#6 Jean Michaël Seri - Sayfa 159 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İspanya ligini mackolikten takip ediyorum :) ama takım ne zaman çalışıyor ki hersene aynı şey 60.dk'dan sonra herkes yürüme temposunda oynuyor.
Zaten seriyi istemeyen arkadaslarında cogunlugu fizik gücünden ve boyu kısa diye istemiyordur :) Şimdi bu adamda ayrılınca gittiği takımda uçar arkadasından izleriz diye düşünüyorum

Bizim yaz kamplari resmen bosa geciyor. Herhalde en son bi tek Tudor döneminde iyi calismisti bizim takim bir de ondan önce Prandelli döneminde. Tudor'un nadir ve tek dogru yaptigi is olabilir o iyi yaz kampi.

Ben bunu yillardir dile getiriyorum foruma üye oldugumdan beri. Elmander miydi Eboue miydi ne bize geldikten sonra birisinin röpörtaji vardi, Türkiye deki kamplar ve antrenmanlar Ingiltere ye göre cok daha az yorucu demisti. Ingiltere de antrenmandan sonra parmagimi kipirdatacak gücüm olmuyordu, burada hic böyle degil demisti.

Biz de zaten az cok biliyoruz bizim takimin calisma metodlarini ve antrenmanlarin zorluk derecesini. Hoca yanina tabiri caizse yandas alacagina dogru dürüst isini bilen bunun egitimini görmüs yardimcilar almali. Yok Hasan yok Ümit (Hasan ve Ümit'i cok severim o ayri konu) yok Selcuk. Bunlar neyin egitimini aldilar ki, tek referanslari "eski" futbolcu olmak ve hocanin güvendigi adamlar olmalari.

Fernando, Sevilla'da da çok koşmuyor, bölgesel takılıyor. Tabii bizde olduğu gibi yine sürpriz hücuma çıkışları vardı.

Terim düşüncelerini değiştirmediği sürece ortasahayı parselleyecek, enerjisi yüksek bir hatta iki oyuncuya ihtiyaç var.
Takım hâlinde topun arkasına geçemiyoruz. Artık bazı Anadolu takımlarının bile topun arkasına geçince belli bir sekil aldığını, oyuncularının mesafeleri ayarlamaya çalıştığını, ofsayt için alan daralttigini görüyoruz. Bizde bazen 2 hatta 3 oyuncunun birbirine yakın durup rakiplerini tutmadıklarını ve savunma yapmayı gömülme zannettiklerini görüyoruz. Ayrıca bek oyuncuları maç boyu 2'ye karşı 1 savunma yapmak zorunda kalıyor.
Takım halinde hücum olayı yine yok. Uyuşuk yan paslarla yerleşmeden oynayamıyoruz, bu arada rakip çoktan yerleşmiş hatta pas kanallarını kapatmış oluyor. Doğru pozisyonu alamadığımız için korner dönüşleri ya da Belahanda gibi isimlerin top kayıpları direkt rakibin hücumuna dönüşüyor. Soldan atak yaparken belli ki orta açacağız ters tarafa açılacak topu kovalamak yerine Feghouli devamlı rakip savunma arasında kayboluyor ve hücum akıcılığını kaybediyoruz.

Dün Fernando bugün Seri yarın bir başkası...Bazen övüp bazen gömeceğiz oyuncuları ama esas sorun oyuncu grubu ile bir takım oluşturamayışımızda. Sorloth bizde Falcao ts'de olsa Falcao için ah vah eder Sorloth'un gelecek yıl takımda kalıp kalmaması konusunda bolca tartışırdık muhtemelen. Doğru oyun plânı olmadiktan sonra oyuncu isimleri detay olarak kalıyor. Bireysel performanslara aşırı derecede bağlı olmanın ötesine geçmemiz gerekir.

Son 4-5 hafta iğrenç top oynadı. Hani bunun kadarını bile bulabilir miyiz emin olmadığımdan hala kalmasına daha yakınım ama bunun 1 tık altı kalitede olup en azından her maçı belli standartta oynayacak adamı Seri'nin önünde tercih ederim.

Böyle bir futbolcuya şu futbol zamanında tahammül edebilecek az takım vardır. Özellikle bizim lig gibi fiziksel mücadelenin olduğu bir yerde. Şu ana kadar nötr bakıyordum ve iyi düşünülmesi gerektiği taraftarıydım. Fiziksel mücadeleden çok çok fazla kaçınıyor. Mali yükümlülüklerden dolayı da son kararım kalmaması yönünde.

Bu sezon 2 maç dışında iyi seviyede diyeceğimiz bir topu oynamadı. Senelik 5mye gelecekse kira+maaş gerek yok. Fiziği nasıl bu yaşta bu kadar düşmüş hiç anlamıyorum.

Üst Alt