600 Trilyon'a Anadolu'ya 6 tane stat yapılır! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

600 Trilyon'a Anadolu'ya 6 tane stat yapılır!

TT Arena'nın maliyetini 300 beklerken 600 trilyon olarak duyunca çok şaşırdım. Büyük para. Anadolu'da biz dahil stat ihtiyacı olan ekipler var, hepsinin sorunu çözülürdü. Ancak yine de o geceki protestolar neresinden bakarsanız yanlıştır.

Galatasaray’ın Seyrantepe’deki yeni stadının inşası neredeyse 3.5 yıldır devam ederken bu kadar gündemde olmamıştı ama açılış gecesindeki gerilim günlerdir hem siyasi hem de sportif otoriteleri birbirine düşürdü. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın o geceki açıklamalarına da, sonrasındaki yorumlarına da tepkiler oluşurken, olaya Trabzonspor cephesinden farklı bir yaklaşım geldi. Bordo-Mavililer’in Başkanı Sadri Şener, FANATİK aracılığı gündeme ilişkin yorumlarını aktardı, çarpıcı tespitlerde bulundu:

‘Böyle karşılanmamalıydı’

“Öncelikle şunu söyleyeyim, TOKİ Başkanı hemşehrimizdir. Stadımızı da ihale etmiştir, yani en azından şimdilik denizin doldurulma kısmını, teşekkür ederiz. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse son günlerde ortalıkta gezen rakamları hayli çarpıcı olarak değerlendiriyorum. Çünkü ben 300 trilyona falan bittiğini sanıyordum. 600 trilyon gerçekten büyük para. Misal, Kayseri’nin yeni stadı yaklaşık 100 trilyona bitti. Buradan yola çıkarsak o paralarla Anadolu’da stat bekleyen 6 ilin ihtiyacı giderilebilirdi. Dediğim gibi, bunlar işin başka boyutları. Sonuçta kararlar verilmiş, stat yapılmış. Başbakan Tayyip Erdoğan ve Erdoğan Bayraktar böyle karşılanmamalıydı. Onlar bir hizmet yapmışlar, bence de o muameleyi hak etmediler...”

‘Biz daha iyi karşılarız’

“Doğru artık bizim gözümüz Seyrantepe’de değil, kendi projemiz olan Akyazı’da. Denizin doldurulması işi ihale edildi bildiğiniz gibi. Şimdi hızlı bir şekilde, en kısa zamanda stadımıza kavuşmak istiyoruz. Çünkü daha önce de dediğim gibi biz Avni Aker’e çok para harcadık. Bundan sonra da yeni stada geçene kadar da harcamayı düşünmüyorum. Ayrıca bizim stadımızın açılışında da Başbakanımız’ı ve TOKİ Başkanı’nı eminim Trabzonlular çok daha iyi bir şekilde ağırlayacaktır.”

‘Tanıtım ama o kadar eder mi!’

Şener’in bir önemli tespiti de, ‘tanıtımla’ ilgiliydi: Tamam, kupalar aldılar ama 600 Trilyon eder mi o reklam. THY’nin Barcelona ve M.United gibi devlerle yaptığı anlaşmaların maliyeti ve reklam değerine bir bakın...

Karadeniz ekibinin patronu her fırsatta Galatasaray’ın UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kaldırmasından ötürü ayrıcalıklı kabul edilmesi hakkında da konuştu. Olaya farklı bir pencereden bakıp görüşlerini verilerle tamamlayan Sadri Şener, “Doğrudur, Galatasaray ülkemizin reklamını yaptı. Ancak bunun değerinin şimdi direkt olarak 600 Trilyon’a denk gibi gösterilmesi ne kadar doğru? Misal, Türk Hava Yolları, dünyanın en çok tanınan iki kulübüyle anlaştı. Barcelona ve Manchester United gibi markaları taşıyor. Bunun da sanırım ne kadar büyük bir reklam olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Ancak Türk Hava Yolları bunun için öyle astronomik paralar vermedi. Taşıma maliyetlerinin dışında 3-4 milyon Euro gibi bir rakam ödeniyor diye biliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap: 600 Trilyon'a Anadolu'ya 6 tane stat yapılır!

Eğer mecidiye köyün ortasında arsanız varsa verin 6 tane stad yaptırın.

Buda patlıyor ya şimdi nasıl karıştırsın ortalığı... Ulan o anadoludaki 6 takımı toplasan bir galatasaray eder mi? ;) her bakımdan

Ali Sami Yen (Mecidiyeköy) arazidineki hakkımızdan vaz geçip Seyrantepe'ye gelmeyi kabul ettik. Devlet de Ali Sami Yen arazisinden stadın maliyetinden çok daha fazla kar etti. Burada sadece bir takas yapıldı, bize hibe edilmiş herhangi bir değer yok. Ömer Çavuşoğlu bile dün akşam bu durumu anlatarak bizi savundu ama belli bir insan topluluğu bir türlü idrak edemiyor bu işlemi. Aslında çok da basit bir işlem ama idrak kapasitesinde sorun olduğundan bu problemi çözmenin imkanı yok gibi gözüküyor...

Ali Sami Yen (Mecidiyeköy) arazidineki hakkımızdan vaz geçip Seyrantepe'ye gelmeyi kabul ettik. Devlet de Ali Sami Yen arazisinden stadın maliyetinden çok daha fazla kar etti. Burada sadece bir takas yapıldı, bize hibe edilmiş herhangi bir değer yok. Ömer Çavuşoğlu bile dün akşam bu durumu anlatarak bizi savundu ama belli bir insan topluluğu bir türlü idrak edemiyor bu işlemi. Aslında çok da basit bir işlem ama idrak kapasitesinde sorun olduğundan bu problemi çözmenin imkanı yok gibi gözüküyor...

Ya idrak edememeleri normal başbakan çıkıp toki yaptırdı bile demiyor ben yaptım... Ben emrettim de yaptılar diyor... ;) Sen ne anlatırsan anlat bir ülkenin başbakan'ı bunu derse sen neye itiraz edeceksin...

TT Arenayı isteyen klübe versinler, biz yeniden dönelim ASY de oynayalım maçlarımızı, bir stad yüzünden bunca laf edilecek ve başımıza kakılacaksa alsın onların olsun...

Yapsınlar anadoluya 6 tane stat 2. lige düşen takımlar oynasın, yada taraftarı dahi olmayan süper lig takımları oynasın o statlarda...

Avrupada tanıyanı olmayanlar için yapılsın stadlar, yada o stad açılışlarında dileyenin dilediğini istediği gibi söylediği, hakaret ettiği ama alkışlandığı klüplere versinler o stadlar, şakşakçı olsun çamurdan olsun be...

Görüyorum ki ne çok klüp ve yönetici varmış stad uğruna camisına ve değerlerine hakaret ettirmeye niyetli !!!

Dilerlerse hakarete yarabbi şükür diyebilen yönetici de hazır nasılsa...

Alsınlar Aslantepeyi, versinler Mecideyeköydeki yerimizi...

Şerefine sövdürmektense, yıkılacak bir ASY de olmayı yeğlerim ben...

Bu Sadri Sener ve Fenerbahceliler acilistaki konusmadan dolayi seviniyor. Bayraktar "Trabzon'a da, yapiyoruz, FB icin de salon yapiyor' dedi ama haberleri yok.

Aman Allahım Ömer Çavuşoğlu bile bizi savunuyosa hala bize beleşçi diyenler insan görünümündeki eşşeklerdir

600 Trilyona 6 stad yapılabilir ama 6 klüp bir araya gelse Uefa kupası alamaz.

burada ard niyet var arkadaşlar 600 trilyon dedikleri paranın içerisinde metro , yollar , cevre düzenleme vs gibi şeylerde var ,

yasal olarak imara uygun ruhsatı alınmış bir yapının olduğu yere " belediye hizmet götürmek zorundadır "

Belediye o hizmeti ya seve seve yada seve seve yapmak zorundadır zaten bu anayasal bir zorunluluktur.

Bu da ishale bağlamış demek ki. Pek şaşmamak lazım!

Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.

600 Trilyona 6 stad yapılabilir ama 6 klüp bir araya gelse Uefa kupası alamaz.

Evet başarıya kupaya bakınca bu stadı bir tek biz hakediyoruz ancak konu kupaya falan gelene kadar daha farklı şeyler var. Devlet bu stada bukadar para yatırırken cebinden 1 Allahın kuruşu çıkmadı bunu ihaleye açtı ihaleden devlet para kazandı evet bundan bile para kazandı. Devletimize yük olmadık aksine para yağdırdık mecidiköyde milyar dolar kazanacak seyrantepede milyar dolar kazanacaları arazi sahip oldu devletimiz.Ama ısrarla konu bambaşka yere gidiyor devlete bedevaya stad yaptırmışısz gibi gözüküyor birinin çıkıp bu konuyu medyanın insanların gözüne SOKMASI lazım Galatasaray çok büyük fedakarlık yapmıştır stad karşılığı bunu anlatacak insanlar mutlka vardır.

Üst Alt