#43 Ozan Muhammed Kabak - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yukarıda Allah var hiç üzülmedim. 60 küsur yaşında adam sana ihtiyacım var, kontratını uzat biz de mağdur olmayalım diye rica etti, uyanık menajeriyle bir olup yangından mal kaçırır gibi gittiler. Yönetiminlerin enayiliği olabilir ama sen 18 yaşında bir çocuksun, insan kendini yoktan var eden kurumlara karşı hiç yoktan biraz da olsa vefalı olmalı. Bir sene daha kalıp ŞL oynasan seneye belki direkt Bayern'e giderdin. Şimdi pazarlayın durun kendinizi Bundesliga'da kalacağım diye. Gidişi, gelişmesi aynı Tuncay-Middlesbrough gibi oldu, ne diyelim sonunuz benzemesin.

Aynısını düşünüyorum. Ne oldu gittin kaçarcasına küme düştün. Menajerin aklına uyup kariyerine zarar verdin belki de.

Altyapı oyuncularında kulübe aidiyet sıfır. Ne kadar fenerli besiktasli varsa gelmiş.

Yukarıda Allah var hiç üzülmedim. 60 küsur yaşında adam sana ihtiyacım var, kontratını uzat biz de mağdur olmayalım diye rica etti, uyanık menajeriyle bir olup yangından mal kaçırır gibi gittiler. Yönetiminlerin enayiliği olabilir ama sen 18 yaşında bir çocuksun, insan kendini yoktan var eden kurumlara karşı hiç yoktan biraz da olsa vefalı olmalı. Bir sene daha kalıp ŞL oynasan seneye belki direkt Bayern'e giderdin. Şimdi pazarlayın durun kendinizi Bundesliga'da kalacağım diye. Gidişi, gelişmesi aynı Tuncay-Middlesbrough gibi oldu, ne diyelim sonunuz benzemesin.
Bize 11 milyon kazandırdı çocuk. Kaçıp gitme, hainlik ya da vefasızlık gibi bir durum söz konusu değil bence. Yerini de doldurduk 2 sağlam stoperle. Herkes için daha iyisi oldu Stutgart yerine daha iyi takım olabilirdi ama önemli olan kendini göstermesi orada. Bundesliga'da kalacaktır diye düşünüyorum..

Hatta tam aksine o berbat ötesi durumda olan takimda hep acik ara en göze batan adamdi geldiginden beri.

Stuttgart düsmez diyordum da en önemli iki macta böyle mal mal top oynarsan degil ikinci lige ücüncüye bile düsersin.
Böyle yönetilmeye devam ettikleri sürece her şey olabilir. Ozan BVB için iyi bir seçenek olur çünkü Dortmund'un stoperler sakatlanmaya meyilli.

Yallah 2.lige muhtemelen bunu alırlar ama düşmelerine sevindim ne yalan söyleyeyim..
Ozana da geçmiş olsun koca kafalı müzmin sakata çarpışmış

Bize 11 milyon kazandırdı çocuk. Kaçıp gitme, hainlik ya da vefasızlık gibi bir durum söz konusu değil bence. Yerini de doldurduk 2 sağlam stoperle. Herkes için daha iyisi oldu Stutgart yerine daha iyi takım olabilirdi ama önemli olan kendini göstermesi orada. Bundesliga'da kalacaktır diye düşünüyorum..

11 milyon çerez parası bu devirde. Daha hayatında ŞL oynanamamış, Fener'de bile rotasyonda geçinen Elmas'a 15 yazıyorlar. Ki verilir yani, sonuçta günün futbolu potansiyelden dönüyor. Ozan, Elmas'tan farklı olarak bu sene değil, 2-3 senedir kendi jenerasyonunun en değerli adamlarından gösteriliyordu. Evet, kontratı 3 yıllık yapmak da yönetimlerin aptallığıdır ama ne olursa olsun devre arasında yok yere arıza çıkıp kulübü bedavaya gitmekle tehdit etmek boyundan büyük işe kalkışmaktır. Ozan kalsaydı Luyindama'yı almazdık, o para yine dengelenirdi. Ayrıca dünya futbolu da eskisi kadar kapalı değil. Nijerya'nın 19 yaşında stoperini biz bile Türkiye'den takip ediyoruz işte. Ozan da ŞL'de parladı, bu yıl kalsa seneye yine ŞL oynar hem kendi daha iyi takıma gider, hem Galatasaray daha iyi para kazanırdı. Aziz'in Tuncay'a dediği gibi ''bana gelip Avrupa'ya gideceğim diyince ben de Manchester United zannettim'' durumu oldu. Galatasaray'ı bırakıp sanki Avrupa'ya son çıkışı gibi 18 yaşında Stuttgart'a koşa koşa gitmek her türlü saçma bir harekettir. Galatasaray'ı üzmeyelimlerden kaça kaça Avrupa'ya giden dünkü çocuklara kalmamız beni üzüyor açıkcası.

Kişisel gelişimi açısından yine de Ozan' ın hayrına oldu bu transfer bence. Burada kalsa çok da bir şey katamayacaktı belki. Zor şartlarda gayet güzel ispatladı kendisini. Çoğu kişi eleştirirken en büyük övgüleri ben yapmışımdır, her yönüyle çok çok beğeniyorum. Allah yolunu bahtını açık etsin...

Yeni stoper tandeminden verim alamasak ve şampiyonluğu kaçırmış olsak, ''Acaba Ozan gitmeseydi (Hatta Serdar da kalsaydı) şampiyon olur muyduk?'' düşüncesi hasıl olurdu ister istemez; şükür ki özellikle Marcao tam bir defans virtüözü çıktı, şampiyonluk da geldi. Artık oralara takılmayalım, derim...

Ben de sözleşme uzatma teklifini kabul etmesini isterdim ama bir sporcunun kariyer planlamasına saygı göstermek gerekiyor. İyi de para kazandırarak gitti, tam lazım olan zamanda. Haksızlık etmeyelim çocuğa...

Üst Alt