Okan Buruk | ARŞİV | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1666626827986.png

OKAN BURUK

Doğum Tarihi:
19 Ekim 1973
Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Teknik direktörlük kariyeri
2011-2013 Türkiye (yardımcı antrenör)
2013-2014 Elazığspor
2014-2015 Gaziantepspor
2015-2016 Sivasspor
2016-2017 Göztepe
2017-2018 Akhisar Belediyespor
2018-2019 Çaykur Rizespor
2019-2021 İstanbul Başakşehir
2022 - Galatasaray

Başarıları
İstanbul Başakşehir: Süper Lig 2020
Akhisarspor: Türkiye Kupası 2018

Kulüp kariyeri

İlk olarak Büyükçekmece'de yerel bir kulüp olan Karadeniz İdman Ocağı'nda oynadı. Her iki abisinin de futbolcu olması nedeniyle futbolla iç içe büyüdü ve 11 yaşında Galatasaray’ın alt yapısına girdi. 1992 yılında Avrupa Gençler Şampiyonu olan Genç Milli Takım’ın kaptanıydı. Trabzonspor'la oynanan bir kupa maçında ayağının kırılması nedeniyle bir süre yeşil sahalardan uzak kaldı

2001 yılında Galatasaray'ın üst üste 5. şampiyonluğu kazanmasına üç ay kalaEmre Belözoğlu ile birlikte İtalya’nın Inter Milan Kulübü ile anlaşma imzaladı.Şampiyonluğun kaybedilmesinde ki en büyük etkenlerden birisi olarak gösterildi.

Türkiye Millî Futbol Takımı’nın 3. olduğu 2002 FIFA Dünya Kupası'nda forma giydi. 2006 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Danimarka Milli Futbol Takımı'na attığı golle dikkatleri üzerine çekmiştir. Emre Belözoğlu ile birlikte gittiği, 3 sezon oynadığı Internazionale'da fazla forma şansı bulamadı. 2004-05 sezonu başında Beşiktaş'a transfer oldu.Taraftarın uzun süre muhalefet etmesine rağmen en sonunda ultrAslan taraftar grubunun da onayı alınarak 11 Temmuz 2006 tarihinde boş mukaveleye imza atarak eski kulübü Galatasaray'a geri dönmüştür. Okan Buruk 7 Haziran 2008 itibari ile Galatasaray kulübünden ayrılarak. İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımı ile 2 yıllık mukavele imzalamıştır.

2009-10 sezonunun sonunda futbolu bırakmaya kararı verdi. Bu kararından sonra Türkiye formasıyla 19 Mayıs'ta Çek Cumhuriyeti ile oynanan maçta 9. dakikada Emre Aşık'la beraber oyundan çıkarak jübilesini yaptı.

Özel hayatıyla çok fazla gündeme gelmeyen Okan, 3 Temmuz 2007 tarihinde eski Türkiye Güzeli ve model Nihan Akkuş'la evlenmiştir.​

Cevap: Okan Buruk

j4psvXo.jpg

en az emre kadar nefret ederim okandan

para kazandırmadan gitmelerini geçtim, 1 şampiyonluğumuzu elimizden çaldılar

bi yerlerde okudum,abim de anlattı. bi maçtan sonra maradona hayran mı kalmış buna ?:eek: doğru değildir herhalde..

bi de bi sakatlık geçirmiş,yoksa fırtına gibiymiş falan.doğru mudur ?

Suat Kaya konusu niye yok ben mi bulamıyorum. "Arama-ül rezil" kutusuna yazdım yine bulamadı bişey.

bi yerlerde okudum,abim de anlattı. bi maçtan sonra maradona hayran mı kalmış buna ?:eek: doğru değildir herhalde..

Maradona kısmını bilmiyorum ama sakatlık olayı doğrudur. Trabzonspor maçında ayağı kırıldı canlı izliyordum maçı. O sakatlık olmasaydı Real ya da Barça da çok rahat oynardı. Düşün İnter'e bu şekilde gitti. Sakatlıktan sonra futbolu bırakır dendi ama taş gibi geri döndü.

Maradona kısmını bilmiyorum ama sakatlık olayı doğrudur. Trabzonspor maçında ayağı kırıldı canlı izliyordum maçı. O sakatlık olmasaydı Real ya da Barça da çok rahat oynardı. Düşün İnter'e bu şekilde gitti. Sakatlıktan sonra futbolu bırakır dendi ama taş gibi geri döndü.

vay be...maradona olayını GS sözlükte falan okumuştum sanırım:yenieek: o kadar iyiyse,doğrudur o zaman maradona olayı:yenieek:

92-93 sezonu trabzon maçında erman toroğlunun katkılarıyla ayağı kır(d)ılmıştı ,

ne seviyeye gelirdi bilmiyorum ama sakatlık sonrasında esas geri dönüşü 97-98 sezonunda oldu ,

ama 2000-2001 sezonunu unutmam mümkün değil , takıma geri dönmesi bile başlı başına bir rezillikti

yıllarca sen GS formasını giy o formayla özdeşleş intere emre ile bonservissiz kaç gel bjk de futbol oyna okan benim için öldü camiasız futbolcular kervanına katıldı aslında çok severdim.

Emre ile beraber kacip gittiniz.Biriniz Fener'e biriniz Besiktas'a dondu.Jardel'i küstürüp 6 sene ust uste sampiyonlugumuzu engellediginiz soyleniyor.

Kisacasi bugun Fener'e cak da sinirimiz gecsin biraz. :)

Adam belkide maddi olarak en kötü takım olan Antep ile harika bir iş çıkardı 9 haftada. Muhammet Demir'in dönüşü de başardıkları arasında sayılabilir.

Tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt