Serdar Aziz - Sayfa 163 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdar Aziz

Sahada Akhisarın oyuncusu diye bi kavram mı var bu nasıl mantık ?

Galatasarayın oyuncusu penaltı kaçırdı diye Akhisarın futbolcu hayli hayli kaçırır diye kaleyi boş bıraksaydık o zaman ?

Sen rakibini kaçırmadığın sürece o küçümsediğin akhisar futbolcusu olur. Pas gelecek bölgede salak gibi uyursan alırsın böle içeri

Ya abartıyorsun işte güzel organizasyondu bunun üstünden adam eleştirmek yanlış. Defansın hatası olmadan yenilen gol 40 metreden atılan goldür senin zihniyetince yenilen her gol sonrası şu şöyle yapsaydı bu böyle olsaydı demek gerekir illa birilerinin ya duruşu yanlış olur adamını kaçırır birşey olacak ki gol olsun..
Ben hatası yok anlamında demiyorum ama böyle bir pozisyon üzerinden gömmek doğru değil

Stoperi Serdar Aziz olan takım favori olarak çıktığı hiç bir deplasmanda rahat olamaz net olarak söylüyorum. Canlı gözle daha net gördüm bugün. Tek başına takım boyunun ırzına geçtiği yetmediği gibi biz hücumda iken uyuyor. Bunun tarafından Manuya atılan topları sayısını unuttum. Dünkü çocuk Ozan bile daha aktif biz hücumda iken devre arası taliplisi varsa yol verilmeli

Dün bence takım olarak kötüydü herkes maçın ilk dakikalarında Emre bişeyler yaptı hücumda aktifti sonra maçın sonlarında Onyekuru tek başına bişeyler yapmaya çalıştı geri dakikalarda bu ikili de yoktu sahada yani hemen herkes bu 3-0 'lık mağlubiyette suçlu benim gözümde

hı tutup bunu tamamen Serdar 'ın oynadığı deplasman maçlarında rahat olamaz diye direk Serdar 'ın üstüne yıkmaya gerek yok. Geçen sene Serdar 'ın oynamadığı 4 deplasman maçının tamamını kaybetmişiz onun oynadığı sadece 2 deplasman maçını kaybetmişiz ona bakarsak direk Serdar deplasmanda oynamazsa yeniliyoruz diye bir mantık çıkmayacağı gibi tüm deplasman sıkıntımızı da Serdar 'ın üstüne yıkamayız bence ...

Serdar bu yani adam kariyerinin kaçıncı senesini oynuyor hayatımızda ilk defa Serdar 'ı izlemiş gibi yapmayalım. Serdar çok iyi mücadele eder sahada varlığını hissettirir, yerinde müdahaleleri vardır yeri geldiğinde çıkıp rakiple göğüs göğse boğuşur maç başına 6 hava topu kazanma ve %72 ikili mücadele kazanma oranıyla oynuyor. Takımın tek forveti Eren maç başına 0.5 isabetli şut ile oynarken takımın stoperi Serdar maç başına 1.3 isabetli şut ile oynuyor

Benim dün tek gol beklentim acaba duran top filan olur da Serdar yine gol atar mı diye bekliyordum. Serdar bunları yapar çok da iyi yapar ama Serdar 'ın elit bir stoper olamamış olmasının sebebi yaptığı sakarlıklar yaşadığı sürekli sakatlıklar ve dediğimiz gibi takım hücum ederken Serdar 'ın arka tarafta bazen uyuması

Ne yapalım Serdar böyle birisi zaten bunu hepimiz bilerek kabul ederek izliyoruz bu adamı. Tutup da hayatında ilk defa sakarlık yapmış gibi eleştiri yapmakla bu durum değişmeyecek ...

Çok daha kötü oynayan topçular varkeen tek Serdari gömmek dogru degildir. Garry ve Badouyla beraber en çok kredisi olan oyunculardan biridir su an.

Bok gibiydi Maicon’dan iyi falan degil Ozan ise ikisinden de iyi gibi

Devre arasi Maicon’u paketleyip iki stoper almaliyiz bir santrafor alsak da olur

Maddeler halinde sıralayalım:
1) Serdar Aziz top Manu'ya geldiğinde takibi doğru hatta mesafesi de doğru şekilde konumlanıyor bu şekilde rakibin sağı solu önü dolu olduğu için arkaya oynatmak zorunda kalıyor ama işte asıl futbolcu bilgisi olmamasının sıkıntısı burada başlıyor.

2) Manu pası verdikten sonra Serdar Aziz alanını boşaltıp takibe devam ediyor(Burada takip etmeyip alanını boşaltmaması gerekirdi) Mariano ve Nagatomo'nun da ağır hareketleriyle ofsayt'ı bozması da gerçekten harika bir organizasyon diyebiliriz.

3) Zaten en büyük sıkıntı da buradan başlıyor Manu'nun arkasındayken Ozan Kabak'ın markaj yaptığı adama rakip topu atınca Serdar Aziz'de etrafına bakmadan o adama doğru koşup alanı boşaltıyor eğer ki Serdar Aziz alanını boşaltmayıp ve topa koşmasa muhtemelen Ozan Kabak o topu taca veya kornere çıkaracaktı.

421412515.jpg

Tıpkı geçen sene ki Alanyaspor deplasmanında yaptırdığı penaltı gibi rakibe karşı ağır ve mesafeli kalıp Muslera'yı zor durumda bırakıyor.
21412451515.jpg

Alanyaspor - Galatasaray gene Serdar Aziz'in rakipten çok önde olmasına rağmen yetişemeyip üstüne rakibe dengesiz bir hareket yapmasıyla maç 2-2'ye gelmişti şampiyonluğun dönüm noktası olabilecek kadar önemli pozisyon da yaptığı hataya bakalım:
1241241251.jpg

İyi performans sergiledi. Aslında çok güçlü bir herif ve kimseye kolay ezilmiyor ama bazen çok gereksiz fauller yapıyor. Bunu aşabilse güzel olur ama bu yaştan sonra değişmesi zor.

Porto maçında Ndiaye 'de olmayacağına göre Serdar 'a çok iş düşüyor. Takımın agresifliğini sertliğini tek başına üstlenecek

İnşallah kariyer maçlarından birisini oynar Serdar inşallah sapasağlam döneriz Porto deplasmanından ...

Üst Alt