4GB rami 2.5 GB gösteriyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

4GB rami 2.5 GB gösteriyor

arkadaşlar bendeki pc ye ram le ekran kartı aldım.ekran kartı 1gb 128bit 9500 gt ram ise 2x2gb kingston ddr2 ram.

bende xp 32 bit var normalde 3.5 gb göstermesi lazım ama ne yaptıysam 3.5 olmadı.anakart 4gb ram destekliyor ki zaten anakartlar 2 yada 4 gb destekler 2.5 desteklemesi saçma olur.

ekran kartı paylaşımlı değil ekran kartını cıkartsam onboard ekran kartını kullanınca yine 2.43 gösteriyorki normaldir zaten 64 mb onboard ekran kartı var.

64 bit yüklesem sistem kaldırır mı bilemiyorum ama bendeki 32 bit 2.5 değilde 3.5 göstermesi lazım ramin.olayı bi türlü anlayamadım

ne yapabilirim, önerileriniz nedir ?

işlemci: intel pentium 4 3.00ghz

anakart : msi 7255

Cevap: 4GB rami 2.5 GB gösteriyor

Bu konularda pek uzman olduğum söylenemez ama, İşlemcin bu denli eskiyken, ram ve ekran kartı upgrade'i yapman pek akıllıca olmamış.

İşletim sistemi 32 bit ise 2.5 veya 3.25 gösterir. 64 bit sistem kurmanız lazım.

Muhtemelen 32 kullanıyorun. 2 üzeri 32'ye kadar kullanılabilir ram'in bu yüzden öyle gözükür ve kullanmazsın. 64 bit işletim sistemi kurarsan 4 gb ram'in tamamını kullanabilirsin.

İlla 3 GB göstermesi gerekmiyor. Ramin frekansına, boardın niteliğine yahut mevcut işletim sisteminin kapasitesine ve kotasına göre değişim gösterebilir. (Örnekler diğer teknik farklılıklarla arttırılabilir)

Ama için rahat olsun, bilgisayarında problem falan yok yani.

ekran kartın kullanıyor olabilir biosdan bakarsan kaç gördüğü belli olur.bide cpu z adlı programı kullanı tavsiye ederim

Ram'lerin mhz'leri de farklıysa o yüzden 2.5 gösterebiliyor. Normalde 3.25'le çalışması lazım. Bir ram 667mhz diğeri 800mhz ise sorun çıkarabilir.

evet 32bit kullanıyorum.

neyse o zaman işlemci ile anakartıda değiştirmek gerekiyor.

tşkler yardımlarınız için

Dostum diyeceğim tek şey ŞURDAN bakarak e serisinden çift çekirdekli bir işlemciyle değiştirmen..Ekran kartıydı ramdi sana bişe fayda etmez pek..

64 Bit ile uğraşma , kur Win 7 yada Vista kullan 4 Gb'ını.

Dipnot : 64 Bit ile bir çok programı ve oyunu çalıştıramazsın

Üst Alt