4. Kez En İyi Başlangıç


7yvDPN.png


Galatasaray, Konya'da elde ettiği skorla birlikte 2017-2018 İlhan Cavcav Sezonu'nda ilk 8 maçtaki 7. galibiyetini aldı. Sadece 4. haftada Antalyaspor ile deplasmanda berabere kalan Galatasaray sırasıyla Kayseri, Osmanlı, Sivas, Kasımpaşa, Bursa, Karabük ve son olarak Konya maçlarından 3 puan çıkardı.

Galatasaray bu sezon elde ettiği 7 galibiyet, 1 beraberlik performansını 3 puanlı dönemde daha önce 3 kez yaşamıştı.

Bunlardan ilki 30 sezon önce, 3 puan sisteminin ilk kez uygulandığı 1987-88 futbol yılıydı. Galatasaray o sezon ilk 8 haftada Eskişehir, Sakarya, Rize, Zonguldak, Bursa, Ankaragücü, Trabzon'u mağlup etmiş Sarıyer ile berabere kalmıştı. Takımımızın serisinin bozulduğu karşılaşma ise 1-1 sona eren Fenerbahçe derbisi olmuştu.

2001-2002 sezonuna Gaziantep beraberliği ile başlayan Lucescu'lu Galatasaray, sonraki 7 haftada Denizli, Rize, Antalya, Malatya, Fenerbahçe, Gençlerbirliği ve Göztepe'yi mağlup etmiş galibiyet serisi deplasmanda Beşiktaş'a karşı sona ermişti.

Eric Gerets'in çalıştırdığı 2005-2006 sezonunun Galatasaray'ı ise ilk 3 hafta Konya, Ankaragücü, Malatya'yı yenmiş sonrasında Gaziantep ile deplasmanda berabere kalmıştı. Sivas, Manisa, Samsun, Trabzon galibiyetlerini 9. haftada Kayseri Erciyes galibiyeti ve 10. haftada Denizli beraberliği izlemişti.


GSCimbom Portal
 
Son düzenleme:
Üst Alt