#57 Hakan Ünsal | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1600524962490.png 1599503522350.png 1599500846493.png

1632415316148.png

Hakan Ünsal (d. 14 Mayıs 1973, Sinop), Türkiye Millî Futbol Takımı ile Galatasaray Spor Kulübü'nün eski futbolcusu ve futbol yorumcusu.

Futbola Sinop'un Ayancık Gençlikspor takımında başlamıştır. 1991 yılında İstanbul 1. Amatör Ligi takımlarından Emlak Bankası Eyüpspor'a transfer olmuş, 2 sezon bu takımın formasını giydikten sonra 1992-93 sezonunda Karabükspor'a transfer olmuştur. 1993-94 sezonunda Karabükspor'dan Galatasaray'a transfer olan Hakan Ünsal, 2002 yılında İngiliz Premier Lig takımlarından Blackburn Rovers'ta kısa süren bir yurt dışı tecrübesi yaşadı. 2004-05 sezonunda Galatasaray'dan Çaykur Rizespor'a transfer olduktan kısa bir süre sonra emekli oldu.

Bir hücum beki olan Ünsal, sol çizgi boyunca oyuna hakim olabilen bir futbolcudur bire birlerde güçlü fiziği ve saldırgan yapısı sayesinde genellikle ayakta kalan oyuncu olur. 2000 Yılında, Real Madrid ile yapılan Avrupa Süper Kupası mücadelesinde orta saha çizgisinde buluştuğu topu sol çizgi boyunca taşıdığı ve penaltı yaptırdığı sahne futbolseverlerin hâlâ hatırladığı bir pozisyondur. Şu sıralar Türk televizyonlarında spor yorumcusu olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Millî Futbol Takımının UEFA Euro 2000 Finalleri'nde çeyrek final oynayan, 2002 FIFA Dünya Kupasında dünya üçüncüsü olan, Galatasaray'ın 2000 yılındaki UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası şampiyonu olan ve 2001'de Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynayan kadrolarında yer aldı. Ayrıca Türk futbol tarihinin en iyi sol beki olarak gösterilmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Hakan Ünsal

Sonrasında her Hakan'dan sol bek olur mantığıyla Balta'sını bulduğumuz çok iyi bir yetenekti.Oynamayı bıraktığında sol tarafımız uzun seneler sensiz saadet neymiş tatmadık bilemem ki şarkılarına meze oldu.

Müthiş bir bekti ama anlayamadığım nokta, her nekadar o da iyi olsa da Abdullah Ercan hep milli takımda ilk tercih oldu.

Karakter olarak Hakan forvet Hakan'a çekmiş biraz,ama oyun olarak şimdiki Hakan bu Hakan'a çekmemiş,buradan bir yerden tüme varalım :D

Aynen karakter olarak da dunya gorusu olarak da sukur ile ayni assagi yukari . Futbol performansi iyiydi tabii ona bisey diyemem fakat ozamanda da sevmezdim .

Fatih Terim gelmeden önce 5 para etmez bir adamdı ama sonra yardıran bir sol beke dönüştü. Şimdi olsa müthiş olurdu..

Unutulmaz solbek oyuncumuz. TR'de hala Hakan Ünsal kadar yetenekli bir solbek gelmedi bence şuana kadar...

Oyunculuğuna lafım yok ama karakter olarak benim gözümde Emre Belezoğlu ile eşdeğerdir . Tipik yabancı düşmanıdır . Zamanında Bülent Korkmaz ile Florya'yı az yeniçeri ocağı yapmamıştır .

8 Nisan'daki Yazısında da yabancı oyuncularımızı yine küçümsemiş , yerli oyuncularımızı yine yükseltmiştir . Biraz daha gazlasaydı kendini Selçuk Dünyanın en iyi futbolcusu bile diyebilirmiş .

Hakan ÜNSAL - O bandı ve formayı Selçuk çıkarmadı onun üzerinden aldılar... - Hürriyet YAZARLAR

al hakanı vur hakana...

takım içindeki gruplaşmanın baş mimarlarıdır iki hakan... tipik yabancı düşmanıdır ki hala öyle yazılarından bunu çok rahat görebilirsiniz... futbolculuğu iyidir kötüdür tartışılır herkesin futbol görüşüne göre değişir... ama karakterden benim gözümde sıfırdır...

Hic unutmam 2002 yilinda metin oktay tesislerindeantremandayken gelmisti formami imzalamis idi .. Tabi o zamanlar kim oldugunu tam bilmiyorum herkes imzalatiyo diye imzalatmistim :D bi de beyler benim donemde toprak diye bi eleman vardi cocuk iniesta gibiydi noldu o cocuga acaba ? Fmde falan bulamadim qwewqeqeww

Üst Alt