4 Yıl Boyunca Milli Maçlar TRT 1'de! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

4 Yıl Boyunca Milli Maçlar TRT 1'de!

Siyasetle ne alakasi var illa siyasete suruklemek zorunda degilsin ama 'gorev' demek yanlis olur cunku ben ilk defa goruyorum bunu bir gorev olarak degerlendiren. Bana bir yasa goster beni ikna edersin.
Devletin yayini sana futbol izletmek zorunda degil, bu bir devletin sorumlulugu degil.
Ister AKP olsun ister CHP ben pek fazla bakmam
kardeş sen görev sözcüğüne takıldın ordan gidiyosun illa yasa olması gerekmiyor,senin yaşadığın yerdeki gibi insanlar gibi herşeyi kolay,rahat elde edemiyolar izledikleri bir milli takım var onuda bir zahmet yayınlasınlar, yurtdışında yaşayan herkes üstüne alınmasın ama sana göre hava hoş euro 15 tl olsa bile farketmez insanların 2 kuruşluk zevki var onuda zehir etmesinler,kusura bakma senin gibi teknik kelimeler seçip konuşamam ama durum bu herşey kanun,yasa çerçevesinde ilerlemiyor,sen görev kelimesinden yakaladın ve konuyu nereye getirdin benim anlatmak istediğim başka şey sana iyi geceler istersen teknik bilgilerini burdaki arkadaşlar için paylaşabilirsin,son olarak yaşın benden büyükse üslubumda yanlış olan bir durum varsa kusura bakma...

Izlemeyeceğim için pek umrumda değil.

sent via GSC

Sana yurt disinda yasadigin icin bir soru sormak istiyorum . Ornegin almanyada milli maclarin yayini devlet televizyonundan ve sifresiz mi (yani ucretsiz mi?)

Ikincisi alman futbol federasyonunun milli mac yayin haklari ile ilgisi var mi ? Varsa nedir ?

Bizde garip bir algi var . Oncelikle trt vergisi ve bandrolu gibi sacmaliklari yanlis buluyorum , zorla hizmet gibi bir sey . Devletin televizyonu olmaz veya olacaksa da parali olmaz . Decoder satmiyor belki ama halktan para topluyor trt , asiri yanlis ..

Fakat trt nin veya hic bir kurulusun da mac yayini satin almak ve ucretsiz (veya ucretli) sunmak gibi bir gorevi yoktur

Reklamlardan , sponsorlardan eger maclari satin alip yayinlamak kendisine bir gelir getiriyorsa o zaman bu ise girer .. mesela sadece bizde degil , burnley - basaksehir macini , uefa avrupa ligi maciydi , bir ingiliz kanali da vermedi .. neden ? Demek ki fizibl bulmadilar

Hele federasyonun yayinla ilgisi varmis gibi suclanmasi asiri komik . Adamlari yabanci limiti ile , milli takimin basarisizligi ile sucla ama yayin ile ne ilgisi var ? Uefa nin sattigi yayinlari avrupada hangi ulke federasyonu satin aliyormus ornegi var mi ?

Yayinciya da kimse zor kosamaz . Sampiyonlar ligi de yayinlanmayabilir , kimse bu ise girmeyebilir

Ama girmeme sebebi de kusura bakmayin , bizim halkimizin hala "mac da parali mi olur ..." zihniyetidir .. sanki alan kurum bunu bedavaya aliyor da amme hizmeti yapacak gibi dusunuyorsunuz

2018 yilindayiz, o ucuk milyon eurolar kuluplere aktariliyorsa , bunun kaynagi seyircilerdir , onlarin harcadigi parayla kanallar kazaniyor , kanallar uefaya para aktariyor , o para da kuluplere gidiyor

Sen turk vatandasi olarak ben para vermem dersen , senin de yayincin da olmaz , yayinci olmazsa da marketpoolun olmaz , ayakbasti parasi ile idare edersin

