#7 Kerem Aktürkoğlu - Sayfa 187 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yaz döneminde Kerem' in nasıl bir kariyer adımı atacağı kritik olacak. Takımda kalıp başarılı olmasını çok istesem de bunun ne şekilde olabileceğine dair bir senaryo kuramıyorum.

Mertens pozisyonunda yapamayacağını hoca da görmüştür, bir daha deneyeceğini sanmıyorum.

Direkt kanat oynamaya Kerem' in pek hevesinin olmadığı açık şekilde anlaşılıyor.

Başından beri en verimli olabileceği rolün, 4-3-3 veya 3-4-3 diziliminde sol kanat-forvet olduğu kanısındayım; hoca hiç o dallara basacak gibi görünmüyor. Bunlardan başka bir rolde hiç yapamaz. Takımda başrol oyuncusu olmaya alışmış biri olarak, rotasyonda 'rol oyuncusu' olmayı kabullenmesi de imkansız gibi...

Olası Avrupa transferi konusunda da aynı açmazlar geçerli olacaktır. Ayrıca top kulüpler tercih etmez, başaltı tabir edilenler bile zor ihtimal. Hangi kulüpten teklif alır, orada kendisine nasıl bir rol biçilir? gibi sorular akla geliyor...

Kendisi adına en iyisinin gerçekleşmesini dilerim...

Kerem ve Nelsson ikisi de bizim için çok önemli oyuncular ama günümüzde Avrupa futboluna çok uygun oyuncular olduklarına inanmıyorum. Günümüz futbolunda fiziksel anomalisi olan, fizik/atletizm kalitesiyle çok önde ve mevkilerine göre ekstraları olan oyuncuların dönemi. Böyle olunca da Nelsson un da Kerem in de takımımızda kalacağına inanıyorum

Yani işin açıkçası Kerem in yaşadığı kırılma çok zoruma gitse de çok da kafayı yormuyorum bu konuda.

Mesela geçen senenin sonu bu senenin başlarına dönersek Mertens den çoğumuz ümidi kesmiştik, ilk transferin Ofansif Orta Sahaya yapılması gerektiğini Mertens in bu sene için Mata rolünde devam etmesi gerektiğine inanıyorduk doğruya doğru bugün geldiğimiz konumda normalde emekli olması gereken yaşta Mertens takımın hücumdaki aklı, ligin finaline giderken her maça doğrudan etki ediyor sonradan gelip asist krallığını ele geçirdi.

Barış Alper sol bekte ciddi sıkıntı çekip sol bek olarak oynamaya başlamadan önce lig maçlarında bile sonradan oyuna alarak değerlendirdiğimiz oyuncumuzdu bugün geldiğimiz konumda Barış Alper bu sene yüzümüzü en çok güldüren oyuncu belki gelişimi Boey in bile önüne geçti.

Bir benzerini de Nelsson için söyleyebiliriz bu yıla başlarken Nelsson un transfer yapmadığı için takıma ihanet ettiğini yazanlar oldu, sezona korkunç bir giriş yaptı Nelsson hatta yerine alınmış kariyeriyle de performansıyla da hatta takıma uygunluğuyla Nelsson dan çok daha önde bir Davinson vardı bugün bakıyorum takım şampiyonluğa giderken Nelsson yine kusursuz savunmasıyla takıma öncülük ediyor

Kerem Aktürkoğlu dönüşümünü de sınıf atlamayı da başarıyla gerçekleştirdi benim gözümde. İlk geldiğinde profesyonel futbola adepte olmaya çalışan Kerem aynı sezonun sonuna takımımız Beşiktaş ile şampiyonluk yarışı verirken 800 dakika da 6 gol 3 asist yapabilmişti ligde, takım içinde yüzümüzü en çok güldüren genç oyuncu olmuştu. Bir sonraki sezon takımımız ligde dökülürken Avrupa da topun arkasına geçip beklediğimiz o sezonda Kerem yine hücum tarafında tek başına iş yapabildi, resmi maçlarda 4000 dakika sahada kalıp 13 gol 13 asist yapmıştı o sezon. Geçen sene ligin ilk yarısında bir iki maç haricinde ortalıkta olmayan bir Kerem şampiyon olarak tamamladığımız sezonda 10 gol 14 asist yapmış ligin finaline giderken gösterdiği çıkış ile ligi asist kralı olarak tamamlamıştı

İlk geldiği sezon topu önüne atıp koş koş oyununda bir şeyler çıkarmaya çalışan Kerem bayağı geçen sene İcardi, Mertens, Mata, Rashica, Zaniolo, Torreira, Sergio duran topları kullanarak, ceza sahasına kestiği toplarla yeri geldiğinde attığı frikik uzaktan goller ile belki de İcardi den sonra Sergio ve Boey ile takımı şampiyonluğa götüren oyunculardan oldu

E bu sezona bakıyorum sezona Forvet Arkası olarak devşirilmeye çalışan, olmayınca sol kanatta Zaha ile forma rekabeti veren Kerem 15 gol 8 asist yapmış 3600 dakika sahada kalmış. Galatasaray kariyerindeki en kötü sezonunu yaşıyan Kerem 3600 dakika sahada kalıp 15 gol 8 asist üretmiş, çeşitli derecelendirme yapan sitelere göre Ocak ayına kadar ligin en yüksek rating puanına sahip oyuncusuydu Kerem

Bu kadar uzun lafın kısası Nelsson da yaşadığımız geri kazanımı önümüzdeki sene Kerem de yaşayacağımıza inanıyorum. Kerem den çok da vazgeçmedim ben açıkçası

GMq-lqhWkAAYhFt

Tama hadi top kontrolü, top kayıplarını geçelim de her gün gördüğü Barış alperi her gün ekstra idman, bireysel çalışma yaparken." Ulan bende böyle olmalıyım, bende çalışmalıyım" diyor mu acaba? İnsan bir heves eder, bir uğraş gösterir. Tekniği gelişmiyorsa en azından fiziğini geliştirsin.

Oynadığı kısa sürede yaptıklarına bayıldım; böyle oynasın canımı yesin. Asisti için demiyorum, o golü kaçırması da hiç önemli değil. Hep şikayet ettiğimiz, artık bıkkınlık veren tercih hatalarından tek birini bile yapmadı, hep en doğru tercihleri yapması şaşırttı hatta. Umarım kafası rahatladığı için böyledir ve böyle devam eder...

Kendisini kestiğimiz günden bu yana takımın olumlu pozitif bir futbol oynaması tesadüf değil. Yaptığı top kayıpları yüzünden takım aşırı yorgun düşüyordu neyseki hocamız hatasından geçte olsa döndü. Ayrıca kesik yemek ona biraz iyi gelmiş olcak ki bugün gayet basit oynadı çok net bir gol vuruşunu harcasada tebrik ederim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt