5. Madalya Geliyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5. Madalya Geliyor!

Londra Olimpiyatları'nda tekvandoda mücadele eden sporcumuz Nur Tatar, finale yükselme başarısı gösterdi.

2012 Londra Olimpiyatları'nda, kadınlar 67 kiloda tatamiye çıkan milli tekvandocu Nur Tatar, Avustralyalı Carmen Marton'ı 6-0 yenerek finale yükseldi ve madalya almayı garantiledi.

Excel Arena'da yapılan müsabakada, ilk maçında Granadalı Andrea St Bernard'ı 5-1, çeyrek final maçında da ABD'li Paige McPherson'ı 6-1 yenen Nur Tatar, yarı finalde Avustralyalı Marton karşısında final vizesi aradı.

Müsabakaya iyi başlayan ve üstün bir oyun sergileyen Nur, rakibinin itirazıyla 3 puanının iptal edilmesine rağmen ilk raundu 1-0 önde kapadı. Rakibine puan vermeden ikinci raundu 2, son raundu da 3 puanla tamamlayan milli tekvandocu, maçı 6-0 kazanarak adını finale yazdırdı.

Nur Tatar, finalde Seon Kyung Hwang (Güney Kore)-Franka Anic (Slovenya) maçının galibiyle, TSİ 00.15'te karşılaşacak.

Sporx

Cevap: 3. Madalya Geliyor!

Tüm maçlarını izledim,bayağı iyi.Genelde atak oynamasına rağmen iyi savunma da yapıyor.En ezici maçı yarı finaldekiydi,rakip çok ezik kaldı.

92 doğumluymuş birde,daha çok madalya alır.

Cevap: 5. Madalya Geliyor!

Beyler az sonra baslamali, ama bende TRT olmuyor, yurtdisindanim, acil yardim bekliyorum, nasil izleyebilirim acaba,

Cevap: 5. Madalya Geliyor!

Evet Şimdi Final zamanı...

Nur kardeşimiz Tatamide yerini aldı...

Haydi NUR Dualarımız seninle...:ka21:

Rabbim yar ve yardımcın olsun başladı...

Üst Alt