#43 Ozan Muhammed Kabak - Sayfa 113 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ozani gecen 6 numara olarak denemislerdi ve iyi oynamamisti (6 yemislerdi). En iyi maclarini bence 3 stoperli defansta yapti VFB de. Eskiden Bayernin Lucio gibi her mac topla en az 1 kere hücuma cikiyordu.

VFB hayatta kiralik yollamaz. Gecen düstüklerindeki gibi, para eden oyuncular satarlar. Ozan icin 15 milyon zaten simdiki fiyatlara bakarsak fazla degil. Baya isteyeni olur.

Ozan´dan aslinda klas bir orta saha olur.
Bence doğru oyuncu profili ile oynarsan kaç defansla oynamışsın, kaç tane hücumcu kullanmışsın bunların çok önemi kalmıyor yeter ki üzerine çalışılmış doğru bir oyun planın ve bunu sahaya dökebilecek doğru oyuncuların olsun

Mesela senelerdir en çok sıkıntı çektiğimiz defanstan oyun kurulumunda Luyindama merkezde geride kalıp Marcao ve Ozan sağlı sollu bu işi yapsalar ?

Orta sahada Fernando'nun yanına Nakamba gibi ciğersiz diyebileceğimiz temposu çok yukarıda tabiri caiz ise STSL'nin Kante'si olabilecek bir oyuncu

Beklerde Linnes ve Jetro gibi o çizgiyi kullanacak sürekli gidip gelebilecek özelllikle işin hücum yanında takımı sırtlayacak 2 kanat/bek oyuncusu

İleride gerçekten futbolu bilen bu işi kaliteleri ile yapan Babel&Feghouli ikilisi

Tabi birde bu takımı önde tutacak genelde sırtı dönük oynayacak hücum pres yapabilecek fizik olarak sağlam bir forvet gerekiyor

Muslera
Ozan-Luyindama-Marcao
Linnes-Fernando-Nakamba-Jetro
Feghouli-
Transfer-Babel
İş yapmaz mıydı böyle bir takım reis ?

Ozan kiralık
Babel bonservissiz
Jetro için E. Frankfurt uçuk bonservis talep etmez diye düşünüyorum
İşte ciddi para harcamamız gereken Nakamba ve Forvet transferleri onu da Belhanda&Diagne gibi adamların satışı ile finanse edebiliriz

Kusura bakma böyle biraz transfer önerisi gibi oldu ama ben böyle bir takımı en azından oyun planı belli olan, galibiyet için neyi iyi yapması gerektiğini bilen Galatasaray'ı izlemek isterdim

Bence doğru oyuncu profili ile oynarsan kaç defansla oynamışsın, kaç tane hücumcu kullanmışsın bunların çok önemi kalmıyor yeter ki üzerine çalışılmış doğru bir oyun planın ve bunu sahaya dökebilecek doğru oyuncuların olsun

Mesela senelerdir en çok sıkıntı çektiğimiz defanstan oyun kurulumunda Luyindama merkezde geride kalıp Marcao ve Ozan sağlı sollu bu işi yapsalar ?

Orta sahada Fernando'nun yanına Nakamba gibi ciğersiz diyebileceğimiz temposu çok yukarıda tabiri caiz ise STSL'nin Kante'si olabilecek bir oyuncu

Beklerde Linnes ve Jetro gibi o çizgiyi kullanacak sürekli gidip gelebilecek özelllikle işin hücum yanında takımı sırtlayacak 2 kanat/bek oyuncusu

İleride gerçekten futbolu bilen bu işi kaliteleri ile yapan Babel&Feghouli ikilisi

Tabi birde bu takımı önde tutacak genelde sırtı dönük oynayacak hücum pres yapabilecek fizik olarak sağlam bir forvet gerekiyor

Muslera
Ozan-Luyindama-Marcao
Linnes-Fernando-Nakamba-Jetro
Feghouli-
Transfer-Babel
İş yapmaz mıydı böyle bir takım reis ?

Ozan kiralık
Babel bonservissiz
Jetro için E. Frankfurt uçuk bonservis talep etmez diye düşünüyorum
İşte ciddi para harcamamız gereken Nakamba ve Forvet transferleri onu da Belhanda&Diagne gibi adamların satışı ile finanse edebiliriz

Kusura bakma böyle biraz transfer önerisi gibi oldu ama ben böyle bir takımı en azından oyun planı belli olan, galibiyet için neyi iyi yapması gerektiğini bilen Galatasaray'ı izlemek isterdim

Ben 3 stoper kullanma olayindan cok hoslanmiyorum üstat. Elbette futbolda üc stoper ile basarili olunmaz olayi yok. Senin dizdigin kadroda mesela Ozan´i oynatirdim, yada Marcao beyi orta alanda. Orta sahaya girebilmesi icin, Luyindama bu konuda daha dengesiz.

Fatih Hoca´nin hedefi de zaten 2-5-3 olayi. Bunun icinde nekadar ofansif yetenegi yüksek oyuncular kullanirsan okadar dogru olur. Ancak stoperlerin önünde oynayan oyuncularin hem ileri, hem geri iyi oynayabilen oyuncular olmasi gerekiyor.

Ozan dönmez de, eger dönerse, daha ileride oynatmanin hesaplarini yapabiliriz bana göre. Fizik gücüne göre, cok iyi alan kat edebilen, oyuncu gecebilen bir cocuk.

Tam tesekkullu hain degil cunku 7.5'a degil de 11'e kacti

Ama Gs evladi hic degil neticede kontrat uzatmaya yanasmadi

Dolayisiyla kume dusmesi iyi oldu ama kariyerinde basarilar dilemek gerekir

Oyle transferler yapsa ki hic kupa kazanamasa (orn. Arsenal) net komik olurdu

D7zt8WyWwAAdXgF.jpg

Ameliyat olmuş geçmiş olsun

Üst Alt