500 Milyon Dolarlık Kriptopara Çalındı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

500 Milyon Dolarlık Kriptopara Çalındı

bitcoin-hack-640x427.jpg

Hacklenen şirket, müşterilerin parasını kendi kasasından ödeyecek.

Kriptopara birimlerini dönüştürmek ve takas yapmak için çok sayıda site ve servis kullanılıyor. Bu hizmeti veren sitelerden biri olan Coincheck, geçtiğimiz Cuma günü hacklendi.

Hack olayı sonucunda Coincheck’ten yaklaşık 530 milyon dolarlık NEM kriptopara birimi çalındı. Saldırının yaklaşık 260.000 kullanıcıyı etkilediği tahmin ediliyor. Olayla birlikte NEM para birimi %20 değer kaybetti.

Japonya merkezli Coincheck, NEM’de yaşanan değer düşüşüyle beraber 426 milyon dolar seviyesine inen zararı kendi imkanlarıyla ödeyeceğini duyurdu. Şirketin bu kadar yüksek miktardaki parayı nasıl ödeyeceği ise merak konusu.

Coincheck’e yapılan saldırı, şu zamana kadarki en büyük kriptopara hırsızlığı olarak kayıtlara geçti. 2014 yılında Mt.Gox’a yapılan saldırıda 400 milyon dolarlık Bitcoin çalınmıştı.

technopat

Kripto para hakkinda sayfalarca yazi okudum. Anlayabilmek adina baya mesai harcadim diyebilirim.

Anladigim genel olarak bu teknolojinin onumuzdeki yillara ciddi anlamda damga vuracagi.

Fakat hala deneysel oldugu yonunde ciddi spekulasyonlar var.

Kim neyi deniyor bilemem.Belki de insanlarin kripto paraya verecekleri tepkiyi olcmek icin kurulmus bir duzenektir. Umarim su kapitalist bankacilik sektorunu tamamen bitiren bir teknolojinin ilk adimlaridir bu bitcoin.

Bana hala utopik geliyor. Yani ciddi anlamda bircok seyi degistirebilir. Belki savaslari bile ortadan kaldirabilecek bir teknoloji. Ama hala hackable olmasi simdilik hakli oldugumu dusunduruyor.

Hatta kendi e ticaret siteme btc ile alisveris imkani sunmayi planliyorum. Ama onumuzdeki 10 sene icinde baska bir isimle bu blockchain olayini hayatimizin merkezine koyacaklarini hissediyorum.

Her gecen gun hakkinda birseyler ogreniyorum.

Bu arada hic btc ve btc hesabim yok. Bir sure daha acmamayi dusunuyorum.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu olay gecen haftanin haberi.. bugun ki piyasanin durumu bloomberg kanalinin abd spksinin bitfinex ve tether hakkinda sorusturma baslatti haberi. Megerse bu olay 6 aralikta olmus yeni haber yapmislar.

Üst Alt