karşısında 25 sayı ve 19 ribaund ile takımını şampiyonluğa taşıyan Tina Charles, takip eden sezonda da şampiyonluk yaşayadıktan sonra, 2010 WNBA Draftı’nda Connecticut Sun tarafından bir numarada seçildi.

Henüz Connecticut Huskies için oynuyorken, 2009 yılında, ABD Milli Takımı’na seçilen başarılı oyuncu, WNBA’deki ilk sezonunda toplam 398 ribaund alarak lig tarihinin bu alandaki en iyi performansını yakaladı. Maç başına 11,7 ribaund ile sezonu tamamlayan Tina Charles, Cheryl Ford’un 2006 senesindeki 363 ribaundluk rekorunu da geçmiş oldu. Normal sezonda 22 defa double-double yaparak bu alanda da tüm zamanların en iyi derecesini elde eden ABD’li pivot, ilk sezonunu maç başına 15,5 sayı, 11,7 ribaund ve 1,7 blok ortalamalarıyla tamamladığı WNBA’de Yılın Çaylağı Ödülü’ne layık görüldü.

Avrupa’daki tek sezonunu Rusya’nın Nadezhda takımında geçiren Charles, EuroLeague’de maç başına 19,0 sayı ve 12,3 ribaund ortalamaları yakaladı. Uzun forvet ve pivot pozisyonlarında oynayabilen 1.93 metre boyundaki ABD’li sporcu, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olan ABD Milli Takımı’nın da kadrosunda yer alıyordu.

Twitter hesabı: Twitter

WNBA profili: WNBA.com: Tina Charles Playerfile

Cevap: #31 Tina Charles

Tina charlesı iyice araştırdım ve fowlestan bile daha iyi olduğunu rahatlıkla söylerim.Çaylak sezonu olmasına rağmen wnbade 1 sezonda en çok ribaunt alma rekorunu kırmış(363 olan rekoru 398 e çıkarmış).Euroleague ortalamalarıda fowlestan iyi.Dünyanın en dominant 2 pota altı oyuncusuna sahip olduk böylece

Ayrıca 1 sezonda en çok double double yapma rekorunuda kırmış 22 ile.Biraz daha olgunlaşınca bu rekorlarını dahada geliştirecektir

Tina charlesı iyice araştırdım ve fowlestan bile daha iyi olduğunu rahatlıkla söylerim.Çaylak sezonu olmasına rağmen wnbade 1 sezonda en çok ribaunt alma rekorunu kırmış(363 olan rekoru 398 e çıkarmış).Euroleague ortalamalarıda fowlestan iyi.Dünyanın en dominant 2 pota altı oyuncusuna sahip olduk böylece

Fowles'ın sayı ortalaması, blok ortalaması çok daha iyi.

Fowles'ın şut yüzdesi %58.2, Tina Charles'ın %48,7

Verimlilik Fowles 1., Tina 5.

Euroleague ortalamasına da aldanma, orada Becky Hammon gibi bir guard ile, Verameyenka gibi bir uzunla oynadı.

Fowles'ın sayı ortalaması, blok ortalaması çok daha iyi.

Fowles'ın şut yüzdesi %58.2, Tina Charles'ın %48,7

Verimlilik Fowles 1., Tina 5.

Euroleague ortalamasına da aldanma, orada Becky Hammon gibi bir guard ile, Verameyenka gibi bir uzunla oynadı.

Benim anladığım fowles daha skorer tina daha iyi ribauntçu.Tartışmaya gerek yok ikiside bizde nasıl olsa.Ama tinanın çaylak yılı fowlesın çaylak yılından daha iyi

Galatasarayımıza çok yararlı olacağına eminim. özellikle Fowles ve Tina beraber harika olacak bu iştee.

Bize bir PG sart.

Augustus,Charles,Fowles,Tamika,Torrens cok güzelde bunlarin ayarinda birde PG lazim.

Benim anladığım fowles daha skorer tina daha iyi ribauntçu.Tartışmaya gerek yok ikiside bizde nasıl olsa.Ama tinanın çaylak yılı fowlesın çaylak yılından daha iyi

Yine katılmayacağım Fowles ilk geldiği sezon da şu andaki Tina'dan iyiydi. Zaten Fowles çok daha atletik bir oyuncu bu yüzden kendini geliştirmeye daha elverişliydi. İstatistikler aldatıcı olur ben Tina'yı da defalarca seyrettim, Fowles her anlmda daha iyi.

Neyse dünyanın en iyi 4 uzunundan 2'si bizde.

Tina Charles Vs Sylvia Fowles :eek:

14145.png

Guard farkı var Euroleague'de, ayrıca istatistikler önemli değil zaten mesela Fowles'ın geçen sene Euroleague'te istatistikleri daha düşüktü ama çok daha etkiliydi. Bir de uzun farkı var tabi bizim de Verameyenka gibi bir oyuncumuz olsa Fowles'a çifter çifter savunama yapamazlardı..

Ne olursa olsun kimse bana Fowles varken Tina Charles'ı almayı açıklayamaz, hadl Candace Parker ya da Lauren Jakson gibi farklı özellikleri olan oyuncu alsalar anlarım ama 2 tane aynı tip oyuncu için 2 kıta dışı hakkını kullanmak sadece aptallıktır.

fowlesın geç gelme ihtimali artık bu transferle ihtimallikten çıkmış oldu..iki kıta dısını aynı bolgeden olması bilmiyorum..diğer transferlere bağlı..beklemedeyiz..

Ne olursa olsun kimse bana Fowles varken Tina Charles'ı almayı açıklayamaz, hadl Candace Parker ya da Lauren Jakson gibi farklı özellikleri olan oyuncu alsalar anlarım ama 2 tane aynı tip oyuncu için 2 kıta dışı hakkını kullanmak sadece aptallıktır.

Ya da çok paramız var 1 ay kullanmak için Tina'yı aldık :eek:

Öyle bir şey olsa 2 yıllık imzalamzdı, alt tarafı 1 ay dinlenecek büyütecek bir şey yok.

Connecticut Sun’ın süper yıldızı Tina Charles ise takımının Washington Mystics’i 89-73 yendiği karşılaşmada 18 sayı ve 6 ribaund ile galibiyette önemli bir rol oynadı.

Üst Alt