5 Hoca, Harcanan 59 Milyon Euro ve Sıfır Başarı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5 Hoca, Harcanan 59 Milyon Euro ve Sıfır Başarı

Başlıkta ki tablo Dursun Aydın Özbek yönetiminde geçen 1.5 senenin özetidir. Seçildiği günden bugüne daha 2 sene bile olmayan bir yönetim 3 ayda bir hoca değiştirerek, olur olmaz isimlere olmayacak ücretleri bağlayarak sadece bugünü değil geleceğimizi de ipotek altına almıştır.

Finansal açıdan kulübü düzlüğe çıkarmak için geldiğini iddia edenler kulübü başarıdan yoksun bir inşaat şirketi kafası ile yöneterek (!) sporun ruhuna ihanet etmiş bunun üzerine vadettiği finansal adımları da eldeki kaynakları tüketerek atmak yoluna gitmiştir.

Bütün bunlar zaten daha geçtiğimiz günlerde yazdığımız Deklarasyon'da olduğu için artık tekrar etmek istmiyorum ancak iç karartan tablonun detaylarına futbol ekseninde girmek lazım derim.

ADIM ADIMA GELEN KADRO EROZYONU

Para yok diyerek, türlü bahanelere sığınarak yönetmekten aciz oluşlarını gizlemeye çalışan yalakalardan oluşan yönetimin foyasını meydana çıkaracak çok önemli veriler gün gibi ortada. İşte madde madde gelen çöküşün hikayesi

• Göreve geldikleri 23 Mayıs 2015 tarihinde şampiyon apoleti ile tecrübeli ama yenilenmesi şart bir kadro devraldıklarını ifade ettiler.
  • Maliyeti daha düşük ama kompakt bir kadro kurmak için adım atılmasının beklendiği ortamda 1.5 yılda harcanan bonservis bedelleri ve alınan futbolcuların yıllık maaşları aşağıda yer almaktadır.

Futbolcu
Ödenen Bonservis (Euro)
Yıllık Ücret (Euro)
Lukas Podolski
2.500.000
3.000.000
Lionel Carole
1.500.000
700.000
Kevin Grosskreutz
1.500.000
1.850.000
Martin Linnes
2.000.000
950.000
Bilal Kısa
-
700.000
Cenk Gönen
600.000
950.000
Jem Karacan
-
600.000
Jose Rodriguez
-
800.000
Ryan Donk
2.500.000
1.500.000
Jason Denayer
500.000
800.000
Serdar Aziz
4.500.000
2.000.000
Tolga Ciğerci
3.000.000
2.000.000
Eren Derdiyok
4.000.000
2.150.000
Nigel De Jong
-
2.500.000
Luis Cavanda
2.140.000 (KDV Dahil)
875.000
Josue Pesqueira
-
700.000
Kolbein Sigthorsson
700.000
1.215.000
Ahmet Çalık
2.500.000
900.000
Emrah Başsan
-
400.000
Garry Rodrigues
3.500.000
1.350.000

GENEL TOPLAM: 31.400.000 + 28.240.000 =59.640.000 Euro

Bu isimlerden Denayer, Sigthorsson, Grosskreutz, Jose, Jem ve Bilal ile yollar daha 1 sene bile dolmadan ayrılırken geri kalanlardan sadece Josue'nin kontratı bitiyor.

• Yenilenme ve gençleşme diyerek yola çıkan yönetim 1.5 senede 20 futbolcu transfer edip 1 sene içinde 6 tanesi ile yolları ayırdı. Bu sene başı transfer ettikleri Emrah 1 ayda kiralık olarak gönderilirken, yine kendi dönemlerinde aldıkları Podolski şu günlerde Japonya'ya transfer oldu.

• Sözleşmesinin bitimine 6 ay kala 2.500.000 Euro bonservis öderenerek alınan Donk 4 ayda gönderildi ve Betis'de kiralık olarak 30 maçı doldurması için dua ediliyor ama sene sonu dönecek.

• Bugün para eden tek isim olarak öne çıkan Bruma 8.500.000 Euro opsiyon ile kiralık gönderildi opsiyon kullanılsa zararına satılmıştı.

• Alınan 20 futbolcudan 11 oynayan tek isim Podolski ve De Jong oldu. Onlarda 5 metre kare alan içinde oynayan veteran oyuncular.

• Kolbeinn ve Kevin topa değmeden takımdan ayrıldı.

GİDENLER HALA ARANIYOR

[TD="colspan: 2"]Felipe Melo
[/TD]

[TD="colspan: 2"]Alex Telles
[/TD]

[TD="colspan: 2"]Burak Yılmaz
[/TD]

[TD="colspan: 2"]Nordin Amrabat
[/TD]

[TD="colspan: 2"] -
[/TD]

3.000.000 (tazminat düşülünce)
2.600.000
8.500.000
1.500.000
6.000.000
2.850.000
3.500.000
1.300.000
Emre Çolak
400.000
Liste de yer alan bu isimler şu an kadroda olsa 11 oynar hepsi. Üstelik Melo yaşı, Burak top kontrolü ve kaçırdığı goller, Emre ve Amrabat da istikrarsızlıkları sebebi ile eleştiriliyordu. Ama yerine alınan isimler sahada bırakın bir şey koymayı zarar bile verdi bu süreçte.

Şu listeden Telles, Emre kalsa sadece ve yukarıda yazan isimlerin yerine ismi bizimle alınıp alamadığımız Dembele, Delaney, Cyprien gibi isimler alınsa sadece şu an bambaşka bir performansı konuşuyor olabilirdik. Takım hem gençleşmiş hem de kalitesi düşmemiş olurdu.

Ama herşeyi batırdıkları gibi KADRO KALİTESİNİ DE BERABT ETTİLER.

Allah sonumuzu hayır etsin.

En yakın zamanda kurtulmak dileği ile.

Çok acayip bir kadro mühendisliği yaptılar.

Öyle ki, Selçuk oyundan çıktığı zaman üzülüyorum artık, yerine giren Tolga Selçuk'u aratıyor anasını satayım.

Sn. Ünal Aysal en son bu kadar para harcadığında STSL tarihinin en kolay şampiyonluğu alıp CL'de show yapıyorduk. Avrupa'nın en elit 10 kulubu arasında idik..

Para yok diye ağla bu kaar para harca 5 teknik adam kov tazminatları vs derken iyice batırdılar kulübü.

Para değeri olan hiç bir başarı yok. Son 20 yılda sadece 2 defa ilk 5'e giremedi bu takım 3. cüsü bunların döneminde oldu.

Bu sene de kayış koptu ne olacağımız meçhul.

İşin lanet tarafı bu enkaz en az 5 senede zor toplanır.Araziler de peşkeş çekildi ederinin çok çok altına ve borç kapanmayı bırak daha da artacak.Elimizde doğru dürüst satılacak taşınmaz da kalmadı.Feda diyeceğimiz günler yakın sıfatına s.çtklarım yüzünden

İşin lanet tarafı bu enkaz en az 5 senede zor toplanır.Araziler de peşkeş çekildi ederinin çok çok altına ve borç kapanmayı bırak daha da artacak.Elimizde doğru dürüst satılacak taşınmaz da kalmadı.Feda diyeceğimiz günler yakın sıfatına s.çtklarım yüzünden

İş bilenin elinde 1 senede kalkar.

Son 20 yılda ki en iyi yönetim performansı 2011-2012 sezonu yazı Aysal ynetimidir. Arı gibi ve iyi niyetle çalışan ve ego savaşına girmemiş bir yönetim ile 3 senelik maya kuruldu.

Sonrası tamamen kaos ve şımarmaya bağlı ego savaşı.

Para yok diye ağla bu kaar para harca 5 teknik adam kov tazminatları vs derken iyice batırdılar kulübü.

Para değeri olan hiç bir başarı yok. Son 20 yılda sadece 2 defa ilk 5'e giremedi bu takım 3. cüsü bunların döneminde oldu.

Bu sene de kayış koptu ne olacağımız meçhul.

Para yok diye bahaneleri zaten olamaz yav

Ünal Aysal 11-12 operasyonunu da aşağı yukarı 15-20 m € arasına yapmıştı

Bu sene Dursun 20 milyon harcadı tek tutan transferi yok bide 11-12 sezonunda aynı parayla kurulan iskelet kadroya bak

Çok para olsa da farketmez çarçur eder bunlar,önemli olan parayı doğru kullanmak ve bunun içinde bir futbol aklı olmalı

Bizde ise sözde futbol aklı (!) M.Özbek ve Nazifoğlu:red:

W.Cyprien 2.5 milyon euroya çömez diye alınmamış Dembele'yi de bedelsiz olarak elden kaçırdık bu mal yönetim sayesinde

Geleceğin Fransa milli takımında olacak bu oyuncular hem bize fayda sağlardı hem de büyük paralara satardık bunları

Nerden baksak elde kalıyor bu aptal yönetim

Para yok diye bahaneleri zaten olamaz yav

Ünal Aysal 11-12 operasyonunu da aşağı yukarı 15-20 m € arasına yapmıştı

Bu sene Dursun 20 milyon harcadı tek tutan transferi yok bide 11-12 sezonunda aynı parayla kurulan iskelet kadroya bak

Çok para olsa da farketmez çarçur eder bunlar,önemli olan parayı doğru kullanmak ve bunun içinde bir futbol aklı olmalı

Bizde ise sözde futbol aklı (!) M.Özbek ve Nazifoğlu:red:

W.Cyprien 2.5 milyon euroya çömez diye alınmamış Dembele'yi de bedelsiz olarak elden kaçırdık bu mal yönetim sayesinde

Geleceğin Fransa milli takımında olacak bu oyuncular hem bize fayda sağlardı hem de büyük paralara satardık bunları

Nerden baksak elde kalıyor bu aptal yönetim

Bence ihanetten bahsetsek daha doğru olur.Bu yönetim bilerek müsaade ediyor Bjk'nin şampiyonluğuna.İstesek bu sene her türlü şampiyon olurduk.Sırf hükümet Bjk'yi istiyor diye ses çıkarmadılar.Baksana adam ne diyor,verilmeyen penaltılara alışmamız lazım.Hain olmayan bunu der mi?

