5 Büyük Ligde Şampiyonluk Tahminleri (2020-2021) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5 Büyük Ligde Şampiyonluk Tahminleri (2020-2021)

2020-2021 Avrupa'nın en iyi 5 liginin şampiyonluk tahminleri

Geçen seneden sonra, bu senede tahminlerimizi yapalım. Fransa ligi başladı ama diğerleri önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

İngiltere: Manchester City'nin Messi transferi çok önemli. Olumlu-olumsuz dengeleri çok değiştirecek bir transfer olacağı kesin. Koulibaly ismi de geçiyor. Liverpool için de Wijnaldum gidip, Thiago gelecek deniyor. Bu tür transferler belli olmadan konuşmak zor. Chelsea ve ManU çok güçlendi. Tottenham ve Arsenal yine geride kalacak gibi. Benim tahminim Manchester City'nin daha avantajlı olduğu yönünde. Geçen yıl stoperlerden çok çektiler ama bu sene önce Ake, şimdi Koulibaly gelecek gibi. Üstüne Messi de gelirse inanılmaz bir havayla başlayacaklar. Taraftar olmazsa Anfield'ın korkutucu atmosferi de azalacak. Chelsea ve ManU da bu sene şampiyon olamasa bile son senelerdeki gibi 30 puan fark yemez. Maksimum 10-15 puan fark yer.

İtalya: İşte en zor tahmin edilecek liglerden birine geldik. Juventus ciddi bir yenilenme yapıyor. Pirlo-Tudor ikilisi geldi. Bazı önemli isimler gitti. Suarez geldi gibi. Ronaldo artık 36 yaşında olacak. Şampiyonlar ligi açlığı sürekli daha çok artıyor. İnter'de önce Conte gidecek gibi göründü ama bir şekilde ikna edildi. Kadroya Hakimi gibi önemli isim geldi. Kadronun büyük kısmı korunacak. Bu sene çok daha sert zorlayacaklar Juventus'u. Atalanta'da işler biraz karışık. Bazı isimler satılıyor. Papu-İlicic baya yaşlı. Mutlaka seviyeyi arttırmaları lazım. Son dönemde kötülerdi. Napoli,Roma ne olacağı belli değil. Lazio da kadroyu koruyor, Vedat geliyor gibi. Milan ilk defa bu kadar güçlü geliyor. Gözüken şu; Juventus-İnter arasında bir rekabet olacak ama ben bu kez hegemonyanın kırılacağını ve İnter'in şampiyon olacağını düşünüyorum.

İspanya
: Messi,Messi,Messi.. Esasında her şey bu isimde gizli. Son 15 yılda tarihinde hiç olmadığı kadar Real Madrid'e üstünlük sağladı Barça ve baş aktör bu adamdı. Her şey onda bitiyor. Haterları her ne kadar daha iyi olacaklar diyip saçmalasa da, hem itibar olarak, hem oyun olarak çok düşecekler. Minimum 2-3 sene buhran yaşayacaklar. Real Madrid kadrosu artık doymuş ve transfer yapamaz olsa da, en azından ne yapacakları belli. Atletico,Sevilla bile Barça'yı geçebilir Messi giderse. Sene sonu burayı okuduğumuzda belki de Messi kalacak ve bu yazılanlar tamamen çöp olacak ama şu anda bu zor. Bu yüzden Real Madrid açık favori.

Almanya
: Geçen sene yaptığımızda Bayern sanki şampiyonluk olamayacak gibiydi. Robben-Ribery gitmiş, kovac ile hiç umut vermeyen durumdaydı. Ancak Flick geldikten sonra inanılmaz ötesi bir seviyedeler. Sane gibi nokta atışı da geldi. Thiago'da kalırsa sadece ligde değil ŞL'de de en büyük 2-3 favoriden biri olacak. Dortmund Sancho ve Haaland'ı tuttu, iyi gençleri de var ama Bayern ile mukayese edilemez. Leipzig'de aynı şekilde. Bu takımlar için 2.olmak şampiyonluk gibi. Bayern çok büyük favori.

Fransa
: Sezon başladı ama assolist hala çıkmadı. Psg milli aradan sonra başlıyor. Elbette Almanya ile beraber tahmin etmesi en kolay lig gibi. Hatta bana göre Almanya'dan bile kolay. Psg daha 20.haftada işi 20-25 puan fark atarak bitirmiş oluyor. Ligi yine bir an önce bitirip bu kez şampiyonlar ligini almak için uğraşacaklar. PSG rahat şampiyon, 2.olup ŞL'ye direkt gitmek diğer takımlar için şampiyonluk gibi olacak yine.

Bu sene transfer dönemi Ekim ayına sürdüğü için şu andan söylemek gerçekten zor oldu, özellikle İtalya ve İngiltere'de.

Süper Lig sıralama tahminleri en erken 2 hafta sonra yapılır, çünkü bizde kadrosu oturan takım yok gibi. Şimdi konuşmak tamamen suya yazı yazmak gibi olacak. Ligimiz başlasa bile biraz bekleyeceğiz.

City - (Messi gelmese de)
Inter - ( Açık ara öyle böyle degil.)
R. Madrid (Duayen olmaya gerek yok)
Bayern (Açık Ara)
Başakşehir ( Ligteki takim sayisi artmasa Ts derdim)
Psg (Neymar şu ara musmutlu)

Liverpool
Barcelona
İnter
Bayern Münich
Paris Saint Germain
Benfica
Ajax
Salzburg

Türkiye'de de maalesef Başakşehir olur

Üst Alt