5 Yabancı Kadro Dışı Kalmalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5 Yabancı Kadro Dışı Kalmalı

Kadro disi kalmasi gereken futbolcular degil, teknik kadrodur. Formayi adaletli dagitip takima uygun bir sistem oturtmak icin varlar, ama gorevlerinin hicbirini yapmiyorlar.

Kadro dışı bırakmak çözüm olmaz da bunlardan mümkün olan en kısa zamanda ve en az zararla kurtulmak için iş bitirici menajerlerle şimdiden çalışmalara başlanmalı...

Belhanda' yı ara transferde hazır yağlı müşteri çıkmışken satmamak büyük hata oldu. Onun kadar katkı verecek futbolcu bulamayan bu işleri bıraksın bir zahmet; 8 alırdın, 10 alırdın, iyi bir sağ kanat oyuncusu bulup Feghouli' yi merkeze atardın vs vs...5 milyon veren olsun saniye düşünmem şahsen...

Feghouli' den hala kanat performansı bekleyenin aklına şaşarım. En iyi olduğu dönemde dahi Mariano gibi 'hımbıl' bulduğumu söyledim. Şu halini beğeniyor olmalı ki afra tafra yapıyor utanmadan...

Nagatomo-Mariano bekleriyle sezonun yürümeyeceğini, bir çare düşünülmesi gerektiğini söylediğim zaman 'felaket tellallığı' ile itham eden 'Terimciler' şimdi herkesten çok yerin dibine batırıyor. Ne idiler de ne oldularsa?..Takımın geçen yıl kötü futbol oynadığını, bu sezon başında da birkaçı hariç futbolcuların alayının formsuz olduğunu söylememize tepki gösterenler nasıl kıvıracaklarını şaşırmış durumdalar. Onlar önemli değil ama Hocanın çevresindeki avanelerinin de aynı tutumda olması büyük zarar veriyor. Hoca ciddi ciddi şakınlık yaşıyor oynanan aciz futboldan; ben de kendisine şaşıyorum!..

Birde Babel çıktı başımıza. Yıllardır en büyük defosu dinamizm eksikliği olan takıma 33 yaşındaki Babel' i 3 yıllığına ve ciddi maliyetle transfer etmek skandal bir hamle oldu. Formda olduğu için 1+1 lik bir sözleşme verilebilirdi, +1 belli şartlara bağlanabilirdi en fazla. Daha ilk yılında böyle; 36 yaşına kadar çekilecek dert değil. Ha, 3 yıllık sözleşme verilmezse gelmiyor muydu? bırak istediği yere gitsin...

5 oyuncunun 4'ünün performansı ilk geldiklerinden katbekat geriye gitmiş. Babel'in daha yeni geldiğini söyleyebiliriz ama adamın Hollanda milli takımındaki performansını da biliyoruz. Geçen yıl ilk geldiğinde çamurlu Göztepe'de tank gibi duran Marcao'dan eser yok, hiçbir santraforumuz gol atamıyor, bir şeyler yapabilecek potansiyelli oyuncular 85'te oyuna alınıyor. Kalite standartı en azından bu lig için yüksek olan bu kadar çok oyuncudan aynı anda en düşük performansın alınması oyunculardan önce hocayı bağlar. Ne yazık ki hocaların ismine göre durumlara bakış açımız çok değişiyor. Olay takımın iyi oynayıp çok gol kaçırdığı için puan kaybetmesi de değil. 2 yıldır kazandığı hemen her maçı ittire kaktıra kazanıp kaybettiği maçlarda ise neredeyse pozisyona giremeden 90 dakikaları kapatması. Trabzon'dan takımı zayıflatmak için 5 oyuncudan çıkarabileceğin 3'ü sakatlandı adamlar en azından her maçı kazanabilecek kadar top oynuyor. Biz tam kadro da oynasak, rotasyon da yapsak her maçta en iyi ihtimal beraberliğe razı oluyoruz. Belhanda'nın hala 10 numarada oynamayacağını idrak etmek, Nagatomo'nun Türkiye'nin kontradan başka bir şey oynamayan takımlarına karşı sol bekte fazlalık işgal ettiğini görmek, Babel'in en büyük verimini top taşıyan, atak başlatan noktada değil bitirici rolünde olduğu pozisyonlarda verdiğini farketmek çok büyük teknik adamlık işleri değil. Takımın tek santraforlu tek tatmin edici deplasmanını Belhanda'nın olmadığı Malatya maçında oynadığını gördükten sonra bu adamı hala 10 numarada oynatmakta ısrar etmek hocayı bu saydığımız tüm oyunculardan daha büyük suçlu yapar. Guardiola takımın başında olsa şu 2 aylık performanstan sonra her hafta istifa sesleri yükselirdi, biz ise anca futbolcular topun ağzına koymayı biliyoruz.

