#45 Marcão - Sayfa 94 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ne demişler efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir.
Son maclarda yaptığı hataları iyi analiz edip bu çocuga ögretmegen yardımcıları tokatlayayım

Şu sakarlığı için yaz kampında özel çalışma yaptırır herhalde hoca. Süper ligde kazmalar cezayı kesemiyor ama Avrupa'da affetmezler.

Sezon bittiğine göre sağlıklı bir değerlendirme yapılabilir.

Ben beğeniyorum kendisini ama taraftarlar olarak genel olarak biraz abarttığımızı düşünüyorum. Eksik yönleri de var, mesela olmayacak yerde havadan gelen topları sektirip hem kendi hem de takımın guardının tamamen düşmesini sağlaması.

Luyindama havadan bütün topları alıyor ama yerden olunca saçmalayabiliyor (örnekler IBB maçında mevcut), Marcao da yerden gelen topları alıp havadan gelenlerde topun altında kalabiliyor kafayla karşılamak isteyince, bunu kaç kere yaşadı geldiğinden beri hatta Benfica maçında buna benzer bir zamanlama hatasından yakmıştı bizi ve golü yedirmişti. Açıkçası bu bahsettiğim sorun giderilmeyecek birşey değil çünkü tamamen zamanlama ile alakalı ve çalışmayla kesinlikle düzeltilebilir.

Ben şahsen önümüzdeki sezon bu ikilinin birbirini tanıdıkça daha çok beraber oynadıkça daha iyi olacağını düşünüyorum ama ikisinin özellikle de Luyindama nın takımı yakma potansiyeli de azımsanmayacak kadar ortada. Marcao + tecrübeli stoper veya Luyindama + tecrübeli stoper tandemi oluştursak daha iyi olmaz mıydı başlangıç için diye düşünmüyor da değilim açıkçası.

Marcao alındığında maliyetinden dolayı mızmızlanmıştım önce parayı aylardır beklediğimiz forvet transferine yatırın sonra kimi alıyorsanız alin diye, sonra Diagne denen öküze döktük paraları ama o bambaşka ve ayrı bir konu.

Böyle potansiyelli genç adamların alınmasını her zaman desteklemiş ve istemişimdir, sabır gösterilmeli ve kendilerini kesinlikle geliştirmeliler önümüzdeki sezon da. Luyindama konsantrasyonunu yüksek tutmalı Marcao da zamanlama konusunda kesinlikle çalışmalı kendini geliştirmeli, şimdilik en büyük eleştirim bu yönde.

sent via GSC

D7Hg5zpW4AEZulv

Golde çok büyük hatası vardı ama ben o hatayı hem tecrübesizliğine hem de fazla motivasyona bağlıyorum.

Oralarda yerini kaybetmemesi lazım. Zira kendisinin pozisyon bilgisi üst düzey sayılacak konumda.

Mesela bu hatayı Luyindama yapsa şaşırmam ama kendisinden beklenmeyecek bir hataydı.

Seviyoruz kral gelecek yıl çok daha iyi olacaksın inşallah!

Üst Alt