#63 Chuck Davis | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#63 Chuck Davis

ff93b2adc9cf42c2bd239ad5e1e8dea7.jpeg

Ad Soyad : Charles Edward "Chuck" Davis

Ülke : ABD

Oynadığı Pozisyon : Uzun Forvet (4 Numara)

Geldiği Takım : Banvit​

Dün nerdeyse kusursuz oynadı özellikle Lasme'nin 5 faulü alıp çıkmasından sonra uzunlarda tek yükün ona binmesi ve o inisiyatifi alıp takımı sırtlaması, el üstü orta mesafeli atışları, maçın sonunda en kritik yerde 2/2 ft atması dün turu bize getiren x faktör oldu. Yaklaşık 1 senedir oynamadığı için biraz ağırlaşmış olması normal. Her geçen maç farkını ortaya koyuyor. Böyle devam reis :)

Yalnız bu adamı Leonardo DiCaprio'nun siyahi haline bir ben benzetiyorum heralde :asd22:

CeNokW4XIAQbC-V.jpg

Dün nerdeyse kusursuz oynadı özellikle Lasme'nin 5 faulü alıp çıkmasından sonra uzunlarda tek yükün ona binmesi ve o inisiyatifi alıp takımı sırtlaması, el üstü orta mesafeli atışları, maçın sonunda en kritik yerde 2/2 ft atması dün turu bize getiren x faktör oldu. Yaklaşık 1 senedir oynamadığı için biraz ağırlaşmış olması normal. Her geçen maç farkını ortaya koyuyor. Böyle devam reis :)

Yalnız bu adamı Leonardo DiCaprio'nun siyahi haline bir ben benzetiyorum heralde :asd22:

CeNokW4XIAQbC-V.jpg

geçen sene banvitteyken daha hızlı bir oyuncuydu.. dediğin gibi 1 yıl oynamayınca biraz hantallaşmış...

Öncelikle Chuck Davis çok çok kaliteli bi oyuncu. Neyiyle kaliteli? Oyun bilgisiyle, zekasıyla. Daha önceleri şut mekaniği de harikaydı, gününe geldiğinde hiç tereddüt etmeden her yerden atardı Garnett misali.
Basketbola ara verince kaybettiği en önemli şey şut mekaniği olmuş. Nerceyse bloklanması imkansız bi şutu vardı, şimdi çok yavaş şut çıkarıyor. Dolayısıyla savunulması da eskisine göre daha kolaylaşmış durumda. Ayaklarının yavaşladığı da aşikar ama zaten Chuck Davis'in en önemli özelliklerinden biri ayaklarının hızı değildi. En formda zamanlarında da savunmada ayakları yavaş kalırdı. Bu eksikliğini zekasıyla ve oyun bilgiisyle kapatabiliyor çok şükür.

Maç konusunda da değindim başlığında da bahsedeyim. Bu sezon en büyük avantajı rakpiler tarafından hesaba katılmıyor oluşu. Katkı yaptığı maçlar çoğunlukla Lasme'nin faul problemine girdiği maçlar. Özellikle dikkat ettiğim için söyleyeyim hatta, Lasme'yi oyundan çıkarttırınca rakiplerin maçı kazanmışcasına sevindiği+rahatladığı maçlar. Davis o anlarda hiç kaybetmediği post-up'tan oyun kurma özelliğiyle şok etkisi yaratıyor. Umuyorum Gran Canaria da hesaba katmaz Chuck'u. Asistçi bi gardları ve çok uzun bi pivotları var, pota altında sürpriz ribaunt yapacak adam çok önemli bu eşleşmede.

Üst Alt