Birkere Belhanda hocanın prensi asla kadrodışı bırakmaz, çenesi kırılsa yine oynatır onu geçin.

Babeli kendi aldırdı, hocanın adamı onu asla dinlendirmez, kötüde olsa oynatır.

Feghuli yi hoca hiç sevmiyor, geçenyılda gönderecekti olmadı. Zaten maç sonu onu eleştirdi.Bu yıl fırsatı ksçırmaz. Halbuki takımı şampiyon yapan adamların başı feghuliydi.

Naga ve Marianodan birini devrearası gönderir heralde, bence ikiside gitmeli.

Hocanın kadrodışı bırakacağı adamlar feghuli dışında, emremor, seri ve andone olur. Bütün sorumlu bunlar.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kiralik adam aliyorsan genc oyuncu olmali, gider otuza dayanmis oyunculari alirsak oda burayi sallamaz, cünkü kendini gösteremeye degil bir sekilde istenmeyen adam oldu icin eski takiminda bize gönderiliyor ve burda zamanini geciriyor. Genc oyuncu alirsan adam mecburen kendini gösterecek ki burdan sonra bir takima transfer olsun veya geldi takimda ilk 11 de yer bulsun.

Şu Babel'i bir salın allah aşkına. Ne suçu var adamın yahu.
1-) takım oyuncusu degil
2-) aşırı bireysel, psg macinda yaptigini unutamiyorum. Her macta boyle yapiyo. Dün de yaptı ilk yarı. Yaninda ki adama verse pozisyon gol ile sonuclanacak fakat kendisi p.c ediyor pozisyonu.
3-) takım savunması zayıf
4-) sorumsuz

Kadro disi birakilmasindan yana degilim. Elden cikarilmasi dogru bir karar olur. Alinmasi hataydı ztn. Bizim aradigimiz adam degil.

1-) takım oyuncusu degil
2-) aşırı bireysel, psg macinda yaptigini unutamiyorum. Her macta boyle yapiyo. Dün de yaptı ilk yarı. Yaninda ki adama verse pozisyon gol ile sonuclanacak fakat kendisi p.c ediyor pozisyonu.
3-) takım savunması zayıf
4-) sorumsuz

Kadro disi birakilmasindan yana degilim. Elden cikarilmasi dogru bir karar olur. Alinmasi hataydı ztn. Bizim aradigimiz adam degil.
Takım biraz toplasın kimse Babel'i konuşmayacak. Gereksiz takintı bunlar. Bireysel degil takımin genel oyun anlayışı problemli.

Takım biraz toplasın kimse Babel'i konuşmayacak. Gereksiz takintı bunlar. Bireysel degil takımin genel oyun anlayışı problemli.

boş yorum yapıyorsun dostum. Bireysel tabiki, hemde aşırı bireysel. Gs tv de bile fırçaladılar psg maçında adamı. Yanlışa yanlış demeyi öğrenin artık, babel hamlesi yanlış bir hamleydi. bize hiç uygun olmayan bir adamı, kimsenin vermeyeceği maaşı vererek aldık, ruhsuzluktan kırılıyor herif. Psg ile oynuyorsun, 1-0 geriye düşmüşsün. beraberlik şansı geçiyor eline, sen hala 3 kişinin içinden açıyı bulup kaleye top gönderme derdindesin. Dün aynısını sivas maçında da yaptı. yanında 2 tane boş adam vardı.

Takım toplasın kendisini diyorsun, bu adamlar yüzünden toparlamıyor takım zaten. savunma hücumdan başlar. bu adamların savunma anlayışları bitik.

Babel dışındakilere fitim. Diğer 4ü yazın satılmalıydı o konuda çok büyük ahmaklık ettiler zaten. Babel rotasyon oyuncusu olarak iş yapar bu takımda. Aldığı ücret beni ilgilendirmez vermeselerdi

boş yorum yapıyorsun dostum. Bireysel tabiki, hemde aşırı bireysel. Gs tv de bile fırçaladılar psg maçında adamı. Yanlışa yanlış demeyi öğrenin artık, babel hamlesi yanlış bir hamleydi. bize hiç uygun olmayan bir adamı, kimsenin vermeyeceği maaşı vererek aldık, ruhsuzluktan kırılıyor herif. Psg ile oynuyorsun, 1-0 geriye düşmüşsün. beraberlik şansı geçiyor eline, sen hala 3 kişinin içinden açıyı bulup kaleye top gönderme derdindesin. Dün aynısını sivas maçında da yaptı. yanında 2 tane boş adam vardı.

Takım toplasın kendisini diyorsun, bu adamlar yüzünden toparlamıyor takım zaten. savunma hücumdan başlar. bu adamların savunma anlayışları bitik.
Başka sporlara yönel dostum. Bireysel sporlara özellikle. Takım bazlı sporlar bu şekilde ele alınamaz.

Babel dışındakilere fitim. Diğer 4ü yazın satılmalıydı o konuda çok büyük ahmaklık ettiler zaten. Babel rotasyon oyuncusu olarak iş yapar bu takımda. Aldığı ücret beni ilgilendirmez vermeselerdi

Koyarsın genç adamları sonra yanlarına da babeli o zaman eyvallah.Ama zaten çok yaşlı bir takıma neden alındı babel ? ffp deniyor ama gayet rahat bir şekilde onye tarzı bir adamı beleşe kiralardık.Dun ilk defa feg babel aynı anda sahada yoktu biraz top oynadık.

Kadro dışı değil ama satış listesine koyulması gerekir Babel hariç.

Babelı bende beğenmiyorum bu aralar ama bu yaşta bu maaşı vermişken kime nereye satacaksın bunu?

Diğerleri de baya yüksek maaş alıyor ama yaşlarından dolayı belki maaşlarını karşılayacak enayi kulüpler bulunur Arabistan'dan. Belhandayı istiyorlardı zaten mesela

Mariano sorun çıkarmaz ülkene gide bilirsin dediğin vakit.

Nagatomo ?

Kadro dışı değil ama satış listesine koyulması gerekir Babel hariç.

Babelı bende beğenmiyorum bu aralar ama bu yaşta bu maaşı vermişken kime nereye satacaksın bunu?

Diğerleri de baya yüksek maaş alıyor ama yaşlarından dolayı belki maaşlarını karşılayacak enayi kulüpler bulunur Arabistan'dan. Belhandayı istiyorlardı zaten mesela

Belhanda mariano feghouli nagatomo hatta donk.Hepsi gitmeli.önce ocak sonra haziran.Bu kadro doymuş.İstediğin kadar motive et olmuyor yani.

Belhanda mariano feghouli nagatomo hatta donk.Hepsi gitmeli.önce ocak sonra haziran.Bu kadro doymuş.İstediğin kadar motive et olmuyor yani.
Donk en geç sezon sonu gidici galiba. Sözleşmesi bitiyor galiba yanlışım yoksa.

Fegholinin kalitesine güvensemde onu fit tutmak çok zor oluyor maalesef. Fit olmadığı vakitte çekilmiyor işte. Aldığı maaşa bakarsak belhanda ile birlikte satılması gereken İlk kişiler olmalı acilen.

İnşallah bizim gibi düşünüyor teknikleri heyet veyahut yönetim bu konuları ama emin değilim açıkçası Özelikle belhanda konusunda. Kendi oyuncusuna ıslıklama meselesini hiç sevmiyorum ama belhanda konusunda mecburiyet olarak görüp sonuna kadar destekliyorum. Başka türlü hoca vaz geçmez bundan.

Donk en geç sezon sonu gidici galiba. Sözleşmesi bitiyor galiba yanlışım yoksa.

Fegholinin kalitesine güvensemde onu fit tutmak çok zor oluyor maalesef. Fit olmadığı vakitte çekilmiyor işte. Aldığı maaşa bakarsak belhanda ile birlikte satılması gereken İlk kişiler olmalı acilen.

İnşallah bizim gibi düşünüyor teknikleri heyet veyahut yönetim bu konuları ama emin değilim açıkçası Özelikle belhanda konusunda. Kendi oyuncusuna ıslıklama meselesini hiç sevmiyorum ama belhanda konusunda mecburiyet olarak görüp sonuna kadar destekliyorum. Başka türlü hoca vaz geçmez bundan.

Kadroda hedefi olmayan adam sayısı azaldımı ona bir çözum yok işte.Dun mesela sahada olan çoğu oyuncunun bir hedefi vardı.Kimi tekrar çıkıs pesinde andone belki pl yapmak istiyor tekrar ömer zorluyor şener sonuna kadar mucadele ediyor marcao bence kötu oynadı ama çabalıyor emre mor kendini gösterme peşinde keza .Peki belhanda feghouli mariano nagatomonun amacı ne ? bu adamlar kazanacağını kazanmış futbolu kafada bitirmiş adamlar.Bugun benzer sorunu real madrid de yaşıyor.Kross modric marcelo falan bu adamları artık rekabete inandırmak çok zor.Birde feg ve belhanda yıldız maaşı alıyorlar.

Üst Alt