6:2(1+2)=?


Cevap: 6:2(1+2)=?Çarpmanın bölmeden önce olduğunu ilk defa duyuyorum eşit diye biliyordum. :(Cevap 9'dur kesinlikle.
 
Cevap: 6:2(1+2)=?la tartismayin lennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Rule 1: First perform any calculations inside parentheses.

Rule 2: Next perform all multiplications and divisions, working from left to right.

Rule 3: Lastly, perform all additions and subtractions, working from left to right.

Order of Operationscevap 9 otesi yok:)
 
Cevap: 6:2(1+2)=?Öff.:D 6x2:5x9:7 gibi bir işlemde öncelik olmaz tabii ki. Ama bu tip bir işlem varsa çarpma önce yapılır, bahsettiğimiz nokta bu. Normalde eşit olmasının sebebi hangisine öncelik verirsen ver aynı sonucun çıkmasıdır. Bu gibi istisnai durumlarda ise çarpma önce yapılır.
 
Cevap: 6:2(1+2)=?Cevap 1. Çarpmanın ve bölmenin önceliği eşittir. Mesela 2x4:8 cevap hep 1'dir. Fakat parantez işleme dahil olursa öncelik ondadır ve ilk olarak parantez içi işlemi yapılır.
 
Cevap: 6:2(1+2)=?matematikle aram hiç yoktur ancak işlem önceliği parantez dışındadır. bunu ortaokul talebesi bile bilir.

cevap 9.
 
Cevap: 6:2(1+2)=?Kafana göre parantez koyamazsın reyis işte. Öyle saçma şey mi olur?:D Bu soruda görmen gereken nokta bu, çarpma işleminin önce yapılacağı.ben parantez falan koymuyorumWhen expressions have more than one operation, we have to follow rules for the order of operations:First do all operations that lie inside parentheses.

Next, do any work with exponents or radicals.

Working from left to right, do all multiplication and division.

Finally, working from left to right, do all addition and subtraction.

kanun bellikafanizi karistiriyorsunuz
 
Cevap: 6:2(1+2)=?matematikle aram hiç yoktur ancak işlem önceliği parantez dışındadır. bunu ortaokul talebesi bile bilir.

cevap 9.Hakikatten matematikle aranız yokmuş :)İşlem önceliği:Birden çok işlem yan yana iken hangi sıra ile çözüm yapılır ?Çözüm yapılırken rastgele sırayla ilerleyemeyiz, herşeyin bir sırası bulunmakta.Örneğin;15-2.5 işleminde önce çıkarma, sonra çarpma işlemi görünmekte fakat burada önce çarpma işlemini yapmalıyız.Önce çıkarma işlemini yaparsak;15-2.5=13.5=65 sonucu elde edilir.Önce çarpma işlemi yapılırsa;15-10=5 olarak sonuç bulunur.ikincisi doğru sonuçtur.peki;(15-2).5 işlemine bakalım.Burada ise parantez olduğu için önce çıkarma, sonra çarpma işlemi yapılır.Yani;13.5=65 doğru sonuçtur.işlem önceliğinde; önce parantez içlerine bakılır, ardından varsa çarpma veya bölme, daha sonra da toplama veya çıkarma işlemi yapılır.Örnek Çözelim..link: Doğal Sayılar:Toplama ve Çarpma İşleminin Özellikleri,İşlem Önceliği

İşlem Önceliği - 6. Sınıf Matematik -
 
Üst Alt