Görev diyorsun ne olarak algilayayim? Devlet yayini sana futbol izletmek zorunda degil, boyle bir kural yok.
Evet bizde vergi veriyoruz devlet yayinina da izlemek zorunda degilsin. Devletin hastaneleride kullanmak zorundada degilsin ki onlarada para veriyorsun. Mantigini anlamiyorum yani, nerden cikariyorsun gorev oldugunu?
Evet dogru tahmin de state administration benden sorulur

görevi tabi lan her ay elektrik faturasından cukkalıyorlar trt payını o zaman beni tatmin edecek yayınlarıyla... devlet kanalı değil zaten hükümet kanalı

Sana yurt disinda yasadigin icin bir soru sormak istiyorum . Ornegin almanyada milli maclarin yayini devlet televizyonundan ve sifresiz mi (yani ucretsiz mi?)

Ikincisi alman futbol federasyonunun milli mac yayin haklari ile ilgisi var mi ? Varsa nedir ?

Bizde garip bir algi var . Oncelikle trt vergisi ve bandrolu gibi sacmaliklari yanlis buluyorum , zorla hizmet gibi bir sey . Devletin televizyonu olmaz veya olacaksa da parali olmaz . Decoder satmiyor belki ama halktan para topluyor trt , asiri yanlis ..

Fakat trt nin veya hic bir kurulusun da mac yayini satin almak ve ucretsiz (veya ucretli) sunmak gibi bir gorevi yoktur

Reklamlardan , sponsorlardan eger maclari satin alip yayinlamak kendisine bir gelir getiriyorsa o zaman bu ise girer .. mesela sadece bizde degil , burnley - basaksehir macini , uefa avrupa ligi maciydi , bir ingiliz kanali da vermedi .. neden ? Demek ki fizibl bulmadilar

Hele federasyonun yayinla ilgisi varmis gibi suclanmasi asiri komik . Adamlari yabanci limiti ile , milli takimin basarisizligi ile sucla ama yayin ile ne ilgisi var ? Uefa nin sattigi yayinlari avrupada hangi ulke federasyonu satin aliyormus ornegi var mi ?

Yayinciya da kimse zor kosamaz . Sampiyonlar ligi de yayinlanmayabilir , kimse bu ise girmeyebilir

Ama girmeme sebebi de kusura bakmayin , bizim halkimizin hala "mac da parali mi olur ..." zihniyetidir .. sanki alan kurum bunu bedavaya aliyor da amme hizmeti yapacak gibi dusunuyorsunuz

2018 yilindayiz, o ucuk milyon eurolar kuluplere aktariliyorsa , bunun kaynagi seyircilerdir , onlarin harcadigi parayla kanallar kazaniyor , kanallar uefaya para aktariyor , o para da kuluplere gidiyor

Sen turk vatandasi olarak ben para vermem dersen , senin de yayincin da olmaz , yayinci olmazsa da marketpoolun olmaz , ayakbasti parasi ile idare edersin

Bütün milli maçlar şifresiz. Hazırlık maçları dahi hepsini şifresiz yayınlıyorlar.

Ikinci soruna cevap veremem çünkü bilmiyorum hiç bir bilgim yok.

sent via GSC

Tepki daha çok "yerli ve milli" hamaseti yapılıp Milli Takımın maçını dahi veremiyor olmaları bence. Vermeyebilirler de benim açımdan sorun değil. Gider yabancı bir yayından izlerim. Ancak bunu bir lütuf gibi sunmaları sinir bozucu. Devletin kanalı, milletin parasıyla işleyen bir kanal sonuç itibariyle.

aynen devlet kanalar 4 milyar euro filan arti yapiyor her sene, birak yayinlasinlar (eskiden sali ve carsamba clde yayinliyordu kanal, artik tek bir gününü yayinliyorlar adiler)
Sanırım bu sezondan itibaren CL maçları hiç yok şifresiz.

Ben aylık 10€ ya DAZN yapacağım. Premier League, CL, La Liga falan da var içinde. Oh mis gibi.

sent via GSC

Üst Alt