#34 Okan Kocuk - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#34 Okan Kocuk

Muslera dan kaleyi alacağına inandiğim bir kaleci,;ayağı da oyun kurmada çok iyi, üzerine düşulürse çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.Başarilar.

Muslera dan kaleyi alacağına inandiğim bir kaleci,;ayağı da oyun kurmada çok iyi, üzerine düşulürse çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.Başarilar.
Kendisi bile inanmaz buna. Zaten sıramı bekleyeceğim diye bir laf etti yadırgadım. Kendisini direkt yedek olarak görüyorsa bişey olmaz bundan da. Musleradan kaleyi devralacağım bunun için elimden gelen herşeyi yapacağım demeliydi. Yapmayacak olsa bile hedefini sıra beklemek değil de kaleye geçmek olarak koymalı. Aksi halde naparsam yapayım Muslera oynayacak kafasına girerse bir gram ilerlemez. Musleraya artık forma almanın eskisi kadar kolay olmayacağını hissettirmeli. Savaşmalı. Bunu yaparsa hem kendi hem Muslera hem de takım kazanır.

D__21b5XoAIXq3P

Artık Çipe'yi bir yere kiralayıp Okan'ı kesin şekilde 2. kaleci yapmak lazım. Bir tarafta ilk maçlarına iyi başlayıp maç eksikliği nedeniyle sürekli hatalar yaparak dibi gören İsmail, diğer tarafta Muhammet'in birkaç maçı hariç bir Süper Lig takımıyla neredeyse tulum çıkarmış ve ligin belki en kötü kadrosundan sivrilmeyi başarmış ender oyunculardan Okan var. Okan, İsmail'in arkasına düşer, Türkiye Kupası'nda bile direkt kaleci olamazsa 1 yıl sonra elimizde 2 tane Okan Kocuk olur. Kalecinin maç düzeni kadar insani özgüvene de ihtiyacı var. İsmail'in 1 yıl içindeki geceyle gündüz gibi düşüşü o özgüvenin futbolculuk kariyerindeki en önemli eksiklerden biri olduğunun ispatı gibi. 1 yıl sürekli forma giyebileceği bir takıma yollanıp o özgüven aşılaması tekrar sağlanmalı. Okan yaşı İsmail'den ufak olmasına rağmen hem maç istatistiği, hem de Bursa gibi keşmekeşte düzenli forma giymesiyle özgüven konusunda şu an İsmail'in 2 gömlek üstünde. Hemen Muslera'nın arkasına gözü kapalı yazılacak isim olması kararlaştırılmalı. 3. kaleci için de Batuhan yazılır listeye.

ismaile o kadar laf edildi de bence uzaktan yedigi gol kalecilik bakimindan mactaki en buyuk fail idi. ismailin topla cikmasini saymazsak o direkt barzoluk

ismaile o kadar laf edildi de bence uzaktan yedigi gol kalecilik bakimindan mactaki en buyuk fail idi. ismailin topla cikmasini saymazsak o direkt barzoluk

3.golde de önce çıkmaya karar verip sonra vazgeçiyor.Gerçi Ahmed'in yetişeceğini düşünüp vazgeçmiş olabilir.Neyse 2 maçta 7 gol yedik.Leipzig maçındaki 3. gol dışındaki diğer 6 golü Muslera da yerdi diye düşünüyorum.Takımdaki savunma oyuncuları savunmacı değil karşılama görevlisi gibi.Her geçeni buyur ediyorlar ihale de kalecilere kalıyor.

Leipzig maçına eldekilerin en iyisiyle başlamıştık.İlk yarı 1-0 bitti.Gayet iyi oynuyorduk eldeki kadroya göre.Kadro şu:

İsmail
Mariano Ahmet Marcao Nagatomo
Selçuk Donk
Adem Jimmy Babel
Mitroglou
2.yarı Selçuk'un yerine Yunus'u alıp ortada oynatınca savunma falan kalmadı takımda.Augsburg maçında da Donk-Jimmy orta sahasıyla başladık.Bu tur bir kadro yapısıyla her kaleci leğen olur.Takım da kalecilere biraz destek olmalı.

Sezon içinde izlediğim maçlarında dikkatimi çekmişti; tek hamlede elinde eritip sahip olabileceği çoğu topu kaleye açılı olacak şekilde ters tarafa tokatladığına sıkça denk geldiğimi hatırlıyorum. İlle topu tutma uğruna daha fazla risk alsın demiyorum ama bu yönünü sanki biraz geliştirmesi gerekiyor?..

Altay' ın durumu farklı, tutmaya çalışıp sektiriyor; Okan ise bilinçli yapıyor...

Sadece ön kanaat olarak söylüyorum; kesin kanaat için henüz çok erken. Umarım yıllar sonra -artık- güven veren bir yedek kalecimiz olacak...

Üst Alt