6+2+2 Kuralı Kabul Edildi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6+2+2 Kuralı Kabul Edildi

TFF Yönetim Kurulu, 2010-2011 sezonunda Turkcell Süper Lig'de mücadele edecek kulüplerin 10 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalamasını karara bağladı.

Halihazırda 8 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalama hakkına sahip olan kulüpler, bu oyuncuların 6'sını sahada, 2'sini de yedek kulübesinde kullanabiliyorlardı.

Yeni karara göre; sözleşme yapılan 10 yabancı futbolcunun 8'i maç kadrosunda bulunurken, bunların 6'sı takımı adına sahada yer alabilecek. 2 yabancı oyuncu da kulübede bulunabilecek.

2010-2011 transfer dönemi 10 Haziran'da başlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun aldığı karar uyarınca, 2010-2011 sezonu birinci transfer dönemi 10 Haziran tarihinde başlayacak. Profesyonel liglerde transfer dönemi 1 Eylül 2010 tarihinde sona erecek. 2010-2011 sezonunda ikinci transfer dönemi ise 5 Ocak-1 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Cevap: Turkcell Süper Lig'de kulüpler 10 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilece

Tff'nin sitesinden verilmiş haber doğru

Ama kural çok saçma

6+2+2 ne lan ?

Cevap: Turkcell Süper Lig'de kulüpler 10 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilece

Al bide burdan yak.

Aziz Yıldırım böyle bir kural istiyor ertesi gün, TFF uyguluyor. Benim artık iyice TFF başkanı ve yönetiminden midem bulanıyor.

Kadroya girmeyecek iki oyuncu daa transfer edebiliriz.

Nesi İlginçki Kararın Zaten Beklenen Ve Neredeyse Tum Kluplerin İstediği Bir Kuraldı ve Karara Bağlandı Sonunda.

8+2 olması gerekirdi. Mantıklı olan budur. 6+2+2 çok saçma ve anlamsız.

tamam o zaman grella kesin gelsin artık :D

Anlamadım 18 kişilik kadroda 7 oyuncu olamayacak mı?

Beşiktaş ve Fener'in çok işine geliyor...

Tribünde oturacak adam arıyoruz :D

Sacmalik resmen. 6+2+10 olsa ne yazar, adamlar kadroya giremedikten sonra...

Itiraz eden olursa, bir degisme olabilirmi?

Üst Alt