#6 Abdullah Ercan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#6 Abdullah Ercan

abdullahgs.jpg

Abdullah Ercan

Galatasaray Eski Futbolcusu

8 Aralık 1971, İstanbul 'da doğdu.

İstanbul Amatör takımlarından Beyoğlu Kapalıçarşı'da başlayan futbolculuk kariyeri hızlı bir yükselişle 1990 yılında Trabzonspor'a transfer olmasıyla adını duyurmaya başladı. Kariyeri'nin en parlak dönemini Trabzonspor'da geçirdi.1999–2000 sezonunda Trabzonspor 'dan, Fenerbahçe'ye transfer edildi. Orta saha ve defansın sol kanadında görev yaptı. Sol ayağını sürekli kullanan özelliği vardı. 2 kez A Millî takım kaptanlığı yapmıştır. 71 defa A, 23 defa Ümit, 4 Olimpik, 10 A Genç milli olmuştur.

2003-2004 sezonu başında Galatasarayımız'a transfer olmuştur. Savunmanın solunda görev aldı. Eski başarılarının çok uzağında bir performas gösterdi. 2004-05 sezonunda ise İstanbulspor'a transfer oldu. 2006 yılında 'da İstanbulspor forması altında faal futbol hayatına son verdi.

2007 yılından bu yana Türkiye 18 Yaş Altı Millî Futbol Takımı Antrenörlüğü görevini yürüttü. Eski futbolcumuz Ümit Davala'nın Ümit Milli Takım Antrenörlüğünü bırakmasının ardından Ümit Milli Takımın Yardımcı Antrenörlüğüne getirildi.

Sevgiyle kalın.

Cevap: Abdullah Ercan

Fatih Terim'in ikinci doneminde Galatasaray'a neden geldigini anlamadigim onlarca futbolcudan biri.

sevdiğim bir oyuncu değil . 1 sezonda altı üstü 7 maça çıkan en kötü transferimizdi.

Edip beye saygısızlık etmek istemem ama buraya konulmayı bile haketmeyecek bir futbolcu kendisi.

fener onu attıktan sonra GALATASARAY için değil Fatih Terim için gelmiş bir futbolcu

Edip beye saygısızlık etmek istemem ama buraya konulmayı bile haketmeyecek bir futbolcu kendisi.

fener onu attıktan sonra GALATASARAY için değil Fatih Terim için gelmiş bir futbolcu

Sevgili Renkdaşlarım.

Dikkat buyurursanız burada Galatasarayımız kadrosunda yer almış gelmiş-geçmiş anımsayabildiğimiz tüm isimleri küçük bir Ansiklopedik bilgi boyutunda sağdan soldan ve kendi bilgilerimle harmanlayıp sizlere sunmak iyisiyle, kötüsüyle, günahıyla sevabıyla paylaşabilmek adına büyük emekler vererek böyle bir şeyler sunmaya çalışıyorum.

Gördüğüm kadarıyla da sanal ortamda emek vererek hazırladığım bu derlenmiş bilgiler kullanılıyor.

Şahsıma niye saygısızlık olsun onu anlamadım. Gerçekleri neyle örtebiliriz ki.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş tarihlerini incelediğinizde nice Emre Belözoğlular, nice Selçuk Yulalar ile karşılaşacaksınız.. Sonuçta artık bir meslek haline dönüşmüş profosyonel anlamda futbolculuk anlayışı mevcut.. İnsanlar istedikleri takımı tercih ederek gidip oynuyorlar. İşi fanatizme dönüştürdüğümüz zaman sadece Galatasarayımız'da futbola başlamış ve Galatasarayımız'da futbol hayatını bitirmiş futbolcularımızı yazmamız gerekecek.

Kısacası benim burda yaptığım tanıyan kuşaklara bir anlık hatırlatma, tanımayan kuşaklara ise kısaca tanıtma..

Mesela size sorayım Sevgili Yusuf Renkdaşım ;

bukim6.jpg

Sizce bu futbolcu kim ?

Öncelikle saygısızlık etmek istemem dememin nedeni verdiğiniz emekti bu yüzden o kelimeyi kullandım.

Benim şahsi fikrim olduğu içinde bizi benimsemeyen birinin sırf bizde 10 veya 15 maç oynadı diye buraya taşınmasını istemem..

Yani buraya Selçuk YULA yı koymakla eşdeğer görüyorum..

fotodaki şahsı tanımyorum

Ve kesinlikle sizi eleştirmek içinde yapmadım..hatam varsa özür dilerim

Öncelikle saygısızlık etmek istemem dememin nedeni verdiğiniz emekti bu yüzden o kelimeyi kullandım.

Benim şahsi fikrim olduğu içinde bizi benimsemeyen birinin sırf bizde 10 veya 15 maç oynadı diye buraya taşınmasını istemem..

Yani buraya Selçuk YULA yı koymakla eşdeğer görüyorum..

fotodaki şahsı tanımyorum

Ve kesinlikle sizi eleştirmek içinde yapmadım..hatam varsa özür dilerim

İşte olay bu zaten Yusuf'cum.

Resimde tanıdınız mı dediğim futbolcu da Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından "Niyazi Tamakan" 1960 sezonunda Fenerbahçe'den, Galatasarayımıza transfer olmuş ; 1960-1962 sezonlarında Galatasarayımız'ın formasını 2 yıl sırtında taşımış bir futbolcu.. Kısa bir biyografisini buraya daha önce koymuştum niçin koydum Galatasaray tarihinde bunlarda olmuş ilgilenen o kadar çok arkadaşımız var ki.. ÖM dünyanın teşekkürünü alıyorum.. Sağolun bizleri bilgilendiriyorsunuz diye.. Veya çok güzel bir arşivimiz oldu diye..

Daha önce de bir kaç arkadaştan Selçuk Yula konusunda tepki almıştım. Ama niçin buraya konulduğu konusunu anlayınca onlardan da özür mesajı aldım.

Yoksa sizlerin bu tip futbolculara karşı duyduğunuz antiduyguyu bende en az sizler kadar duyuyorum.

Sevgiyle kal.

vay be bir 2009 forumda ki tartışma üslubuna bak birde günümüz üslubu her geçen yıl yozlaşıyoruz

Üst Alt