#76 Servet Çetin - Sayfa 97 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#76 Servet Çetin

Tam bir kazmaydı :D Beşiktaşta Takoz Recep ne ise bizim takımın da takozu Servet'ti. Hızı da inanılmazdı kaplumbağa ile yarışırdı :eek:ley:

DIY_w22XkAALEYb.jpg

Servet Çetin: "Bence yabancı oyuncu 3-4'ün üstünde olmamalı. 14 tane yabancı ne demek? Bunların hepsinin maliyetleri var. Bu işin arkasında bir şeyler olduğunu düşünüyorum."

Servet Çetin: "Transfer için yurt dışına oyuncu izlemeye gidiyoruz. Gerçekten 'Bu süper oyuncu alalım' diyebileceğimiz bir oyuncu yok. Ama yurt içinde bulunuyor."

Daha önce dediğim gibi, yabancı sınırı konusunda kesinlikle mantık ile hareket edilmeyecek o anki rüzgar neyse ona göre bir karar çıkacak. Yahu adamın beyanına bak, temel mantıktan yoksun. Yurtdışında bulamadığın oyuncuları yurtiçinde buluyorsan al oynat, elinden tutan mı var ? Yok. Al o ''süper'' futbolcuları koy hepsini ilk 11'e oynat. Yabancı futbolcunun maliyeti varmış, temel iktisat kuralıdır az olan pahalıdır. Yabancı sınırı gelince yerli futbolcular yine saçma sapan ücretler alacak, kulüplerin maliyetleri geri dönüşümsüz biçimde artacak. Yurtdışına yine futbolcu ihraç edemez geleceğiz vs vs şuraya bi milyon tane negatif şey yazılabilir boşuna uzattım zira ortada mantık üzerinden tartışan bir güruh yok.

Benim en çok üzüldüğüm nokta şu, adam ne kadar saçma ve içi boş konuştuğunun farkında bile değil, ve ne yazık ki bu adamların sözü mantık ile hareket eden bir avuç adamın sesinden çok daha yüksek ve gür çıkıyor. Ne desek boş ne desek hikaye, Türk futbolundan uzunca bir süre bir şey olmayacağı kesin.

Üst Alt