3-4 yıldır bir sürü kötü transfer yaptık ve yapmaya devam ediyoruz

galatasaray gibi bir kulüp böyle yönetilmemesi lazım. rezalet

Son düzenleme:
Bence ihanetten bahsetsek daha doğru olur.Bu yönetim bilerek müsaade ediyor Bjk'nin şampiyonluğuna.İstesek bu sene her türlü şampiyon olurduk.Sırf hükümet Bjk'yi istiyor diye ses çıkarmadılar.Baksana adam ne diyor,verilmeyen penaltılara alışmamız lazım.Hain olmayan bunu der mi?
Aynen pasif başkan dediğimiz rahmetli Canaydın ''Ali Aydın düdüğünü asacak'' dedi ve dediğini yaptırdı

Bunlar aşırı rezil ve dediğin gibi hainlik boyutuna gidiyor artık

Ayrıca resmen hükümetin görevlisi bunlar bence

Bu hükümet hem TT arena hem de Riva-Florya projelerinde Galatasaray'ı sömürdü resmen şerefsizlik yapıldı Galatasaray'a

Önümüzü kesmek için RTE tarafından atanmış Demirören andavalının saçma sapan yabancı kuralları koyup durduğunu sonra Fenerin durumu değişince sınırsız yaptılar falan

Hep bi çelme takıyorlar Galatasaray ne zaman arayı açacak olsa

Guzel bir analiz, rakama dayali, bir analiz de baslamisken gelirler icin yapilirsa tablo vahimlesir

aysalin tum donemini yarsuvat ile birlestirip performans, hasilat, urun ,sponsor vb. gelirleri toplayin, bir de dursununkileri toplayin vehameti gorun

dursun un tek gelir artisi yayin haklari gelirinin artmasi cunku onda dahli yok !

sabri kesilmesin diye, sabriden kötü sağ bek, selçuk kesilmesin diye srlçuktan kötü ortasaha, semih krsilmesin diye semihten kötü stoper almak için uğraştılar. daha iyileri alınabilecekken veto edilip takım bunların üzerine kuruldu. 20 tane futbolcu aldılar ilk 11 de oynayabilecek bir tsne topçu yok içlerinde. takım hala eski kadrodaki birkaç iyi oyuncunun kaymağını yiyiyor yoksa çok daha aşağılarda olurduk.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dursun'un IQ'su 59 bile çıkmaz mesela.

Dursun'da ki IQ 30'u geçmez.

Dediğimiz gibi 100 nüfuslu bir köy bakkalında çırak olamayacak zekada bir adamı Galatasaray başkanı yaptılar, Galatasaray bu kadar rezil olmayı hak etmedi.

Sneijder ile indirimli bruma ile zamli muslera ile bugunku rakamlarla sozlesme uzatip bu iskeletin uzerine de linnes carole garry gibi genc adamlari monte etmemiz lazim

transfer yapilabilecek mi bilmiyorum ama yapilirsa da artik son atimlik barut bu sezon sonudur ve umarim devler ligi denk dusurebiliriz aksi takdirde kotamiz dolu ,istesek de kimseyi alamayiz

fakat belki serdar ahmet koray defansa cozum olabilir ,forvet sart kere sart eren yetmez

isimiz zor

Acilen bu takımda ekonomik devrim yapılmalıdır. Yüksek maaşlar makaslanmalı kabul etmeyenler gönderilmelidir. FFP de olsa gayet yüksek bir maaş bütçesi var aslında sadece doğru kullanılmıyor.

Yav adam parasını verip 1 dk forma giydiremedi iki adama bundan büyük mallık olur mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Acilen bu takımda ekonomik devrim yapılmalıdır. Yüksek maaşlar makaslanmalı kabul etmeyenler gönderilmelidir. FFP de olsa gayet yüksek bir maaş bütçesi var aslında sadece doğru kullanılmıyor.

Artik o da yok cunku artik eski fiyatlara godaman dedigimiz adam cinslerine 3 er senelik koltuk da satamazsin ,kombineler dusecek

unutmayin ffp denen sey sadece gelir veya sadece gider degil

ben size 1 senedir soyluyorum ,nasil 2 senedir para harcayip basarisiz oluyorsak , TEK cikar yolumuz hem para harcamayip hem de basarili olmak

cunku gelir dususu sebebiyle ffp nin maksimum harcama limiti de aysal zamanindaki anlasma gibi olmayacak

mecbur kuculecegiz . Cem uzan aysal ali koc elele verip sabanciyi da ikna etse Gs yi kurtarma projesi de yapsalar faaliyet gelir giderimizi duzeltmedikce avrupaya cikamayiz

ffp nin amaci bu zaten

Üst Alt