8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?


Her Beşiktaş taraftarının dilinde bir laf vardır. Galatasaray şaibelerin takımıdır. Onlara göre 93 yılında oynanan 8-0'lık Ankaragücü maçı kesinlikle şikedir. Bu kanı hemen hemen bütün Beşiktaş taraftarında vardır ve yıllardır da ısıtıp ısıtıp o maçı gündeme getirmeye çalışmaktadırlar. Hatta o maçla ilgili belgesel bile hazırlamışlardır.Oysaki o maçtan 6 yıl önce yine Galatasaray ve Beşiktaş atbaşı şampiyonluk yarışı yapmaktaydı. 2 puanlık sistemde oynanan sezonda Son 2 haftaya 52 puanla lider giren Beşiktaş'ı yine aynı puan ve averaj farkıyla Galatasaray takip ediyordu. Beşiktaşın +37'lik averajına karşılık, Galatasaray +35 averaja sahipti. 35. haftada Galatasaray Kocaelispor deplasmanını zor da olsa 1-0'lık skorla aşmayı başarırken İnönü Stadında Beşiktaş konuk ettiği Sakaryaspor'a gol olup yağıyordu. Maçın ilk yarısını 4-0 önde bitiren Beşiktaş ikinci yarıda da 2 gol daha bulup maçı 6-0 kazanıyordu. Bu sonuçla birlikte puanını 54'e averajını +43'e çıkartan Beşiktaş Galatasaray'ın averajla şampiyonluk umutlarını bitirip son hafta maçını da 1-0 kazanarak şampiyon oluyordu.Bu maçın altında bir şaibe dönem itibariyle aramış olabilir Galatasaray taraftarı. Ancak 20 yılı aşkın Galatasaray'ı yakından takip eden biri olarak böyle bir maçın olduğundan bugün haberdar oldum. Eminim ki pek çok Galatasaray taraftarı da bilmiyordur 6-0'lık Sakarya galibiyetini o dönemi net bir şekilde hatırlayabilen kesim hariç. Oysaki 8-0'lık Ankaragücü maçının şaibe olduğunu iddia etmeyen Beşiktaş taraftarı yoktur futbolla ilgilenen kesim içerisinde. O maçın oynandığı tarihte portakalda vitamin bile olmayan Beşiktaşlıların bile dilindedir Galatasaray'ın sözde şaibeli galibiyeti.Beşiktaş elbetteki şampiyonluk maçına çıktığı bir ortamda Sakaryaspor gibi dönemin zayıf takımını 6-0 yenebilir, ancak aynı şeyler Galatasaray için de geçerli değil midir. Galatasaray da şampiyonluk maçında iddiası olmayan ve kötü bir sezon geçirmiş Ankaragücü'ne 8 gol atabilir. Üstelik aynı sezon Beşiktaş aynı Ankaragücü'nü içerde 4-0, deplasmanda 6-0 yenmiştir. Beşiktaşlı mantığına göre 6 gol atmak normal bir durumken bunun 2 fazlası olan 8 golü atmak anormaldir ve şaibelidir.Bir de "O maçta Galatasaray'ın şampiyon olabilmesi için 8 gol atması gerekiyordu ve attı" hurafesi vardır ki külliyen yalandır. Zira Galatasaray son haftaya girilirken Beşiktaş'ın 2 averaj farkla önündedir. Gençlerbirliği'ni son hafta maçında 3-1 yenebilen Beşiktaş'ı geçebilmek için Galatasaray'a Ankaragücü karşısında alınacak tek farklı galibiyet bile yetmektedir. Gel gör ki pek çok Beşiktaşlı bunu bilmez ve Beşiktaş'ın o haftaya 5 averaj önde girdiğini iddia eder.Kısacası 8-0'lık Ankaragücü maçı ile ilgili bir tartışmaya girecek olursanız 85-86 yılındaki 6-0'lık Beşiktaş-Sakarya maçını da örnek gösterebilirsiniz..Beşiktaş 6-0 Sakaryaspor 25 Mayıs 1986 1985-1986 Sezonu 1. Lig 37. Hafta Maçı İstanbul İnönü Stadyumu, İstanbul, Türkiye
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?Bir de "O maçta Galatasaray'ın şampiyon olabilmesi için 8 gol atması gerekiyordu ve attı" hurafesi vardır ki külliyen yalandır. Zira Galatasaray son haftaya girilirken Beşiktaş'ın 2 averaj farkla önündedir. Gençlerbirliği'ni son hafta maçında 3-1 yenebilen Beşiktaş'ı geçebilmek için Galatasaray'a Ankaragücü karşısında alınacak tek farklı galibiyet bile yetmektedir. Gel gör ki pek çok Beşiktaşlı bunu bilmez ve Beşiktaş'ın o haftaya 5 averaj önde girdiğini iddia eder.Burası herşeyi açıklıyor sanırım..
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?Bunlarınki sürü psikolojisi. Hiçbir detay bilmeden siyah beyazdan ibaret yalanlara yanlışlara inanırlar. Zaten futbol konusunda cahil olmayan biri bir konuda bilgisi yoksa kesin yargılarla atıp tutmaz.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?2 maçtada şaibe var bizim 8-0 lık maçtada şaibe olmadını kimse şimdi inkar etmesin
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?2 maçtada şaibe var bizim 8-0 lık maçtada şaibe olmadını kimse şimdi inkar etmesinben inkar ediyorum. arşivi açıp bak bakalım ankaragücünün o seneki büyüklere karşı ezici mağlubiyetlerini.Galatasaraya 8 averaj gerekiyordu lafı kesinlikle yalan.Galatasaray zaten lider çıkıyor maça.Allah onlara öle bi bela verdiki,8 tane yediler avrupada.Uefa maçta şike oldugundan şüphelenip incelemeye aldı.Beşiktaş eziktir ezik kalacak.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?2 maçtada şaibe var bizim 8-0 lık maçtada şaibe olmadını kimse şimdi inkar etmesin:Z3: Okumak çok mu zordu?Bir de "O maçta Galatasaray'ın şampiyon olabilmesi için 8 gol atması gerekiyordu ve attı" hurafesi vardır ki külliyen yalandır. Zira Galatasaray son haftaya girilirken Beşiktaş'ın 2 averaj farkla önündedir. Gençlerbirliği'ni son hafta maçında 3-1 yenebilen Beşiktaş'ı geçebilmek için Galatasaray'a Ankaragücü karşısında alınacak tek farklı galibiyet bile yetmektedir. Gel gör ki pek çok Beşiktaşlı bunu bilmez ve Beşiktaş'ın o haftaya 5 averaj önde girdiğini iddia eder.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?6-0 lık Sakarya maçı bilmememizin sebebi8 jk gibi (8-0 lık GS-ANG maçı) belgeselimize bile koymamamız ;)adamlar 100 . yıl belgeseline bile bunu koymuşlareee tarih yokki ne koysunlar
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?2 maçtada şaibe var bizim 8-0 lık maçtada şaibe olmadını kimse şimdi inkar etmesinSu forumda gördügüm en saçma insanlarin basinda sen geliyordun, ne kadar bos bir yorum varsa, muhakkak yaninda senin ismin oluyor...Kendi takiminin saibe yaptigini söyleyen bir adam, adam midir ? Avatarina parçali formayi koymussun birde utanmadan..Hey Allahim.. Ne insanlar var..
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?2 maçtada şaibe var bizim 8-0 lık maçtada şaibe olmadını kimse şimdi inkar etmesinProvokasyonu rakip yapar diye bir kural yok. Bu da ispatı olsun.O maçı bilmeyen, o sezonu takip etmeyenler yorum yaparsa böyle olur işte. :mad:Buyrun bu da benim analizim, okuyun. (Karşıyaka kısmına dikkat.)https://www.gscimbom.com/forum/kose...e___-8-0-uzerine.html?highlight=Be%FEikta%FEk
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?Su forumda gördügüm en saçma insanlarin basinda sen geliyordun, ne kadar bos bir yorum varsa, muhakkak yaninda senin ismin oluyor...Kendi takiminin saibe yaptigini söyleyen bir adam, adam midir ? Avatarina parçali formayi koymussun birde utanmadan..Hey Allahim.. Ne insanlar var..
Aynen kardişim.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?Ya çok geriye gitmeye gerek yok arkadaşlar, o sezon yani bizim 8-0 lık galibiyet aldığımız sezon Beşiktaş Ankaragücü ile oynadığı 2 maçta toplam 11 gol atmıştır ve deplasmandaki maçı da 6 golle kazanmıştır. Kendilerinin 6 tane attığı maç sezon içerisinde olduğu için temiz diyenler son hafta biz 8 gol atınca şikeye bağlamışlardır konuyu.Kelli felli bir Beşiktaşlı abim bana sizin dediğiniz gibi 8 gol atmasaydık şampiyon olamayacağımızı zira son haftaya averajla önde olduklarını iddia etmiştir. TFF'nin resmi sitesinde açtım gösterdim son hafta averaj durumlarını "ALLAH ALLAH HAKKATEN SİZ ZATEN 2 AVERAJLA ÖNDEYMİŞSİNİZ" Peki biz bunu niye yanlış biliyoruz gibi dangalakca bir cevap verdi.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?Bırakın Bjkliler böyle iftiralarla kendilerini tatmin etsinler. He deyin geçin.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?O maçta çok sayıda gol atmamız gerekiyordu. Sanırım bunu Tanju'nun atması gerekiyordu. Metin Oktay'ın rekorunu mu kıracaktı ne, öyle bir şey vardı. Konuşulduğu gibi dümdüz bir maç değildi diye hatırlıyorum.
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?O maçta çok sayıda gol atmamız gerekiyordu. Sanırım bunu Tanju'nun atması gerekiyordu. Metin Oktay'ın rekorunu mu kıracaktı ne, öyle bir şey vardı. Konuşulduğu gibi dümdüz bir maç değildi diye hatırlıyorum.tanjunun rekor kırdığı yıl 1987-88 yılıydı.bu maçlada hiçbir alakası yok
 
Cevap: 8-0'lık Ankaragücü Maçı Şaibeyse Bu Nedir ?O maçta çok sayıda gol atmamız gerekiyordu. Sanırım bunu Tanju'nun atması gerekiyordu. Metin Oktay'ın rekorunu mu kıracaktı ne, öyle bir şey vardı. Konuşulduğu gibi dümdüz bir maç değildi diye hatırlıyorum.Yanlış biliyorsun. Tanju Çolak o maçın oynandığı dönemde Fenerbahçe'nin futbolcusuydu bir kere. Atılan 8 golde Tanju'nun uzaktan yakından alakası yoktu yani. Kastettiğin rekor kırma hadisesi ise 87-88 sezonuna ait. O sezon 38 gollük rekoru kırmak için son hafta maçında Adana Demirspor deplasmanında rekor kırsın diye takım Tanju2ya çalışmıştı. Maça çıkarken zaten şampiyonluğunu garantileyen Galatasaray 5-0 kazanırken Tanju 2 gol atarak 39 gole ulaşmıştı. Hatta bir golü top kaleye gitmek üzereyken sırf Tanju gol atsın diye yanlış bilmiyorsam Yusuf bilerek topa vurmamış ve Tanju'ya boş kaleye golü atma fırsatı vermişti. Sözün özü Tanju'nun bahsi geçen maçla ilgisi yoktu..
 
Üst Alt